Моє портфоліо Винаходи та винахідники

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Винаходи та винахідники

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова Природничі науки

Навчальна тема (як записано в програмі)

Наука і технічний прогрес (сучасні засоби комунікації і комп’ютерні технології)

Вік учнів, клас

15-16 років

Стислий опис проекту

Це природно коли ми стараємось покращити своє життя, зробити його комфортнішим і простішим. На протязі історії люди завжди робили це. Але не завжди і не всі винаходи були корисними. Деякі з них були безглуздими а деякі і небезпечними. Під час роботи над цим проектом ми дізнаємося відповіді на запитання: Що принесли винаходи людству? Які є найнебезпечніші винаходи? Які є найбезглуздіші винаходи?

Повний План вивчення теми

План вивчення

План впровадження

Навчальні цілі

В ході реалізації проекту учні навчаться: • шукати в Інтернеті необхідну інформацію • аналізувати інформацію та робити висновки на основі порівняльного аналізу та результатів соціологічного опитування • критично оцінювати інформацію • працювати із файлами, папками та програмами Microsoft Office: Word, Excel, Power Point • використовувати електронні таблиці для збору, сортування та демонстрації даних • створювати та демонструвати ефективні презентації • створювати інформаційні бюлетені та вікі-сайти, блоги • обговорювати ідеї, результати експериментів та рекомендації. • працювати в команді

Опис оцінювання

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям, в залежності від визначених учителем можливостей класу пропонуються форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми.

На початку проекту ми обговорюємо список винаходів людства. У списку більше 20 пунктів: від безглуздих винаходів до таких, які дійсно суттєво вплинули на розвиток людства. Пропонується робота з таблицями ЗХД на основі яких об’єднуємось у групи для подальшої роботи. Учитель створює електронну таблицю Результати роботи за проектом де записує результати роботи над частинами проекту. Впродовж роботи над проектом учні працюють із формою «Я-Розумію!», описують процес та результати роботи. На основі чого проводиться оцінювання та само оцінювання учнів. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. Учні створюють блог де діляться інформацією про виконання проекту. По завершенні кожного етапу учні пишуть рефлексію. На цьому етапі вчитель коментує, оцінює та, за потреби, вносить необхідні корективи. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації Наприкінці роботи над проектом По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації. Учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують форми самооцінювання для того, щоб визначити чи правильно вони виконують поставлені завдання. Учитель остаточно редагує електронну таблицю Результати роботи за проектом і виставляє рейтинг та оцінки.

Тут ви знайдете Графік оцінювання з гіперпосиланнями на роздаткові матеріали та документи, які використовуються

Діяльність учнів

Етап 1 Підготовка Батькам, дітям та всім зацікавленим пропонується буклет про проектну роботу. Батькам пропонується заповнити форми дозволу на публікацію роботи дитини в інтернеті для дотримання закону про авторське право. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Учитель пропонує учням список винаходів людства, які вплинули на його розвиток для того, щоб ввести їх у мовне середовище та ознайомити з новою темою. Через використання форм із «З-Х-Д» та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Учні шукають у мережі Інтернет інформацію про найбільш цікав винаходи. Дослідження Учні, об’єднуються у групи за інтересами, вибирають тему із запропонованого списку, або пропонують свою власну. Учні обирають лідера групи, який відповідає за роботу всієї групи планують роботу та розподіляють між собою обов’язки. Після чого учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учні створюють блог, до якого розміщають результати своїх пошуків із проханням до друзів розмістити у коментарях свої поради. При розміщенні результатів потрібно розмістити у блозі посилання на сайти із якими проводилась робота. Учні проводять само оцінювання використовуючи контрольні списки дослідження та блогу. Етап 2 Підготовка Учні шукають у мережі Інтернет необхідну для роботи інформацію. Учитель наголошує про необхідність дотримання авторського права при використанні програмного забезпечення. Дослідження Учні об’єднуються у групи, кожна з яких працює над вибраною темою. Інформація аналізується. З допомогою вчителя учні відбирають найцікавіші факти та складають схему наступної презентації. Роблять висновки про те, яку інформацію варто використати а яку не варто.. Отримані результати порівнюють із результатами товаришів. Учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учні розміщають у блозі результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям. Учні проводять само оцінювання використовуючи контрольні списки дослідження та блогу.

Етап 3 Підготовка Учні створюють певну свю, на основі запропонованої учителем структуру презентації вносять до неї інформацію, яку опрацювали на попередніх уроках. Дослідження Учні об’єднуються у групи та використовуючи різні ресурси працюють над своєю презентацією. Робота в групах диференційована і кожен учень відповідає за свою частину роботи. Лідер групи відповідає за роботу всієї групи. Після чого разом з учителем аналізують готовий проект і коригують його за необхідності. Учитель проводять оцінювання результатів роботи над проектом, використовуючи форми оцінювання дослідження, блогу та підсумкової презентації за проектом, та остаточну форму оцінювання проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Остап'юк Ярослав Ігорович

Фах, навчальний предмет

Вчитель французької та англійської мов

Навчальний заклад

Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №1

Місто\село, район, область

Бершадський район, Вінницька область

Контактні дані

yaryko@gmail.com

learnengkish.biz.ua

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

23.07.2012 - 29.07.2012

Місце проведення тренінгу

Вінницький ІПОПП

Тренери

Пойда Сегрій Андрійович