Магнітні матеріали та їх застосування
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Магнітні матеріали та їх застосування
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика , тема «Магнітне поле»
Вік учнів, клас
11 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Під час роботи у проекті при вивченні навчальної теми «Магнітне поле» учні 11 класу мають усвідомити роль фізики як науки, що пояснює явища оточуючого світу і дає можливість використати фізичні знання для практичних потреб людей. Учні навчаться грамотно працювати з інформацією, шукати в Інтернеті актуальні факти, аналізувати їх, шукати шляхи вирішення проблемних ситуацій, співпрацювати в команді, брати на себе відповідальність за результати спільної пізнавальної діяльності, формувати образ бажаного результату проектної діяльності. Учні вчаться грамотно працювати з інформацією, вибирати головне, критично осмислювати й шукати шляхи вирішення усвідомлених проблем, працювати на досягнення бажаного результату. Інтелектуальним результатом проекту є усвідомлене розуміння учнями необхідності вивчення електромагнітних явищ як розділу науки, яка дає можливість пізнання оточуючого світу, розуміння історії його розвитку, а також надзвичайно важливого практичного використання цих явищ.. Матеріальним продуктом проекту є створення презентації «Магнітні матеріали та їх використання», яка об’єднала усіх бажаючих до проектної діяльності. Створення блогу надасть учням-завсідникам соціальних мереж нові напрямки й теми спілкування, пошуку цікавого й корисного матеріалу для самонавчання й самоосвіти.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
З метою здійснення ефективного оцінювання роботи учнів у проекті слід розробити форму оцінювання учнівського блогу за наступними категоріями: Мета, Зміст, Джерела, Читачі, Відповідальність, Мова, Оновлення, Додаткове оформлення, Творчий підхід. Робота з цією формою дозволить учням здійснювати ефективне самооцінювання дослідницької діяльності, ступінь налагодженості внутрішніх і зовнішніх комунікаційних зв’язків проекту, рівень сформованості навичок ХХІ століття, зокрема здатності до критичного аналізу зібраних фактів щодо проблеми дослідження, синтезу робочих гіпотез, доцільного вибору методів і засобів їх перевірки, досягнення запланованих навчальних результатів тощо.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком проекту вчитель пропонує учням і батькам буклет про майбутній проект і запрошує їх до співпраці. На першому уроці вивчення теми вчитель демонструє учням презентацію до початку проекту та мотиваційну презентацію, з допомогою якої подає основні напрямки та діяльності учнів у майбутньому проекті. Перед початком проекту учні проходять вхідне тестування, заповнюють графічну схему «асоціативний кущ» аби обрати для себе найбільш цікаві напрямки майбутнього дослідження і на цій основі об’єднатися у дослідницькі групи. Фактично робота здійснюється в малих групах, які проводять власне дослідження за узгодженими напрямками. Результати оцінювання діяльності учнів вчитель подає в журналі оцінювання. Вчитель пропонує батькам дати згоду на створення електронної скриньки та розміщення їхніх робіт у мережі. Учні пишуть листа авторам сайтів з проханням використати матеріали сайту для проекту. Учні створюють таблицю з адресами доцільних інформаційних ресурсів для роботи у проекті. Учні відповідають на запитання форми для опитування щоб з’ясувати рівень своїх вхідних знань, необхідних для участі у проекті. Учні збирають відомості й цікаві факти використання магнітних матеріалів галузях господарства, в науці, в побуті. Вони збирають інформацію, аналізують її, реєструють дані, оцінюють важливість використання магнітних матеріалів. Результати свого дослідження виробництва електроенергії з різних первинних ресурсів подають у вигляді діаграми. Учні створюють буклет, власний блог проекту й здійснюють у ньому дописи й коментарі про ідею виникнення проекту, про те, яким чином здійснювалася робота, цікаві факти про магнітні матеріали та їх використання, як можна виготовити постійний магніт. Учні під керівництвом вчителя створюють навчальну презентацію за темою «Магнітні матеріали та їх використання», яка відображає результати діяльності у проекті. Вчитель пропонує учням форми оцінювання рівня креативності виконання учнівських робіт, проявів продуктивного критичного мислення під час осмислення інформації, зібраної під час роботи у проекті. Учні консультуються з вчителями астрономії, географії, інформатики.
Відомості про автора
Анатолій Артюх
вчиетль фізики, фізика
с. Немовичі, Сарненський, Рівненська
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
26січня –18 лютого 2015 р.