Навчальний проект: "На порозі дорослого життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"На порозі дорослого життя"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, Соціальна педагогіка

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «На порозі дорослого життя» розроблено для учнів 8 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета проекту: поглибити знання учнів з питань спілкування; розвивати комунікативні навички ефективного гендерного спілкування; пристосувати до взаємодії з протилежною статтю; навчити в якій формі можна проводити змістовне дозвілля. Учні не лише збирають інформацію, а й порівнювати та аналізувати її. Учні проводять навчальне дослідження, яке спрямоване на виявлення аспектів спілкування один з одним і тим самим довести, що не існує статевих відмінностей. Продуктом діяльності учнів стане Учнівська вікі-сторінка "Спілкуймося".

План вивчення теми

Навчальний план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається впродовж усієї роботи над проектом, щоб допомогти учням розвинути навички мислення вищого рівня та навичок 21 ст. Формуюче (вхідне) оцінювання полягає у визначені навчальних потреб учнів. Методом такого оцінювання було обрано мозкову атаку, а інструмент - тема обговорення, записана на аркуші паперу. Також на початку роботи над проектом оцінюється спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співробітництва. Методом такого оцінювання було обрано спостереження груп, а інструментом: рефлексія. Впродовж роботи над проектом відслідковується прогрес навчання учнів. Оцінювання здійснюється за допомогою методу – звіт про виконання проекту, до якого дібрано інструмент - нагадування і підказки. Перевірка розуміння учнями особливостей власного мислення та спонукання їх до самопізнання проводиться також впродовж роботи над проектом за допомогою методу – неформальні опитування з інструментом - запитання. Визначення рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок відбувається наприкінці роботи над проектом за допомогою методу – продукт діяльності з інструментом – форма.

Діяльність учнів та вчителя

На першому етапі вчитель знайомить учнів з буклетом та запрошує їх взяти участь у проекті. «Спілкування дівчат і хлопців на засадах дружби» та знайомить з головним проблемою «Яке спілкування між дівчатками та хлопчиками»,яку вони будуть досліджувати протягом уроку. Метою проекту є допомогти учням правильно спілкуватися, визначити основні ознаки фізіологічної та соціальної зрілості,вирішити чи існує гендерна дискримінація,пристосуватися учням до взаємодії з іншою статтю. Учні розділяються на команди в яких по два учня ,а саме:дівчинка і хлопчик. Кожна команда бере участь в тренінгу,виконує вправ,ігри,конкурси та шукають відповідь на ключове питання: «Як воно,стояти на порозі дорослого життя?». В кінці проекту вчитель робить аналіз пройденої роботи та висновки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ситнік Катерина

Фах, навчальний предмет

соціальный педагог

Навчальний заклад

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського

Місто

Одеса

Контактні дані

rina.sitnic@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг_за_10_версією_ Intel"Навчання_для_майбутнього",_Соціальна_педагогіка_4_курс_(1_семестр,_2013_року)

Дати проведення тренінгу

01.09.14.-31.12.14.

Місце проведення тренінгу

вул. Старопортофранківська 71

Тренер

Боднар Лілія Василівна