Навчальний проект Глобіної Інесси Дмитрівни з теми "Крапелька водиці Капа мандрівниця"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вода в природі. Як людина використовує властивості води? Охорона водойм.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство та літературне читання, образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

8 - 9 років, 3клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект створений для учнів 3 класу. Назва теми: «Вода». Для залучення учнів до пошуку цікавих думок про воду, розширення кругозору дітей та поповнення їх знань про довколишній світ пропонується розпочати інтегрований колективний проект «Крапелька водиці Капа - мандрівниця" Цей проект містить спостереження, збір інформації, що супроводжується добором необхідних матеріалів, цікавих ресурсів, їх подальшою обробкою, аналізом та інтерпретацією даних, отриманням обґрунтованих узагальнень, висновків і рекомендацій. Працюючи в групах, учні систематизують та узагальнюють інформацію про значення води в обрядах і святах українців, створюють образ цілісного знання про значення води в природі. Учні розглядають питання про відображення води в народній творчості українського народу.

План вивчення теми (вставити файл)

План план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Зійснюю оцінювання діяльності учнів на кожному етапі роботи над проектом. Пропоную виконати 1.тестування

2.організаційна діаграма

cхема З - Х - Д

Учні оцінюють свої дослідження за допомогою контрольного списку

: Форма оцінювання для дослідження.

:Контрольний список дослідження.

список для дослідницької публікації.

Форма оцінювання звіту дослідницької роботи.

Конторльний списокпроведення дослідницького інтерв'ю.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Згідно плану впровадження проекту вчитель роздає завдання(тестування, організаційна діаграма та cхема З - Х - Д) учасникам проекту, які мають їх виконати ще до початку проекту або протягом проекту, якщо це передбачено планом. Перед початком проекту учитель показує презентацію дітям, яка їх готує до сприйняття нової інформації. В процесі перегляду учні заповнюють документ «попереднє оцінювання навчальних потреб з діаграмою» і документ «попереднє оцінювання». За допомогою цих документів учитель оцінює ті навчальні потребі, які виникають саме у цієї групи дітей. Для батьків вчитель створює бюлетень, в якому розказує про метод проекті, і як за допомогою нього учні будуть навчатися наступні 2 тижнів. Далі вчитель обговорює переваги посилання на джерела, роз’ясняє види покарання за плагіат, показує презентацію про авторське право. Також під час підготовки до проекту вчитель створює документ-інструкцію, яка допоможе дітям правильно працювати з блогом. Саме в ньому учні будуть виконувати записи при вивченні теми. Пропоную для ознайомлення публікацію-рекламу про метод проектів.

Kapamandr1.jpg Kapamandr2.jpg

Під час проекту вчитель за допомогою ввідної презентації вчителя розповідає дітям про проект і окреслює обов'язки різних груп: 1 група Науковці за допомогою опрацювання теоретичного матеріалу в книгах та Інтернеті дізнається : Що б змінилось на Землі, якби зникла вся вода ? Вони дізнаються , що багато рослин і тварин живуть тільки у воді.( риби, водорості, кити, дельфіни.) Вода входить до складу всіх живих організмів. Вода розчиняє різні речовини , має велике значення для живих організмів. Без води все гине :і рослини і тварини. 2 група Дослідники проводять дослідження під керівництвом вчителя Де є вода у природі? Фіксує ці результати у вигляді фотографій та створює презентацію про своє дослідження Під час проекту діти шукаючи інформацію критично оцінюють веб-сайти за допомогою документу «Контрольний список для оцінки веб-сайтів». Також користуючись «Контрольним списком самоспрямування» діти під час проекту можуть самостійно спрямувати свою діяльність. Після завершення вивчення теми вчителю варто організувати обговоренння між учнями відповіді на ключове питання «Що б змінилось на Землі , якби зникла вся вода?» з отримання вражень та відгуків інших людей щодо створеного ними продукту.

По завершенню проекту учні створили презентацію та блог.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Інесса Глобіна

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів

Навчальний заклад

Криворізька гімназія № 49

Місто\село, район, область

місто Кривий Ріг, Покровський район, Дніпропетровська область.

Контактні дані

inessahlobina@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17 жовтня 2017 - 30 жовтня 2017 року

Місце проведення тренінгу

Криворізька гімназія № 49

Тренери

Дзівінська Олена Афанасіївна, Сокол Тетяна Костянтинівна