Міжнародний День Волонтера

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Генеральна Асамблея запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня як Міжнародний день добровольців в ім'я економічного й соціального розвитку (резолюція 40/212 від 17 грудня 1985 року) і закликала їх здійснити міри з метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як добровольців як на батьківщині, так і за кордоном.

Програма Волонтери ООН (ВООН) – це організація ООН, створена Генеральною Асамблеєю в 1970 році, з метою сприяння глобальному розвитку та забезпечення миру на вимогу країн-членів. Вона мобілізує кваліфікованих волонтерів ВООН та заохочує людей до активного волонтерства в їхніх країнах. ВООН адмініструється Програмою розвитку ООН та здійснює свою діяльність через офіси ПРООН у всьому світі.

7,300 кваліфікованих та досвідчених жінок та чоловіків близько 160 національностей працюють щорічно в країнах, що розвиваються, як волонтери ООН. З 1971 року понад 30 000 волонтерів ООН працювали в 140 країнах світу. На сьогодні близько 70% волонтерів є громадянами країн, що розвиваються, тоді як решта - з розвинених країн.