Математика завжди поруч

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Елементи прикладної математики"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика,економіка, інформатика, риторика

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Використання проектної технології в навчально – виховному процесі сприяє підвищенню рівня якості освіти та підготовки молоді до життя й виходу на ринок праці. Цей проект дає можливість навчити дітей самостійно здобувати нові знання та застосовувати їх на практиці,сприяє формуванню креативної компетенції учнів, створює оптимальні умови для їх самореалізації, розкриття творчого потенціалу та допомагає в реалізації життєвих планів школяра. З допомогою математичних методів, з якими учні ознайомились на уроках математики, можна розкрити зміст багатьох податкових термінів, операцій та залежностей, які оточують людину сьогодні. Задачі на податки дають можливість реалізувати прикладну направленість математики.

План вивчення теми

Перед початком роботи над проектом, вчитель роздає учням буклети для батьків з метою ознайомлення їх про метод проектів буклет для батьків Створено План вивчення проекту та План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи відповідні методи оцінювання. Формуюче оцінювання проходить за допомогою форма ЗХД таблиці,організаційну діаграму, Опитування. Організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Розроблено таблиці самооцінювання учнівських робіт. Результати зафіксовано в журналі оцінювання. Увага звертається на актуальність даної проблеми, змістовність матеріалу, цікавість, естетичне оформлення тощо. Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих проблем. Визначення попередніх знань учнів щодо теми. До початку проекту:учитель демонструє учням презентацію та проводить роботу з таблицями «ЗХД». Складаються план роботи групи та критерії оцінювання робіт учнів, за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах з якими знайомляться учні на початку роботи над проектом. Під час проекту: В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланк самооцінки у групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень за групами. Після закінчення міні-проекту групи: Учитель оцінює проекти учнів та їхній захист; Учні проводять самооцінювання та оцінювання робіт кожної групи. Дослідницькі міні-проекти груп презентуються протягом теми. В кінці теми на підсумковому уроці заповнюється останній стовпчик таблиці"ЗХД".

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту: Учитель повідомляє тему та мету проекту, основні цілі та завдання. Демонструє учням учительську презентацію. Проводить підготовчу роботу по використанню мережі Інтернет. Створує організаційні, дидактичні та методичні вказівки до проекту. Проводить анкетування учня за допомогою опитувальника для виявлення початкових знань з теми. Під час проекту: Учні діляться на групи. Перша група має назву «Національний банк України» та досліджує банківську діяльність, роботу з додатковими джерелами інформації. Друга група називається «Державна податкова інспекція», досліджує задачі на оподаткування, складання діаграм. Третя група - «Фондовий ринок», досліджує задачі на цінні папери. Четверта група має назву «Бюджетний комітет" та займається дослідженням Задач на сімейний бюджет. Протягом дослідницької роботи кожна група відповідає на змістові питання теми, які пов’язані з тематичним питанням відповідь на яке учні дають за підсумками дослідження та занотовують роботу групи в спеціальному учнівському блозі. Кожний учень групи має конкретне завдання. Кожна група визначає проблему над якою будуть працювати. Кожен учень групи визначає свою роль у вирішенні поставленої проблеми. Вчитель допомагає учням. Після закінчення проекту: Учасники проекту підводять підсумки та роблять висновки. Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані в групи, які заповнюють Контрольний список для вікі-сайту та Форму оцінювання мультимедійної презентації до проекту «Математика завжди поруч». Також учні заповнюють третю колонку Таблиці ЗХД. Щоб оцінити вклад учня в групову роботу вчитель використовує Форму взаємооцінювання групової роботи. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію та Вікі-статтю. А також вчитель проводить тематичне оцінювання та обговорення-рефлексію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ганна Рибінська

Фах, навчальний предмет

вчитель математики, предмет математика

Навчальний заклад

Вознесенська ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Сайт закладу

Місто\село, район, область

місто Вознесенськ, Миколаївська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.06.2013-21.06.2013

Місце проведення тренінгу

Миколаїв, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Веліховська Алла Борисівна