Навчальний проект Балак Аліни за темою "Здорова родина - успішна країна"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Щоденне піклування про своє здоров'я. Режим дня. Моя родина. Піклування про здоров'я в сім'ї
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Читання(навчання грамоти), Школа друзів планети(інтегрований курс),фізична культура.
Вік учнів, клас
6-7 років, 1 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Діти дізнаються якомога більше, як щоденно піклуватися про зміцнення свого здоров’я. Матимуть уявлення про здоров'я як найголовнішу цінність людського життя, про те, що від здоров'я дітей та членів їх родини залежить здоров'я нації, а отже, благополуччя та добробут усієї України, її майбутнє; стимулюватимуть бажання дотримуватись режиму дня, бути чистим і охайним, займатися спортом, споживати здорову їжу; розвинуть усне мовлення, мислення, увагу; тим самим виховають любов і повагу до рідних і близьких, турботу про них. Ділимо дітей на 3 групи кожна група готує своє завдання. З попередньою підготовкою відбувається обговорення.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Продовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольні списки для презентації, вікі (або блогу) або публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають.Учням запропоновано використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих продуктів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, чи вікі.
( інструменти оцінювання)=
форма оцінювання прикладу учнівської роботи
форма оцінювання самоспрямування у навчанні
документ оцінювання навчальних потреб інструктаж
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
До початку роботи над проектом вчитель знайомить батьків з буклетом cпроби переваги методу проектів.план впровадження Заручається їх підтримкою і пропонує очолити роботи груп у якості консультантів-керівників.публікація про метод проектів
фасилітація Вступне заняття (1 тиждень)
Проект починається з обговорення з учнями питань по темі проекту (для цього використовується Стартова презентація "Здоров я-це майбутне"презентація. У ході цієї роботи проводиться оцінювання уявлень учнів по темі проекту, виявляються їх інтереси і переваги.
Учні розподіляються на 3 групи залежно від власних інтересів ("Репортери", "Пошуковці" та "Літератори"). У групах йде обговорення, уточнення поставлених питань, відповідно до плану роботи над проектом ставляться цілі для кожної групи.
Обговорюються критерії оцінювання роботи груп, план роботи за проектом. Вчитель рекомендує список ресурсів по темі проекту . Батьки надають дозвіл на розміщення учнівських робіт у мережі Інтернет. Обговорюються питання необхідності дотримання авторських прав.
1 тиждень За допомогою вступної презентації вчителя, проходить підготовка до пошуку інформації. Діти самостійно та з допомогою батьків знаходять необхідну інформацію на Інтернет-ресурсахресурси, запропонованих учителем.
В ході підготовки «Репортери» малють малюнки, плакати; «Пошуковці» знаходять народну мудрість (прислівя, приказки, загадки та цікаву інформацію, яка вказує на важливість здоровя; «Активісти» готують ігри та цікаві вправи про здоров я. Після цього учні узагальнюють результати, отримані в ході підхотовки, уточнюють критерії оцінювання робіт груп. Керівники-консультанти (з числа залучених батьків, що є фахівцями у цих питаннях) консультують групи.
2 тиждень
Групи оформлюють результати своєї підготовки, готуються до захисту проекту:
«Пошуковці» створюють вікі-статтю,Учнівська сторінка до проекту "Здорова родина - успішна країна" «Репортери» прислівя, загадки , Активісти» - ігри, вправи. Керівники груп надають технічну допомогу.
До захисту учні всіх груп готують питання для опитування за змістом свого виступу.
Для розвитку самостійності і взаємодії в ході проектної діяльності використовуються листи планування роботи в групі, самооцінювання просування груп за проектом, самооцінювання продуктів проекту.
3 тиждень
Учні захищають свої роботи, намагаються відповісти на ключове і тематичні питання. Учні проводять опитувальник,опитувальник використовуючи підготовлені заздалегідь, загадки по темі свого дослідження.результати дослідження
Рефлексія роботи над проектом здійснюється через роздум про те, що вдалося і не вдалося зробити в даному проекті, які питання необхідно обговорити, або розкрити в майбутніх роботах.
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Томаківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2
Місто\село, район, область
смт Томаківка, Дніпропетровська область
Контактні дані
asdfgh1991 на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
07-18 лютого 2017року
Місце проведення тренінгу
смт Томаківка, Томаківська зош І-ІІІ ст. № 2