Навчальний проект Бабич Альони Миколаївни з теми "Що за диво ці казки?!"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Що за диво ці казки!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчання грамоті (читання)

Вік учнів, клас

6 - 7 років , 1 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект призначений для учнів 1 класу. В процесі роботи учні дізнаються, що слово "казка" передбачає, «що це таке», дізнаються, «для чого» вона, казка, потрібна і коли вона з'явилася. Цей проект познайомить дітей з внутрішнім світом і чаклунством, які живуть в казці. Завдяки цьому проекту діти опанують базові форми; навчаться розвивати уяву, мислення і поповнять словарний запас. Даний проект дозволяє побачити які загальнолюдські моральні цінності є в казці, а саме, розрізняти "добро" і "зло".

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за допомогою форми оцінювання сапоспрямування. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою Опитувальника та таблиці З-Х-Д. Протягом всього періоду виконання досліджень та оформлення звітів проводжу індивідуальні консультації. Використовую їх для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Надаю учням Контрольний список для оцінювання блогу , Форму оцінювання мультимедійної презентації . Учні оцінюють себе за допомогою Контрольного списку: вклад в групову роботу. Під час захисту робіт вчитель оцінює їх за наданими учням формами. Учні оцінюють свою роботу та роботу своїх однокласників за допомогою Форма оцінювання проекту, проводять рефлексію, заповнюють останній стовпчик таблиці З-Х-Д.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

І етап – Підготовчий Перед початком роботи над проектом вчитель: Вчителю потрібно разом з батьками учнів переглянути буклет

300px 300px

про метод навчальних проектів та о знайомити з навичками 21 століття; перевірити, чи батьки учнів знають, як шукати відомості в мережі Інтернет, зберігати їх та документувати; здійснити роботу з батьками та учнями щодо пошуку та оцінювання ними веб - ресурсів та дотримання законів про авторське право переглядаючи презентацію про авторське право та відповідаючи на питання тесту «Авторське право; переконатися, що учні за допомогою батьків мають відповідні навички роботи з MS Word, MS PowerPoint, пошуковими серверами, інформацією в Інтернеті (збереження, пошук, перегляд), мають навички створювати презентації, блоги, та забезпечити можливості навчання тих, хто таких навичок не має. ІІ етап – Мотиваційний 1. Вчитель пропонує учням фасилітацію та ввідну презентацію та ставить перед учнями ключове питання, проводить попереднє тестування, а потім під час проведення мозкового штурму відбувається обговорення його результатів. 2. Щоб перевірити рівень володіння учнями записами основних понять, а учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають з теми проекту всім класом заповнюють дві перші колонки таблиці З-Х-Д. 3. Учні формують 3 групи, кожна з котрих буде працювати в однієї площині проекту; обирають спосіб представлення результату своєї роботи. 4. Вчитель повідомляє, що створено блог проекту на якому учням необхідно пройти опитування. ІІІ етап – Конструктивний 1.Учні, ознайомившись зі своїми тематичними та змістовними питаннями, протягом першого тижня займаються пошуком відомостей, складають план діяльності для впровадження своїх планів, визначаються зі способом представлення результату роботи та використовують форми оцінювання самоспрямування у навчанні. 2.Після цього вчитель проводить рефлексію з учнями та індивідуальні консультації з кожною групою, в тому числі через сайт проекту, коригує їх діяльність, надає певні рекомендації та спрямовує роботу над питанням. 3.Учні демонструють в групі перші власні презентації, оцінюють їх за формою оцінювання, розміщують їх на блозі. Групи виділяють та систематизують інформацію, планують проектний продукт. Оформлюють роботу та відпрацьовують презентацію (показ і усне представлення власного міні-проекту), створюють блог. Вчитель надає учням Контрольний список для оцінювання блогу . Протягом всього етапу надає консультації. Учні оцінюють себе за допомогою Контрольного списку: вклад в групову роботу. ІV етап – Кінцевий 1.Учні демонструють та захищають свій проектний продукт блог та презентацію. 2.Вчитель оцінює захист учнями теми, ставить запитання до виконаної роботи (повертається до ключового запитання), підводить підсумки досліджень учнів. 3.Учні оцінюють свою роботу та роботу інших дітей за допомогою Форма оцінювання звіту дослідницької роботи, проводять рефлексію, заповнюють останній стовпчик таблиці З-Х-Д.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бабіч Альона

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

СЗШ№8

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Новомосковськ, СЗШ№8, 11-23 квітня 2016 року


Дати проведення тренінгу

11.04 - 23.04.2016

Місце проведення тренінгу

СЗШ№8

Тренери

Завізіон Анастасія Олексіївна