Навчальний проект: "Полинь у світ без нікотину"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Полинь у світ без нікотину

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, Соціальна педагогіка

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект "Полинь у світ без нікотину" розроблено для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета проекту: поглиблення знань про здоровий спосіб життя; формування системного уявлення про здоров'я; формування навичок діяти згідно зі своїми знаннями у конкретних життєвих ситуаціях; розвиток соціальної компетентності учнів та зв'язного мовлення; уміння висловлювати та обстоювати власну думку. Проект дозволить учням навчитися не лише збирати інформацію, а й порівнювати її та аналізувати тощо. Учні проводять навчальне дослідження. В дослідженні учні за допомогою перегляду літератури, історичних джерел та аналітичного методу мають дізнатися про те,як зберегти здоровий спосіб життя. Продуктом діяльності учнів стане Учнівська вікі-стаття "Оздоровці".

План вивчення теми

Навчальний план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання проводиться впродовж всього проекту. Для визначення навчальних потреб учнів в даному проекті застосовано-мозкова атака (Мозковий штурм АБВ). За інструмент було обрано тему обговорення, в якій необхідно було дібрати слова за значенням. Протягом проекту спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співробітництво оцінюється методом самооцінювання і рефлексія, до якого вибрано інструмент-контрольні списки. Також впродовж роботи над проектом моніторився прогрес навчання учнів за допомогою звіту про виконання проекту, до якого вибрано інструмент нагадування і підказки. Наприкінці роботи над проектом відбувається оцінювання розуміння і метапізнання учнів. Методом оцінювання було обрано – неформальні опитування до якого дібраний інструмент - запитання. Також наприкінці проекту визначалися рівні здобутих учнями знань та отриманих навичок за допомогою методу портфоліо та інструменту контрольні списки. Аналіз інтернет – ресурсів проводився за допомогою за допомогою форми оцінювання із заняттями та вправами для учнів середніх класів стосовно вигляду та вмісту, зручності використання і мети створення використаних веб-ресурсів в проекті.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проведення проекту вчитель готує все необхідне обладнання, програми для реалізації навчального проекту. Наступного дня запрошує батьків до класу та інформує їх про участь їх дітей в навчальному проекті, який пов'язаний з предметом основи здоров’я та демонструє їм буклет, в якому детальніше знайомить їх з проблемою тютюнопаління та як можна цю проблему вирішити за допомогою методу проектів. Для виконання навчального проекту, учні об’єднуються в в групи: асистенти і піддослідні. Дослідження носить характер – навчально-експериментального. Асистенти допомагають вчителю проводити заняття, готують додатковий матеріал про проблеми здоров’я курців, готують «Мозковий штурм», ігри та конкурси, щодо профілактики тютюнопаління, готують вікторину щодо хвороб курців,та пропогандують здоровий спосіб життя у вигляді тренінгу «Я за здоровий спосіб життя, а ти?» , а також організують групову зустріч з курцем зі стажем, який розповідає про своє життя. Тим часом піддослідні уважно слухають та виконують усі завдання, беруть участь у конкурсах та вікторинах, ставлять питання та цікавляться наслідками паління. В кінці проекту вчитель робить повний аналіз та висновок. Сумісним результатом діяльності учнів стає вікі-сторінка «Оздоровці», яку готують обидві групи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Казимирова Вікторія

Фах, навчальний предмет

соціальный педагог

Навчальний заклад

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського

Місто

Одеса

Контактні дані

vitakazimirova@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг_за_10_версією_ Intel"Навчання_для_майбутнього",_Соціальна_педагогіка_4_курс_(1_семестр,_2013_року)

Дати проведення тренінгу

01.09.14.-31.12.14.

Місце проведення тренінгу

м.Одеса вул. Старопортофранківська 71

Тренер

Боднар Лілія Василівна