Методична тема:"Формування моделі творчої особистості через рольову гру на уроках інформатики"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Школа — це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.


Я вважаю, що рольова гра-це один із способів систематизації та узагальнення вивченого матеріалу. Особливу увагу своїй роботі звертаю на профільність навчання в гімназії. Метою формування творчої особистості на сучасному етапі є підготовка до самостійного життя учнів через глобалізацію навчального матеріалу. Сучасне життя ставить за мету не просто давати дітям знання, уміння й навички, а й формувати у молодого покоління активну життєву позицію, виховувати творчу особистість, здатну самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, орієнтуватися на сміливі, нестандартні рішення.. Сьогодні ж, коли в процесі соціологічних досліджень доведено, що лише п’ятеро із 100 фахівців є професіоналами високого класу, що явно недостатньо для інтенсивного розвитку господарства, виникає необхідність створення в середній ланці освіти міцної бази для формування особистості, зданої до широкого застосування творчості не лише в сфері виробництва, а й особистого життя. Творча особистість – це індивід, який володіє високим рівнем знань, має потяг до нового, оригінального, досягає успіху в різних видах діяльності. Розвивати творчу особистість можливо лише за умови формування в ній компонентів творчих здібностей, таких, як:
 самоорганізаційні здібності;
 мотиваційно-творча активність;
 інтелектуально-евристичні здібності;
 інтелектуально-логічні здібності;
 комунікативні здібності.
Головним залишається те, щоб в учнів, в першу чергу, сформувати культ творчості, у якій би формі вона не виступала. Початковим імпульсом формування творчого потенціалу є мотиваційно-творча активність, адже залучення учнів до активної творчої діяльності вимагає розуміння ними мети й завдань уроку. Мотиваційна основа в навчанні – це основа основ у практичній діяльності вчителя. Від того, як вчитель зміг налаштувати учнів на роботу залежить успіх у навчанні.
Одним з ефективних засобів організації навчальної діяльності, яка збільшує самостійність дітей, - є розподіл на малі групи (по п'ять-шість чоловік) і організація діалогу між групами. Розподіл ролей-функцій у дискусійній групі:
"Ведучий"(організатор): організовує обговорення питання, проблеми, втягує в роботу усіх членів групи;
"Аналітик": задає питання учасникам під час обговорення, під дає сумніву ідеї та формулювання;
"Секретар": фіксує все, що стосується розв'язання проблеми, формулює позицію групи;
"Споглядач": оцінює участь кожного члена групи.