Навчальний проект Гнатенко Олени Іванівни з темою "Шкідливі звички" для 8 класу

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Життя яскраве без алкоголю, тютюну, наркотиків

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, малювання, хімія, основи здоров'я

Вік учнів, клас

13 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Для того, щоб визначити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, надавати зворотній зв'язок я проводила усне оцінювання, а саме розповідь учня, бесіду. Самостійні та контрольні роботи дозволяють перевірити рівень знань кожного учня, виявити питання, які учні розуміють не правильно. Інструментарій використовувала наступний: анкетування, тестування, графічні схеми, картки знань, списки запитань для самоконтролю, контрольні роботи. Учнівські роботи такі як контрольні, самостійні роботи, презентація та її захист оцінюю обов’язково згідно критерій навчальних досягнень учня.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Сформульовані мною навчальні цілі чітко показують те, що учні мають вивчити. Вони підтримуються та походять від цілей зазначених у Плані вивчення теми щодо змісту, які виписані з Стандартів та навчальних програм. Усі мої цілі сформульовані так, що можна оцінити рівень їх досягнення в учнів використовуючи різноманітні стратегії, методи та інструменти впродовж всього часу вивчення теми. При оцінюванні рівня навчальних досягнень учнів з основ здоров’я враховується знання та дотримання школярами правил збереження власного життя і здоров’я та оточуючих. Позитивно оцінюється кожний крок учня, спрямований на:

підвищення рівня знань про здоров’я і безпеку життєдіяльності, здоровий спосіб життя, уміння використовувати здобуті знання для зміцнення здоров’я;
набуття навичок, що сприяють фізичному, соціальному, духовному та психічному здоров’ю; 

3позитивне ставлення до здорового способу життя. Всі види оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюються за критеріями, наведеними в таблиці.

Для того, щоб визначити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, надавати зворотній зв'язок я проводила усне оцінювання, а саме розповідь учня, бесіду. Самостійні та контрольні роботи дозволяють перевірити рівень знань кожного учня, виявити питання, які учні розуміють не правильно. Інструментарій використовувала наступний: анкетування, тестування, графічні схеми, картки знань, списки запитань для самоконтролю, контрольні роботи. Учнівські роботи такі як контрольні, самостійні роботи, презентація та її захист оцінюю обов’язково згідно критерій навчальних досягнень учня.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Презентація допомагає наочно продемонструвати основні питання, сприймається картинка та об’ємні надписи, допомагає виявити попередні знання учнів Склала основне питання, вивчили теорію, пов'язану з обраною темою, висунули гіпотези дослідження, підібрала методики, зібрали власний матеріал, учнівський матеріал, зробила аналіз і узагальнення, узагальнили власні висновки.

Учні використовують Інтернет як засіб для пошуку даних, потрібної інформації ,спілкування один з одним, наповнення веб-простору новим змістом, знаходження потрібних мультимедійних ресурсів, збереження джерел та створення списку використаних джерел.

Учні створювали електрону пошту, ознайомлювала з блогами, створення блогів, написання дописів

Мій план проекту чітко показує, як вся діяльність моїх учнів відповідає вимогам освітніх стандартів, програм та навчальним цілям. Я пропоную завдання для формування навичок 21 сторіччя та створюю умови для розвитку цих навичок, методика навчання постійно залучає основні запитання для того, щоб сфокусувати навчання учнів на важливих концепціях предмета та основних ідеях впродовж всього проекту, методика передбачає багато можливостей для демонстрації учнями результатів своєї навчальної діяльності. Вони самостійно створюють реальні продукти та обирають способи їх презентування, відповідно до запланованих завдань та діяльності, ІКТ сприяють покращенню навчання в проекті, творчо підтримуючи розвиток багатьох навичок 21 ст., використовуючи відповідні завдання та зміст, мій план оцінювання та засоби оцінювання відповідають всім державним освітнім стандартам, програмам та навчальним цілям. Надаючи великого значення вивченню змісту ці засоби оцінювання враховують характерні риси всього навчального процесу, такі як, наприклад, організацію роботи над учнівським проектом та презентування учнями результатів своєї діяльності, у проекті використовуються різноманітні формальні та неформальні методи оцінювання, які використовуються впродовж всього навчального процесу.

Надаю додатковий час для виконання окремих завдань, змінюю та уточнюю цілі навчання, об’єдную в групи за особливими критеріями, надаю календарі із термінами виконання завдань,

Я дозволяю і спонукаю моїх учнів визначати, що саме з матеріалу, який вивчається, може бути цікавим для них при проведенні дослідження, дозволяю і спонукаю їх визначати, як саме вони це будуть виконувати. Учні розвиваються та навчаються краще в проектах, коли вони самі відслідковують свій прогрес у навчанні. Я заохочую учнів до діалогу та дискусій, під час яких учні адресують відповіді радше один одному, а не мені. Учні почуваються більш комфортно, коли обговорюють свої ідеї чи нові концепції, ніж тоді, коли чекають від мене «правильних» відповідей. Я спонукаю учнів переглядати неодноразово свої раніше висловлені думки і створені роботи, базуючись на їх нових дослідженнях, новій інформації та новому розумінні, які вони отримали після завершення роботи. Я ставлю учням відкриті (які не мають однієї правильної відповіді) запитання та спонукаю їх самих ставити такі запитання. Я щиро навчаюся разом з моїми учнями. Я не маю готових відповідей на відкриті запитання (спірні, неоднозначні запитання, які не мають однієї вірної відповіді), які я пропоную своїм учням.

Учні створюють Т-таблицю, щоб порівняти і зіставити факти і вимисел. Вони використовують інформацію для того, щоб відобразити наявні знання і готовність до роботи над проектом. Т-таблиця публікується для учнів, щоб вони могли порівняти і зіставити факти й вимисел. Постановка питань дозволяє відстежувати просування учнів, тестувати розуміння і залучати учнів до мислення вищих рівнів. Питання задаються і усередині груп і в ході загальних конференцій. Крім того, учні постійно повертаються до Основних питань. Обговорення групового плану. Зустрічі для оцінки розуміння учнями наукових матеріалів і письмові роботи для забезпечення зворотного зв'язку, пояснення незрозумілих питань, спостереження про індивідуальну роботу і роботу в групі. Учні оцінюють письмові роботи один одного і дають розгорнену відповідь. Використовується науковий журнал, записи зростання, груповий план, рефлексія, записи спостережень і бюлетень для оцінювання розуміння наукових концепцій і процесів за заданими критеріями.

Буклет

Завдання для перевірки рівня знань

Учительська презентація

Список використаних джерел

Форма оцінювання веб

Учнівська презентація

Учнівський блог

Форми оцінювання роботи учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Гнатенко

Фах, навчальний предмет

Соціальний педагог

Навчальний заклад

Криворізька гімназія № 127

Місто\село, район, область

М. Кривий Ріг, Інгулецький район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Olena.gnatenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 09 грудня по 21 грудня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Кривоірзька гімназія №127

Тренер

Шпітко Вікторія Володимирівна