Навчальний проект "Неосяжне диво України"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Неосяжне диво України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство

Вік учнів, клас

4 клас, 10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект учні виконують в 4 класі на уроках природознавства при вивченні теми «Природні зони України». Кожна мала група обирає тему за інтересами. Учні збирають інформацію щодо обраної теми протягом певного часу.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План виконання навчального проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. Для виявлення навчальних потреб учнів я використала методи З-Х-Д та організаційну діаграму. Вчитель просить учнів заповнити першу колонку у своїх зошитах, записуючи, що вони знають з цієї теми, креслить таблицю на дошці і заповніть її разом із усім класом, формулюючи і коректуючи думки учнів. Потім попросіть учнів сформулювати запитання, які вони мають з цієї теми, на які б вони хотіли знайти відповідь. Після того вчитель просить заповнити організаційну діаграму. Відповіді учнів на Ключове запитання надає відомості про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проектах з більш широкими поняттями.


Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи учні переглядають презентацію «Степ». Обговорюють ключове (Що за обрієм горизонту?) та тематичні (Яке географічне положення зони? Які клімат, рельєф, корисні копалини? Яка рослинність зони?Який тваринний світ степу?Які екологічні проблеми зони?) питання.

	Потім всім класом заповніть три колонки З-Х-Д таблички в якій відповідають на ключове питання учні усвідомлюють і оцінюють свої попередні знання та з’ясувують, що саме вони знають та  наприкінці вивчення теми вчитель знову роздає учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими. 
	Потім учні заповнюють організаційну діаграму де відповідають на питання: «В яких віршах Т.Г.Шевченка згадується степ? 
	 Учні об’єднуються за випадковим збігом у 4 групи по 4 чоловіки: 

І група - Географи (досліджують географічне положення степу,клімат, рельєф, корисні копалини ІІ група - Ботаніка (досліджують рослинний світ степу) ІІІ група – Зоологи (досліджують тваринний світ степової зони) ІV група - Екологи (досліджує екологічні проблеми степу та створення заповідників і заказників («Асканія Нова», Луганський, Український степовий, Чорноморський біосферний), занесення рідкісних тварин і рослин в Червону книгу. Учні шукають інформацію в Інтернеті по темі свого блоку (Яке географічне положення зони? Які клімат, рельєф, корисні копалини? Яка рослинність зони? Який тваринний світ степу? Які екологічні проблеми зони?), ознайомлюються з презентацією про авторське право, вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел, ознайомлюються зі змістом статті про плагіат, отримують форму оцінювання і визначають чи годиться ці сайти використовувати в навчальному дослідженні.

	Ознайомлюються з правилами етикету електронного спілкування. Яку учні  використовують при спілкуванні в чаті: наприкінці кожного тижня учні звітують модератору про виконану роботу, а той в свою чергу відправляє матеріали вчителю. 
	Одна група учнів  ведуть учнівський блог «Блог географів», в якому вони описують рослинний світ степової зони (дерева, кущі, трав’янисті рослини), знайомляться з рослинами занесеимиі до Червоної книги та роблять висновки. 
	Вчитель пропонує учням обрати як вони будуть представляти свою роботу. Учні ознайомлюються на початку проведення дослідження з  формами оцінювання (контрольний список з креативності, контрольний список для творчості і гнучкості мислення,  контрольний список з уміння ризикувати,  форму для оцінювання блогу, контрольний список  визначення стійкості до труднощів) та користуються нею протягом виконання роботи.
	Разом з учнями вчитель узгоджує критерії, за якими вони будуть працювати, а потім проводить контрольне оцінювання за цією формою.
	Вчитель пояснює учням, яким чином  демонструються  результати власних  робіт, свої висновки та рішення для відповідної аудиторії  з громади, що вони створять відповідні продукти, що міститимуть їх висновки, такі як мультимедійні презентації, брошури, бюлетені, листівки або вікі-сайт. 

Завершується вивчення теми обговоренням відповідей на ключове запитання: Що за обрієм горизонту?

учнівський приклад

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Модна Людмила Григорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Першотравенська ЗОШ І-ІІІ ст

Місто\село, район, область

с. Першотравневе, Нікопольський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.03-29.03

Місце проведення тренінгу

Першотравенська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Вікторія Гнєзділова