Навчальний проект Брень Т.М. за темою "Коло - найважливіший винахід людства"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Геометричні фігури. Коло і круг.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія. Природознавство. Історія.

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років.

Стислий опис проекту

Проект буде цікавим учням 7 класу в рамках вивчення теми «Коло і круг. Геометричні побудови». В проекті учні будуть досліджувати, порівнювати, аналізувати, робити висновки у ролі дослідника, шукача, журналіста, дизайнера. Результатом роботи учнів стане учнівський блог, презентація, публікація.

План вивчення теми

Коло - найважливіший винахід людства

Оцінювання

На початку проекту оцінювання проводимо у вигляді опитування аби зрозуміти якими знаннями з даної теми учні вже володіють, а також визначити, які з питань наближені до даної теми є для школярів приорітеними та цікавими.
Впродовж роботи над проектом доцільно застосувати само- та взаємооцінювання, аби зрозуміти чи правильний шлях для вирішення проблеми обрали діти, наскільки глибоко розкрили питання, чи є взаємодія між групами. Учитель контролює роботу учнів відсторонено, перевіряє ведення блогу, надає консультації.
Наприкінці роботи над проектом проводимо оцінювання,яке надає можливість побачити цілісну картину роботи груп, їх взаємозв’язок. Визначаємо наявність навичок 21 століття. Для перевірки навчальних навичок учнів використовуємо тестування.

Діяльність учнів та вчителя

Попередньо до виконання проекту
Роздати учням, батькам та іншим брошуру, підготовлену вчителем щоб зацікавити проектом.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Публікація учителя ст.1 Публікація учителя ст.2
Взяти дозволи у батьків на користування Інтернетом. Ознайомити учнів з правилами роботи в Інтернеті, пам’ятка.
Початок проекту
Переглянути з учнями учительську презентацію. Учительська презентація
Поставити ключове питання. Провести обговорення для визначення рівня зацікавленості темою та перевірити знання учнів з даної теми.Поставити Тематичні запитання «Коло в культурі народів», «Коло в природі та побуті», «Загадкове число Пі» Об’єднати учнів у групи за інтересами враховуючи щоб у кожній групі були учні з різним рівнем знань. Запропонувати учням ведення блогу проекту.
Хід проекту
Слідкувати за роботою груп, надавати консультації. Перевіряти висвітлення матеріалів на учнівському блозі. Запропонувати учням форму для оцінювання блогу. В ході роботи учні повинні презентувати свою діяльність за допомогою учнівського блогу.
Учнівський блог
Для контролю своєї діяльності учні використовують форму оцінювання блогу. [1] Слідкувати за співпрацею груп. Перевіряти задіяність (зацікавленість) роботою всіх учасників групи. Т-Х-З схема
Презентація проекту
Учні презентують свої наробки, виносять на обговорення кожне з тематичних питань. При обговоренні кожна з груп пропонує свої ідеї, учні коментують прочитане та побачене, вносять пропозиції щодо структуризації наявного матеріалу.
Нехай учні планують ідеї свого проекту, використовуючи графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, розкадрування, або техніку мозкового штурму. Вчитель спостерігає за роботою груп, ставить їм запитання і робить короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Нотатки можна використати для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми, щоб допомогти учням у спільній роботі та формувати у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні.
Результатом роботи учнів є учнівський блог
Учнівський блог
та учнівські презентації
Коло та круг
Коло в культурі народів
Коло в природі та побуті
Число Пі
Підсумок
Завершіть навчальний проект, звернувшись знову до Ключового запитання. Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхньому блозі. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма. Запропонуйте заповнити форму оцінювання звіту або форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи. Для перевірки навчальних знань використайте звичайне тестування з теми. Відслідкуйте які учні краще засвоїли тему, ті що працювали над проектом чи ті що були на презентації.

Відомості про автора

Прізвище, ім’я автора

Брень Тетяна Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа №42

Місто, район, область

м. Кривий Ріг, Тернівський район, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

brensis@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11-16 листопада 2013 року

Місце проведення тренінгу

ДОІППО

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна, Шпітко Вікторія Володимирівна