Навчальний проект "У пошуках скарбів"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Соціальна складова здоров’я

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я При його виконанні учні використовують ІКТ (Держстандарт освітньої галузі «Технологія»), та вміння спілкуватися, висловлювати та аргументовано відстоювати свою думку(Держстандарт освітньої галузі «Мови і література»)

Вік учнів, клас

2 клас, 7-8 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект для учнів 2 класу з основ здоров’я у темі «Соціальна складова здоров'я». Об’єднавшись у 3 групи, учні дізнаватимуться про права дитини, обов’язки дитини вдома і в школі; створять мальований діафільм про правила дій у небезпечних ситуаціях,пам’ятку щодо перегляду телевізійних передач, користування комп'ютером і мобільним телефоном. У проектній діяльності використовують можливості сервісів веб 2.0 (блоги, електронну пошту, ГуглДокс, сервіс Imagehref тощо) Результатами своїх досліджень діляться з однокласниками та батьками.

План вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл. Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. З-Х-Д- схеми, організаційні діаграми допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка початкових уявлень учнів з теми проекту. Форма оцінювання для блогу з вивчення соціальних складових здоров’я описує критерії оцінювання кінцевого продукту. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цей зворотний зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними коментарів до сторінок блогу «У пошуках скарбів» дає інформацію про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проекті з більш широкими поняттями.

інструменти

Діяльність учнів та вчителя

Учитель ставить перед учнями ключове питання: «Що для людини найбільший скарб?». Проводить бесіду про те, що найбільший скарб для людини – це здоров’я. Запитує у дітей, що, на їхню думку, станеться, якщо людина не знає свої права та не виконує свої обов’язки ? А що станеться, якщо не розуміє джерела небезпеки та не вміє діяти під час надзвичайних ситуацій? Учні індивідуально заповнюють таблиці «Що я знаю про соціальну складову здоров’я ?» (З-Х-Д) Учитель демонструє стартову презентацію, у ході якої обговорює з класом тематичні питання проекту та завдання для дослідження. Учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань: Ти маєш права чи лише обов’язки ? Які складові здоров’я ти знаєш? Як укріпити та зберегти здоров’я?

• «Знайки» - дізнаються, які права та обов’язки має дитина, на основі Конвенції про права дитини самостійно складають пам’ятку з цієї теми для однокласників . • «Пілюлькіни» - проводять дослідження шляхом опитування однокласників та їхніх батьків щодо перегляду телевізійних передач, користування комп'ютером і мобільним телефоном та графічно відображають отримані дані. • «Вартові» - створюють мальований діафільм «Мій безпечний - небезпечний світ». Кожна група, отримавши завдання, планує свою діяльність за допомогою вчителя, здійснює пошук в Інтернеті необхідних ресурсів, ознайомившись з інструкцією вчителя та законом про авторське право, постійно веде сторінки створеного блогу та коментує сторінки інших. Учитель спостерігає за роботою груп, ставить їм питання, робить короткі нотатки про хід обговорення, планування, розв’язання поставлених завдань та відслідковує досягнутий учнями прогрес, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок самоспрямування у навчанні. Підсумок Завершиться навчальний проект поверненням знову до Ключового запитання. Учитель пропонує учням відповісти на це запитання на сторінках блогу, надає їм свої коментарі. Нагадує дітям, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організовує обговорення всім класом щоб кожна група могла поділитися своїми результатами з усіма. У ході такого обговорення учні формують навички ефективного висловлювання власних думок та ідей, розуміння та усвідомлення ролі ефективного спілкування: усного та за допомогою мультимедіа – засобів. Презентацією проекту стне Свято здоров’я для учнів 2-х класів. Можливе додаткове продовження проекту По закінченню проекту групи можуть продовжувати ведення блогу, додаючи нову інформацію з теми.

діяльність вчителя

діяльність учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пономаренко Вікторія Робертівна

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів, учитель музики

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Місто\село, район, область

Кривий Ріг

Контактні дані

моб.тел 0674898898

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.-24.06.2017р.

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна