Культура Київської Русі наприкінці Х ст. - у першій половині ХІ століття.
Зміст
Назва проекту
Культура Київської Русі наприкінці Х ст. - у першій половині ХІ століття
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Історія України 7 клас
Навчальні цілі
1) Формування навичок створення презентацій,
2) Формування навичок роботи з різними історичними джерелами;
3) Формування в учнів національних та загальнолюдських цінностей.
4) Отримання досвіду емоційно - оцінної діяльності.
Учні навчаться відбирати інформацію, відповідно завданої теми виберуть об'єкт і предмет дослідження; Учні навчаться переконливо демонструвати досягнення культури, добираючи відповідні факти за допомогою малюнків або інших засобів візуалізації даних. При спілкуванні дізнаються про думку інших учасників при виконанні спільної роботи; застосують методи критичного мислення; визначать критерії оцінювання кожної групи; оформлять результати дослідження та презентують їх; Ознайомляться з основними досягненнями культури цього періоду Київської Русі; даватимуть характеристику досягненням в галузі освіти, в літературі, літописанні, архітектурі, малярстві та музичному мистецтві. Зможуть розповісти про виникнення східнослов’янської писемності та розвиток української мови та освіти, обґрунтовувати поширення писемності серед різних верств населення; характеризувати культурні досягнення, розпізнавати найвідоміші пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва, стисло описувати їх;
Вік учнів, клас
12 років, 7клас.
Стислий опис проекту
Навчальний проект «Культура Київської Русі наприкінці Х ст. - у першій половині ХІ століття» в 7 класі має на меті ознайомити учнів із здобутками культури Київської Русі та визначити її місце в світовій спадщині. Одні учні проводять дослідження з появи писемності на теренах України, друга група готує інсценізацію щодо розвитку освіти, третя – презентацію про розвиток архітектури, малярства та музики. Перевірка через самоконтроль ,взаємоконтроль та контроль (тести)
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
1) Формування навичок створення презентацій, 2) Формування навичок роботи з різними історичними джерелами; 3) Формування в учнів національних та загальнолюдських цінностей. 4) Отримання досвіду емоційно - оцінної діяльності.
Опис оцінювання
На початку проектної діяльності проводиться опитування з теми «Культура раннього середньовіччя» а далі проводиться оцінка навчальних знань учнів з використанням метода «Дерево рішень» Впродовж роботи оцінюється своєчасність виконаної роботи, логічність викладання матеріалу, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілям результату роботи. Для виконання робіт учнями використовуються дидактичні матеріали. Наприкінці роботи над проектом оцінюється демонстрація результатів проекту за критерієм оцінювання учнівських робіт.
Діяльність учнів та вчителя
На підготовчому етапі :
Вчитель обговорює з батьками учнів питання, пов'язані з проведенням проекту, використанням домашніх комп'ютерів, доступу до Інтернету і бере дозвіл користування поштовою скринькою. Вчитель складає список необхідного обладнання ( сканер, комп’ютер ,) і план-графік використання комп'ютерів , бібліотеки / медіатеки, готує необхідні книги та електронні матеріали, формує список веб-сайтів по темі проекту. Вчитель проводить підготовчі заняття зі школярами - учасниками проекту. Вчитель визначає порядок зберігання файлів учнів на шкільному комп'ютері та доступу до них. Вчитель та учні продумують тріаду питань: основоположні питання, проблемні питання, навчальні питання, розподіляють проблемні питання між учнями; вчитель збирає матеріали в допомогу проведення проекту. Далі вчитель на блозі проводить опитування за допомогою форми і формує групи за бажанням. Також діти створюють поштову скриньку для зв’язка з вчителем та учнями. Впродовж роботи над проектом
За допомогою публікації діти дізнаються про метод проектів. Учні обговорюють ключові та тематичні запитання знайомляться з критеріями оцінювання учнівських робот.Кожна група отримує тематичні та змістові запитання і критерії оцінювання учнівських робіт. Вчитель проводить консультації після уроку та у дистанційному режимі. Учні розшукують інформацію з різних історичних джерел, здійснюють відбір найсуттєвішого, підбирають ілюстративний матеріал.Вчитель на уроці проводить опитування, надає завдання для виконання за темою проекту та обговорює з учнями форми представлення результатів навчальної діяльності. Вчитель та учні оцінять проведену роботу (самооцінка вчителя, самооцінка учнів, відгуки учнів, опитування батьків). Вчитель проводить обговорення та виставляє оцінки за результатами навчальної роботи.
На заключному етапі Учні кожної групи захищають презентацію на останньому уроці теми за бланком оцінювання.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Смеловська Валентина Анотоліївна
Фах, навчальний предмет
Учитель історії та правознавства, історія України
Навчальний заклад
Мар’янівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
с. Мар’янівка, Старобешівський район, Донецька область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
14.06 2012
Місце проведення тренінгу
Мар’янівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Тренери
Чепак Наталя Володимирівна