Навчальне відео "Казкові герої в країні прав і обовязків"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Зміст

Назва проекту

Навчальне відео "Казкові герої в країні прав і обовязків"

Автори проекту

Коваленко Оксана Іванівна - вчитель інформатики. Щербакова Алла Іванівна - вчитель історії і права.

Номінація

Навчальне відео.

Перелік шкільних навчальних предметів

Право, Інформатика.

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

6-9 клас, 11-15 років.

Опис проекту

В чому полягає ідея проекту. Як вона виникла?

Ідея проекту виникла при підготовці до щорічного „Тижня правових знань”. Проблеми необізнаності учнів у сучасному житті, незнання і невиконання норм поведінки у суспільстві, неетична поведінка серед однолітків наштовхнула нас на думку в ігровій формі показати учням деякі з правопорушень і проаналізувати їх. Адже, на нашу думку, ще з дитинства необхідно виховувати в людині справжнього громадянина, який знає, поважає і виконує закони. Ці завдання можна було виконати якнайповніше при застосуванні сучасних освітньо-інформаційних технологій. Крім того, уже наявний успішний досвід попередніх проектів зміцнював впевненість у необхідності саме такого підходу.

Яке дослідження проводили учні? Що і як вони робили?

Учням було запропоновано різні види діяльності:
1 група „Розвідники”провела анкетування серед учнів 5-6 класів, з метою виявлення найулюбленіших героїв мультиплікації серед 20 запропонованих мультфільмів.
2 група „Аналітики” аналізувала 5 обраних улюблених мультфільмів, в яких обирала порушників і знаходила правопорушення, які здійснювали „мультяшні” герої.
3 група "Комп’ютерні генії” створила відеоролік „Казкові герої в країні прав і обов’язків”, який був презентований на „тижні правових знань”.
4 група „Справжні затійники” підготовила і провела підсумковий виховний захід, з використанням створеного відеороліку.

Як учні використовували інформаційно-комунікаційні технології в дослідницькій роботі над проектом?

Цікавими для учнів стали можливості використання ІКТ. Проект фільму обговорювався усіма членами групи. Кожний учень виконував свою частку роботи за комп’ютером - вони монтували відеоролік використовуючи Movavi Видео Конвертер 10 для опрацювання файлів різних форматів, редактор відео файлів MPEG Video Wizard DVD 5.0. для створення відеороліку. Робота з цими програмами була новою і для вчителів.

Як вчителі використовували інформаційно-комунікаційні технології для зацікавлення учнів до навчання?

  1. Вчителі допомогли створити анкети і відібрати список найбільш популярних мультфільмів.
  2. Допомогли обрати програмне забезпечення для створення відео.
  3. Надавали професійну допомогу при створенні відеоролика.
  4. Допомогли учням в написанні сценарію виховного заходу.

Дидактичні матеріали

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом

Ідея проекту була представлена учням за допомогою мультимедійної презентації, створеної вчителем.

Які результати одержали учні в проекті?

Головним результатом проекту стало створення учнями Дмитруком Валерієм, Дасюком Антоном, Дасюк Іриною і Лях Дмитрієм навчально-виховного відеоролика «Казкові герої в країні прав і обов’язків», до якого ввійшли фрагменти з мультфільмів, в яких головний герой здійснює правопорушення і назви законів, які порушує персонаж. Результати проекту були презентовані під час навчально-виховного заходу проведеного 10 грудня 2010 року, для учнів 5-6 класів нашої школи.

Як змінилось ставлення учнів до навчання (наведіть приклади)? Як змінилися результати їх навчальної діяльності?

Перш за все така нетрадиційна форма подання правових знань зацікавила учнів, в ігровій невимушеній ситуації, ознайомила їх з можливими правопорушеннями, яких вони повинні уникати у повсякденному житті та наслідками при здійсненні цих правопорушень. Учні визнали, що такий шлях подання матеріалу є легким та цікавим, а сама участь в проекті позитивно вплинула на якість їх правових знань та підвищення самооцінки учнів.

Що, на Вашу думку, є головним результатом проекту?

Проект допомагає формуванну комунікативної та соціальної компетентності учнів; розвитку творчих здібностей учнів; усвідомленню учнями можливості використання комп’ютера для організації своєї навчальної діяльності; згуртуванню учнівського колективу та зростанню взаємоповаги між його учасниками і розвитку пізнавального інтересу учнів до вивчення права. І звичайно завдяки проекту ми знайшли учнів які закохались в інформатику, як в науку яка не тільки дає змогу друкувати, рахувати та спілкуватись в Інтернеті а й можливість створювати цікаве своїми руками.

Яке Ваше особисте професійне надбання у результаті проекту?

Реалізація проекту позитивно позначається на роботі вчителя, адже дозволяє краще пізнати характер учнів-учасників проекту; знайти учнів з якими можна і надалі створювати нові проекти, з’являються нові ідеї щодо використання ІКТ як при підготовці і проведенні виховних заходів, так і при підготовці уроків. В результаті роботи над даним проектом я освоїла нові редактори Movavi Видео Конвертер 10, MPEG Video Wizard DVD 5.0.

Учнівський відеоролік

«Казкові герої в країні прав і обов’язків»

Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом

Софтпортал
Острів Знань