Критичне мислення на уроках математики Андрієнко Н.О.
Давно склався стереотип у деяких батьків і учнів, що уроки математики – це уроки, на яких практичній частині матеріалу виділяється більше часу, і теоретичний матеріал, ніби, відходить на другий план і слугує фоном для розв’язання однотипних прикладів та задач. Нерідко так буває. Це питання залежить від вчителя. Це приводить до того, що учні не вміють переносити знання з одної області в іншу, проеціювати їх на інші шкільні предметі, здебільшого використовувати при розв`язуванні задач з фізики чи хімії. Інтеграція між вище згаданими предметами прослідковується в шкільному курсі найщільніше.
При вивченні математики учні знайомляться з математичною мовою, в них формується певні мовні вміння. Діти вчаться висловлювати свою думку, формулювати правильні питання та відповіді в ході виконаних завдань, аргументувати кожен етап розв`язування задач. Тим не менш важлива робота учня з математичним текстом, зокрема з матеріалом підручника. Вона допомагає, з одного боку, навчитися фільтрувати інформацію та виділяти найголовніше, з іншого боку, структурувати власні знання та навички, виявляти і корегувати в них неточності, помилки.
Єфективним педагогічним інструментарієм для розвитку вказаних вмінь є прийоми вдумливого, усвідомленого читання і графічної організації шкільного матеріалу. В плані роботи з математичними текстами добитися істотних результатів допомагає технологія розвитку критичного мислення через читання та письмо. Дуже актуально приходить на допомогу термінологія інформатики.