Навчальний проект: "Trick or treat"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Trick or treat"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова, Культурознавство

Вік учнів, клас

5 клас, 11 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект Trick or treat було створено для учнів 5 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Тема: Helloween. В ході проекту учні дізнаються про основні правила етикету, а саме проведення свята «Helloween» в країнах Англії та України, порівнюючи його; будуть знати найтиповіші особливості культури, звичаї, традиції, свята, країни, мова якої вивчається, доповнюючи свій словниковий запас. В ході проекту учні розвивають комунікативні функції, застосовуючи мовленнєві зразки відповідно до лінгвокраїнознавчих і соціокультурних вимог, усвідомлюють як толерантно ставитися до традицій, звичаїв, цінностей та ідеалів, характерних для народу, мова якого вивчається. Дослідження полягає у організації та проведенні «Helloween» у школі з метою порівняння його святкування в Англії та визначенні факторів, які впливають на його проведення. Кінцевим результатом проекту буде учнівська презентація Trick or treat.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається впродовж усієї навчальної теми за методом проектів, щоб допомогти учням розвити навички мислення вищих рівнів та навички 21 століття. На початку проекту проводиться формуюче (вхідне) оцінювання. Таке оцінювання полягає у визначенні Навчальних потреб учнів. Методом такого оцінювання було обрано ЗХД схему, а інструмент - таблиця ЗХД. Також на початку роботи над проектом оцінюється Спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співробітництва. Методом такого оцінювання було обрано метод самооцінювання і рефлексії, а інструмент: контрольний список самоспрямування та контрольний список групової роботи в проекті. Відслідковування прогресу в навчанні учнів відбувається впродовж роботи над проектом. Оцінювання здійснюється за допомогою методу Неформальних спостережень і занотовування цікавих випадків, до якого дібрано такий інструмент як записи, що збираються в особистій теці. Перевірка розуміння учнями особливостей власного мислення та спонукання їх до самопізнання оцінюється також впродовж роботи над проектом за допомогою фото журналу, інструментом якого є альбом фотографій, який створюють учні та оцінюються як творчість та гнучкість мислення. Наприкінці роботи над проектом проводиться Визначення рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок за допомогою методу мережевого опитування з інструментом –опитувальник. Оцінювання відомостей з веб-сайтів, які використовують учні в проекті здійснюються згідно контрольного списку для оцінки веб-сайтів.

Діяльність учнів та вчителя

На підготовчому етапі вчитель ставить проблемні питання та зацікавлює дітей. Усі учні знаходять та опрацьовують матеріал з теми Hellowee у підручниках, енциклопедіях та інших книжках. Впродовж першого етапу вчитель запрошує батьків та роздає їм буклет з повідомленням про те, що їх дитина стає учасником проекту з англійської мови.Ставить ключові та тематичні питання, що спонукає об’єднанню в дві групи. Одна група Аглійці - досліджує та аналізує інформацію про святкування свята Helloween в Англії, інша Українці - досліджує інформацію про популярний даного свята в Україні. Для того, щоб порівняти дані свята,учні організовують та проводять свято Helloween в школі. Їм потрібно підготувати і заздалегідь розвісити оголошення з поясненням суті свята та всіх підготовчих заходів. У класах обговорити питання про костюми. Прикрасити тематично приміщення (гарбузи, свічки, привиди, павуки, павутина і т.д.). Дослідження полягає у організації та проведенні «Helloween» у школі з метою порівняння його святкування в Англії та визначенні факторів, які впливають на його проведення. Кінцевим результатом проекту буде учнівська презентація.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Нуралієва Ірина

Фах, навчальний предмет

вчитель іноземної мови

Навчальний заклад

ПНПУ ім.К.Д. Ушинського

Місто\село, район, область

м. Одеса

Контактні дані

irinanyralieva@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього", Інститут мов світу 4 курс (2 семестр, 2015 року)

Дати проведення тренінгу

02.03.15. – 16.05.15.

Місце проведення тренінгу

вул. Старопортофранківська, 34

Тренери

Боднар Лілія Василівна