Мій портфоліо по темі "Краса українського слова"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Краса українського слова

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет - українська мова.

Другорядні навчальні предмети - українська література, музика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Лексикологія

Вік учнів, клас

10-12 років, 5 клас

Стислий опис проекту

Основним змістом проекту є вивчення української народної творчості, зокрема, фольклору. Учні мають дослідити наскільки обізнані їх ровесники у фольклорі. Учні будуть проводити опитування між однолітками на знання українських обрядових пісень. Під час роботи над проектом учні мають дослідити наскільки в ближніх селах обряди мають своє місце. Учні мають поглибити свої знання В результаті проекту учні збирають пісні,гуморески,приказки та прислів’я в селах,яких проживають. Виготовлять альбом зібраного фольклору. Під час проекту буде проведено вечір української народної творчості. Учні набудуть навиків організації колективної роботи.

Повний План вивчення теми

План впровадження

План вивчення теми

Навчальні цілі

На початковому етапі роботи над проектом познайомити учнів з ідеєю проекту, метою та проблемами, які він допомагає вирішувати, та методами оцінювання роботи учнів. Розвивати логічне мислення. Спонукати дітей до свідомої зацікавленості вивчення предмету. Розвити у дітей навички правильного та обдуманого використання комп’ютерних технологій. За допомогою створення інтерактивних елементів на веб-сторінках спонукати учнів замислитися та проаналізувати власне бачення та відношення до запропонованої теми. Використовуючи створені дидактичні матеріал, учні повинні навчитись аналізувати одержану інформацію, виявляти головне та другорядне, робити висновки. Працюючи в групах, учасники проекту вчаться аналізувати готові роботи та створювати нову публікацію. Вчаться стисло подавати інформацію для публікацій. Розвивають вміння виділяти головне та робити висновки. Учні отримують початкові вміння працювати в середовищі Microsoft Publisher. Ознайомити з роботою в програмах Microsoft Word, PowerPoint, Excel, Publisher, поглибити їхні знання та навички при роботі з цими програмами.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення високого рівня. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують форму оцінювання презентації, форму оцінювання дослідження, форму оцінювання буклету в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати форму оцінювання проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На початку проекту учні ознайомлюються з презентацією вчителя. Учням пропонуються ключове та тематичні запитання. Обговорюється план проекту, вносяться корективи. Потім учні об'єднуються в малі групи за інтересами, обговорюють тему групового проекту «Краса українського слова», опрацьовують інформацію в шкільній бібліотеці, займаються пошуком матеріалу в підручниках та Інтернет. Проведення експериментального дослідження, опитування серед учнів школи. На основі проведеного дослідження учні аналізують дані, будують діаграми, роблять необхідні висновки. Готують презентацію про результати дослідження. Учні демонструють результати у вигляді підсумкової презентації. Шляхом використання форми із ЗХД проводиться повторна оцінка рівня знань учнів. Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом, використовуючи форми оцінювання підсумкової презентації та публікації, перевіряючи правильність опрацювання та аналізу експериментальних даних. Під час виконання проекту,учні проводять опитування для оцінки обізнаності ровесників в українському фольклорі та результати представляють у вигляді діаграми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Пузаєнко

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Дубовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Дубовець, Немирівський р-н., Вінницька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

30.07. - 05.08.2012

Місце проведення тренінгу

Немирівський НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 ім. М.Д.Леонтовича -гімназія"

Тренери

Медюк Іван Михайлович

Благодарська Оксана Петрівна