Навчальний проект "З чого починається Батьківщина"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Наша Батьківщина – Україна

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство Навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми: інформатика, читання

Вік учнів, клас

3 клас, 8 -9 років

Стислий опис проекту

Проект призначений для учнів 3 класу, пропонується його застосовувати на уроках природознавства. Метою проекту є збагачення знань учнів про рідну місцевість, поповнення їх активного словникового запасу; розширення знань про народні, історичні та культурні символи українського народу; формування національної свідомості, осмисленню себе як частини великого українського народу. Діти утворюють чотири групи. Учні проводять дослідження культурних, історичних та духовних пам’яток Центрально-Міського району міста Кривого Рогу, зображають їх графічно на карті та створюють екскурсійний маршрут для проведення власної екскурсії.

План вивчення теми

плани

Оцінювання

Оцінювання роботи учнів відбувається протягом всієї роботи над проектом, використовуються on-line консультації та коментарі під час заповнення блогу проекту. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають по темі, відбувається при заповненні ними Опитувальника та таблиці З-Х-Д. Під час роботи над проектом учні використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні. При створенні учнями продуктів результату роботи над проектом: презентації, публікації, блогу, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, Форму оцінювання презентації та Форму оцінювання публікації, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання записів та коментарів учнів на блозі проекту дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінчення створення роботи над проектом потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотній зв’язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. Використовуються такі методи оцінювання як асоціативний кущ, т-таблиця, організаційна діаграма. Через роботу блога учні ознайомлюються з думками та пропозиціями інших та отримують допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації, публікації та блогу. Використовують Форму оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності» роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним.

інструменти

Діяльність учнів та вчителя

. Переконатися, що учні мають підтримку з боку батьків та учнів старших класів у роботі з MS Word, вміють працювати з пошуковими серверами, знайомі з роботою з інформацією в Інтернеті (збереження, пошук, перегляд) та забезпечити можливості навчання тих, хто таких навичок не має. 2. Ознайомлення учнів з презентацією учителя, попереднє обговорення проектів, завдання для підготовки до проведення вхідного оцінювання. 3. Проведення вхідного оцінювання, об’єднання учнів в групи та розподіл підтем проекту. «Історики» - знаходять інформацію про пам’ятники в Центрально-Міському районі та встановлюють їх місцезнаходження. «Природознавці» - визначають розташування парків району. «Культурологи» - знаходять місця культурного значення. «Географи» - працюють з картою(наносять відповідні позначки). 4. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання проектів та вимогами до оформлення та змісту проектів. 5. Бесіда з учнями про правила безпечного та ефективного використання Інтернету та спрямування їхньої діяльності на розвиток навичок ХХІ століття. 6. Контроль за перебігом роботи над проектом, акцентування уваги на нових знаннях та навичках та можливостях їхнього використання для проектної роботи. 7. Здійснення проміжного оцінювання та консультація учнів щодо підготовки усного захисту проекту. 8. Пошукова діяльність учнів у групах 9. Створення учнівського блогу 10. Робота учнів з картою

діяльність вчителя

діяльність учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шатиришвілі Лариса Вадимівна

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Контактні дані

larisashatiri@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.-24.06.2017р.

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна