Навчальний проект: " My family is my castle"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"My family is my castle"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова, Етика

Вік учнів, клас

5 клас, 10 - 11 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 5-го класу загальноосвітньої школи. Тема проекту - Family. Учні з вчителем будуть проводити багато рольових ігор, у яких вони виступатимуть як у ролі батьків, так і дітей. В ході проекту вони розумітимуть взаємовідносини між батьками в сім’ї, використовуючи нову лексику ( family, mother, father, brother, sister, cousin, grandparents etc.) на уроках англійської мови під час складання мініатюр, діалогів та полілогів. Також встановлюватимуть і підтримуватимуть спілкування із співрозмовником у межах визначеної тематики і сфери спілкування, ініціюватимуть і завершуватимуть спілкування, використовуючи для цього відповідні зразки мовленнєвого етикету, доводитимуть власну точку зору, обґрунтовуючи її. Дослідження полягає у вивченні особливостей англомовної лексики, яка сприятиме позитивним взаємовідносинам в сім'ї. Результатом учнівської роботи над проектом стає учнівська презентація ["My family is my castle"].

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається впродовж всієї навчальної теми за методом проектів, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів та навички 21-го століття. На початку проекту проводиться формуюче (попереднє) оцінювання. Таке оцінювання полягає у визначенні навчальних потреб учнів. Методом такого оцінювання було обрано мозкову атаку (метод АБВ), де обговорення приналежності соціального інститута сім’я відбувається індивідуально, а потім коллективно. Впродовж роботи над проектом оцінюється спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співробітництві, за допомогою проекту – зворотній зв’язок від однолітків, який включає в себе контрольні списки, форми оцінювання чи рубрики, нагадування і підказки та форми.Відслідковування прогресів в навчанні учнів відбувається також в процесі роботи над проектом, оцінювання здіснюється за допомогою методу звіти про виконання проекту, який включає в себе форми, нагадування та підказки. В завершенні роботи над проектом проводиться перевірка розуміння учнями особливостей власного мислення та спонукання їх до самопізнання за допомогою методу – письмових та усних тестувань і вкторини, який включає в себе запитання тестів і вікторин. Оцінювання відомостей з веб-сайтів, які використовують учні в проекті здійснюється згідно контрольного списку для оцінки веб-сайтів.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи вчитель англійської мови повинен підготувати всі необхідні матеріали та обладнання, перевірити наявність комп’ютерних програм, за допомогою Буклету ознайомити учнів 5 класу із методом проектів та залучити адміністрацію школи, вчителів та батьків до допомоги у його проведенні. На початку проекту учні діляться на группи за ролями, які вони будуть виконувати, а саме: батьки,діти та психологи. Группа ділиться ще на 2 підгруппи за ролями:"важка" дитина та "золота" дитина. Важливим є те, щоб кожна группа дітей була зацікавлена в своїй роботі, тому треба максимально продумати завдання так, щоб всі діти відчували себе задіяними в процессі роботи над проектом. Далі учні отримують свої ролі та завдання: “Батьки” - повинні взяти на себе велику відповідальність за своїх дітей; “Діти” - в залежності від групи, "діти" отримають свої обов'язки, за допомогою яких вони або будуть слухати свої "батьків" або ж викликатимуть багато проблем; “Психологи” - створюють позитивну атмосферу та добрий взаємозв'язок між "батьками" та "дітьми".

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ходжикян Дарина

Фах, навчальний предмет

вчитель іноземної мови

Навчальний заклад

ПНПУ ім. К.Д. Ушинського

Місто\село, район, область

Одеса

Контактні дані

darina.khodzhikiyan@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього", Інститут мов світу 4 курс (2 семестр, 2015 року)

Дати проведення тренінгу

02.03.15. – 16.05.15.

Місце проведення тренінгу

вул. Старопортофранківська, 34

Тренери

Боднар Лілія Василівна