Мій портфоліо "У калейдоскопі чисел"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

У калейдоскопі чисел

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний-математика Допоміжні-українська література, українська мова, історія України.

Навчальні цілі

На початковому етапі роботи над проектом познайомити учнів з ідеєю проекту, метою та проблемами, які він допомагає вирішувати, та методами оцінювання роботи учнів. Розвивати логічне мислення. Спонукати дітей до свідомої зацікавленості вивчення предмету. Розвити у дітей навички правильного та обдуманого використання комп’ютерних технологій. За допомогою створення інтерактивних елементів на веб-сторінках спонукати учнів замислитися та проаналізувати власне бачення та відношення до запропонованої теми. Використовуючи створені дидактичні матеріал, учні повинні навчитись аналізувати одержану інформацію, виявляти головне та другорядне, робити висновки. Ознайомити з роботою в програмах Microsoft Word, PowerPoint, Excel, Publisher, поглибити їхні знання та навички при роботі з цими програмами. Діяльність учнів: На початку роботи над проектом учні переглядають методичні матеріали, які підготував вчитель; ознайомлюються з формами оцінювання; добирають інформацію. Пошук матеріалу в різних джерелах: традиційних – друкованих виданнях, ресурсах мережі Інтернет. Працюючи над дидактичними матеріалами, учні заповнюють таблицю використання джерел інформації при підготовці публікації , аналізують одержану інформацію. Аналіз знайденої інформації; формування власних ідей та бачень, висловлення думок щодо заданої теми. Створення малюнків та образів; висування власних гіпотез. Обговорення в групах проблеми бачення світу. Планування та розробка презентації для виявлення головних етапів роботи. Формування світоглядної теорії. Презентування своїх досягнень в аудиторії (класі) перед своїми однокласниками та батьками; Друкування власної презентації; пакування та розпаковування створеної презентації. Створюють власні публікації для чого вони добирають матеріали, аналізують одержану інформацію, вчаться робити висновки.

Вік учнів, клас

10-11 років, 5 клас

Стислий опис проекту

Основним змістом проекту є вивчення найдавніших чисел, «магічних» чисел та інших цифр, їхній зв’язок з природою, життям та українським фольклором. Учні досліджуватимуть найуживаніші числа, зокрема цифри 3, 7 та 9 на основі підручника української літератури 5 класу. Діти читаючи підручник, будуть досліджувати «магічні» числа, їхній зв’язок з українськими прикметами, приказками, казками, легендами та іншими творами, з повсякденним життям та навколишньою природою. Під час роботи над проектом учні з’ясують які числа наші предки вважали «магічними». Чому цифри 3, 7 та 9 найчастіше використовують в українському фольклорі. В результаті проекту учні складуть діаграми використання цифр. Учні набудуть навиків організації колективної роботи,використовувати різні програмні забезпечення та Інтернет

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

На початковому етапі роботи над проектом познайомити учнів з ідеєю проекту, метою та проблемами, які він допомагає вирішувати, та методами оцінювання роботи учнів. Розвивати логічне мислення. Спонукати дітей до свідомої зацікавленості вивчення предмету. Розвити у дітей навички правильного та обдуманого використання комп’ютерних технологій. За допомогою створення інтерактивних елементів на веб-сторінках спонукати учнів замислитися та проаналізувати власне бачення та відношення до запропонованої теми. Використовуючи створені дидактичні матеріал, учні повинні навчитись аналізувати одержану інформацію, виявляти головне та другорядне, робити висновки. Ознайомити з роботою в програмах Microsoft Word, PowerPoint, Excel, Publisher, поглибити їхні знання та навички при роботі з цими програмами.

Опис оцінювання

Оцінювання презентацій, публікацій і веб-сайтів буде проводитися за допомогою розроблених критеріїв оцінювання. Учні отримають оцінку з тестів. Оцінювання індивідуальних завдань буде проводитись за принципом: • Зміст матеріалу; • Естетика програми; • Оптимальність програми.

Діяльність учнів та вчителя

На початку роботи над проектом учні переглядають методичні матеріали, які підготував вчитель; ознайомлюються з формами оцінювання; добирають інформацію. Пошук матеріалу в різних джерелах: традиційних – друкованих виданнях, ресурсах мережі Інтернет. Працюючи над дидактичними матеріалами, учні заповнюють таблицю використання джерел інформації при підготовці публікації , аналізують одержану інформацію. Аналіз знайденої інформації; формування власних ідей та бачень, висловлення думок щодо заданої теми. Створення малюнків та образів; висування власних гіпотез. Обговорення в групах проблеми бачення світу. Планування та розробка презентації для виявлення головних етапів роботи. Формування світоглядної теорії. Презентування своїх досягнень в аудиторії (класі) перед своїми однокласниками та батьками; Друкування власної презентації; пакування та розпаковування створеної презентації. Створюють власні публікації для чого вони добирають матеріали, аналізують одержану інформацію, вчаться робити висновки

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Солоха


Фах, навчальний предмет

вчитель, математика


Навчальний заклад

Муховецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Мухівці, Немирівський, Вінницька

Контактні дані

solokha2012@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

6.08 - 13.08.12


Місце проведення тренінгу

Муховецька ЗОШ І-ІІІ ступенів


Тренери

Медюк Іван Миколайович, Благодарська Оксана Петрівна