Навчальний проект "Посієш вчинок-пожнеш наслідок"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Посієш вчинок-пожнеш наслідок.

Триада запитань

Чи завжди вчинки повинні відповідати за наслідки?

Чи треба відповідати за свої вчинки? Що важливіше: вчинок чи наслідок?

Що таке делікатність, ввічливість, милосердя? Що означає “дружити?” Що таке вчинок? Якими бувають наслідки? Чи відповідають вчинки за наслідки?

Автор проекту

Циба Олена Миколаївна

200 px

Номінація

Кращий навчальний проект

Перелік шкільних навчальних предметів

Я і Україна, Трудове навчання, Інформатика.

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

2 клас, 8 років.

Опис проекту

визитная карточка проекта

В чому полягає ідея проекту. Як вона виникла?

Необхідність створення проекту виникла тоді, коли я помітила недбале ставлення до деяких учнів класу. Прослідкувавши за поведінкою цих учнів, зрозуміла, що вони не цінують дружбу, доброзичливі відносини з боку інших учнів класу. А тому діти почали відвертатися, навіть не помічати грубіянів. Щоб уникнути цієї проблеми і не запустити її, вирішила залучити учнів до участі в проекті. Початок був закладений на уроці «Я і Україна» при вивченні теми: «Людина серед людей» (Культура спілкування з ровесниками й дорослими людьми). На мою думку, проект здобув успіху, тому що відносини серед учнів налагодилися, а колишнім грубіянам під час створення проекту стало соромно за свої вчинки. Ми саме цього і прагнули. Дітям такий підхід до навчання дуже сподобався,а також підняв рейтинг предмету « Я і Україна» в їхніх очах. Я впевнена, що створення таких проектів ( виховних і навчальних) слід продовжувати, залучаючи все більше і більше учнів.Проект передбачає формування у молодших школярів відповідального ставлення до своїх вчинків, розвиток делікатного ставлення по відношенню до рідних, друзів і незнайомих людей. Діти вчаться аналізувати свої вчинки, передбачати ймовірні наслідки. Під час виконання проекту діти вчаться робити подарунки своїми руками, набувають комунікативних навичок.

Яке дослідження проводили учні? Що і як вони робили?

Перед дітьми ставиться проблема: чи завжди вчинки повинні відповідати за наслідки? Учасники робочої групи, співпрацюючи з вчителем, вирішують, як презентувати остаточні результати своїх досліджень: створюють мультимедійну презентацію, публікацію, веб - сторінку. Учні збирають інформацію з різних джерел, шукають інформацію у літературі, пресі, проводять опитування своїх однолітків і дорослих. Відбирають матеріал для створення презентації, публікації, веб – сайту. учні проектують зміст презентації, знаходять необхідні зображення, займаються її дизайном та оформленням. Діти з проявами творчих нахилів беруть активну участь у розробці макету творчого проекту, презентації, аналізують результати опитування.

DSCN0526.jpg DSCN0974.JPG

Як учні використовували інформаційно-комунікаційні технології в дослідницькій роботі над проектом?

Учні за допомогою вчителя оволодівають основними навичками роботи з MS Word, MS Excel, Internet, Microsoft Publisher, з електронної енциклопедії. Результатом дослідницької діяльності учнів стала презентація, публікація та веб - сторінка, створені за допомогою ІКТ.

DSCN0533.jpg DSCN0576.jpg DSCN0571.jpg

презентація

публікація учнів

веб - сторінка

Як вчитель використовував інформаційно-комунікаційні технології для зацікавлення учнів до навчання?

Мною була створена публікація, яка була спрямована не тільки на учнів, але й на батьків. Ознайомившись із нею, було зрозуміло, яких результатів досягнуть діти, працюючи над проектом. Також урок супроводжувався навчальною презентацією, яка розкрила подальшу роботу над проектом.

Buklet3.png Buklet4.png

презентация учителя

Дидактичні матеріали

тест

питальник

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом

схема навчальної діяльності учнів

розробка уроку

опис навчальних результатів

оценивание презентации

оценивание публикации

оценивание веб - сайта

оценивание деятельности учащихся

Які результати одержали учні в проекті?

Незалежно від обраного методу учні зможуть: проводити цільовий пошук інформації в Інтернеті; відбирати необхідну інформацію, аналізувати та оцінювати її; ефективно використовувати технології для реалізації поставлених завдань; використовувати набуті знання у повсякденному житті. Вчителю слід познайомити дітей з: правилами поводження з людьми; закріпити норми та правила поведінки дитини під час спільної участі у проекті; розвивати уміння висловлювати власну думку щодо створення портфоліо проекту.

оценивание деятельности учащихся

Приклад(и) учнівських робіт

Ученическая вики-статья "Посієш вчинок-пожнеш наслідок"

Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом

[посилання]

http://www.bobrdobr.ru/

http://teo.apnet.ru/