Навчальний проект Денисенко Оксани Анатоліївни "Раскольніков. "Вірус" і "антивірус" для свідомості"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


"Раскольніков. "Вірус і антивірус для свідомості"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література. Інформатика

Вік учнів, клас

10 клас. Вік-15-16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Работа над проектом - разяснення школярам 15-16 років проблеми зародження людських вчинків і їх впливу на суспільсьво засобами поєднання різних понять. Проект створений не тільки для ознайомлення учнів с материалом навчальної теми, але й для знахордження рішень даної проблеми. Організація діяльності учнів в ході проекту передбачає створення ними кінцевого продукту (презентації, статті). В процесі реалізації проекту учні знайомляться не тільки с матеріалом навчальної теми, але й отримують додаткові знання з психології та соціології.

План вивчення теми (вставити файл)

На протязі впровадження проекту вчитель планує діяльність згідно з планом впровадження[1] Урок1 Підготовка Учитель повинен пересвідчитися в тому, що діти мають уявлення про види тварин, значення в природі, про необхідність бережливого ставлення до тварин. Наголосити школярам про дотримання інструкцій і правил техніки безпеки при проведенні спостережень, практичних робіт. Учитель ознайомлює з публікацією про проект, роздруковану публікацію пропонує для ознайомлення членам громади, адміністрації, учнівському колективу тощо. Учитель демонструє власну презентацію 1 або 2. Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять. Через використання форм З-Х-Д та організаційною діаграмою визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Діти шукають в підручнику і додаткових джерелах, мережі Інтернет інформацію на задану темуізні . Діти об’єднуються в групи,визначають об’єкти спостереження , проводять дослідження. Аналізуючи отримані результати, роблять відповідні висновки. У кінці уроку учні працюють із документом «Я- розумію», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Результати вносяться до журналів спостережень. Урок 2 Підготовка. Учні оголошують результати спостережень . Дослідження. Учитель наголошує на важливості цих досліджень, визначає коло завдань, які необхідно виконати, аби остаточно знайти вирішення проблеми,а саме діти визначають , які тварини найпопулярніші серед людей , що потрібно для утримання кожної тваринки і де можна придбати все необхідне. Починають готувати власну презентацію та вносять дані до журналу спостережень .На протязі дослідження відбувається взаємодопомога та взаємооцінювання учнів. Урок 3. Підготовка. Учні створюють власні презентаціі за запропонованою інструкцією. Дослідження. Учні об’єднуються в групи та використовуючи результати досліджень створюють і демонструють підсумкові презентації за проектом. Шляхом використання форми із «З-Х-Д»[1] проводиться повторна оцінка рівня знань та домагань учнів. На протязі роботи над проектом учні отримують підтримку засобами учительської презентації, яка використовується як засіб для фасилітації. У кінці уроку учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання підсумкової презентації та , перевіряючи щоденники досліджень та правильність обробки та аналізу експериментальних даних, власну презентацію [2]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання, яке відбувається упродовж всієї навчальної теми. Перед початком проекту вчитель демонструє вчительську презентацію та пропонує використати ЗХД асоціативний кущ, щоб відслідкувати індивідуальні навчальні потреби учнів та оцінити їх початкові уявлення з теми проекту. Впродовж роботи над проектом учитель веде журнал спостережень за навчальною діяльністю учнів, відслідковуючи їхній прогрес у навчанні і на основі цього проводить консультації, коригуючи їхню діяльність. Щоб допомогти учням краще контролювати своє навчання,вчитель рекомендує їм сформувати власні цілі навчання у цьому проекті і постійно відслідковувати їх досягнення. Учні використовують критеріїї оцінювання проекту для самооцінювання і взаємооцінювання роботи у проекті. Критерії оцінювання учнівських прикладів (презентації, вікі-статті, блогу) розробляє вчитель та доводить до учнів перед початком роботи проектних груп. Здобуті під час роботи у проекті знання учнів учитель перевіряє за допомогою он-лайн опитувальника та перевірки учнівських есе.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Denisenko 1.jpg Перед початком проекту учні знайомляться з презенткацією: [3]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Денисенко Оксана Анатоліївна


Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови і літератури та світової літератури


Навчальний заклад

КЗ "Новопільський НВК"

Місто\село, район, область

с.Новопілля, Криворізький район, Дніпропетровська область

Контактні дані

ел.пошта zlatik2008@gmail.com

Відомості про тренінг

Intel. Навчання для майбутнього


Дати проведення тренінгу

11.11.2013-16.11.2013 р.


Місце проведення тренінгу

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна Шпітко Вікторія Володимирівна