Навчальне відео "Історична мозаіка в математиці"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Назва навчального відео Історична мозаіка в математиці
Адреса зберігання навчального відео http://youtu.be/sdmbFvkaFKg, http://ist-matemat.at.ua/index/istorichni_zadachi/0-7
Реєстраційна форма http://project.iteach.com.ua/projects/?id=288
Клас та вік учнів, які брали участь створенні навчального відео 7-9 клас, 12-14 років
Короткий опис навчального відео В сучасному світі учні втрачають зацікавленість при вивченні основних шкільних предметів. Математика стає нецікавою, підручники складні для дитячого сприйняття. А тема «Розв’язання задач» є найбільш складною і нелюбимою дітьми, ще з початкових класів.

Постала проблема, продемонструвати учням – цікаву, живу математику. Для цього ми вирішили поринути в глиб історії. Знайти задачі які розв’язували наші предки, відомі історичні постаті, наші бабусі й дідусі. І ці задачі представити мінімультиками, які б створили наші учні, застосувуючи сучасні освітньо-інформаційні технології.

Дане відео створено для використання на уроках математики в 5-9 класах, при вивченні наступних тем: «Розв’язання задач. Складання рівнянь», «Арифметична прогресія», «Геометрична прогресія», «Розв’язання задач на сумісну роботу», «теорема Піфагора». Дане відео можна застосовувати безпосередньо на уроках, як демонстраційний фрагмент уроку. Також відео можна переглядати учням самостійно, при підготовці до уроку. І звичайно його можна застосовувати на позакласних заходах. Вкрапляючи фрагменти відео вчитель робить урок цікавим і незабутнім, виховує у учнів повагу до математики і історії математики, розвиваючи пізнавальну активність школярів.

Інструменти, за допомогою яких створювалось навчальне відео В процесі роботи над проектом учні використовували наступні програмні засоби: мультимедійну платформу Macromedia Flash Professional 8 (для створення анімаційних роликів), конвектор Xilisoft Video Converter (використовують для конвертації файлів типа swf в відеофайли).

Познайомитись з з деякими теоретичними положеннями програми Macromedia Flash і виконати ряд практичних вправ можна за допомогою навчально -довідкового посібника "Історичні задачі як засіб формування і розвитку загальнокультурної компетенції." Автори Євтушенко Н.В., Коваленко О.І..


Використання навчального відео Дане відео можна переглядати як відеоролік "Історичні задачі", або анімаційні роликі, презентовані на сайті "Історична мозаіка в математиці".

Дані задачі вже використовують вчителі нашої школи на уроках математики.

Задача "Про посланців" була використана в 5 класі, на уроці - узагальненні вчителем математики Коваленко О.І.

Задача "Про листонош. Задача Ісаака Ньютона" була використана вчителем математики Орел Н.І. на уроці математики (6 клас) при вивченні теми "Розвязання задач."

Даний збірник задач вчителі використовують на факультативних заняттях з математики.