Користувач:Victor

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Тертя - це «зло» чи «користь» в житті людини?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика

Навчальна тема

Тертя. Сила тертя. Коефіцієнт тертя ковзання.

Вік учнів, клас

8 клас, 14 років

Стислий опис проекту

8 клас Тертя. Сила тертя. Коефіцієнт тертя ковзання. Під час роботи над проектом учні будуть: шукати шнформацію, проходити тестування, працювати в группах, проводити дослідження, створювати діаграми і презентації, виконуючи ролі істориків, дослідників-експериментаторів, дизайнерів.

Повний План вивчення теми

план проекту

Навчальні цілі

• Формувати навички продуктивної праці разом з іншими

• Визначення навчальних завдань, виділення головних завдань та здійснення їх без зовнішнього стороннього нагляду

• оволодіти одним із методів визначення коефіцієнта тертя ковзання.

• Навчити створенню презентації з графіками і діаграмами на основі своїх експериментальних даних.

• Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації

Опис оцінювання

Перед початком проекту проводимо анкетування . На першому занятті проводимо актуалізацію опорних знань учнів за допомогою форми З_Х_Д Вродовж роботи проводиться тестування та розв’язування задач. Наприкінці проводиться опитування та закінчення роботи з формою З_Х_Д. Оцінювання кінцевого продукту – презентації проводиться за контрольним списком Критерії оцінювання презентації

Діяльність учнів і вчителя

На першому уроці. Перед початком проекту проводиться анкетування, за підсумками якого учні розбиваються на групи: історики, дослідники-експериментатори, комп’ютерні дизайнери. Демонструється презентація вчителя Заповнюється таблицю ЗХД. Всі учні знайомляться з теоретичним матеріалом теми: причинами виникнення явища, термінами, визначенням фізичних величин, їх позначенням, одиницями вимірювання і взаємозалежністю. Записується формула взаємозалежності. Для закріплення теоретичного матеріалу проводиться тестування і розв’язування задач у вигляді короткої самостійної роботи. Наприкінці уроку проводиться аналіз помилок і попереднє оцінювання діяльності учнів. Даються додаткові завдання для підготовки до наступного уроку: - прочитати параграф в підручнику; - розв’язати додаткову задачу; - ознайомитися зі змістом лабораторної роботи; - історикам – підготувати доповідь з історії розвитку механіки - дизайнерам – отримати дозвіл батьків на користування мережами «Интернету».

На другому уроці. Виконується тренувальне завдання з визначення коефіцієнта тертя згідно з малюнком в зошиті для лабораторних робіт. Виконуються досліди з визначення сили тертя в залежності від ваги тіл, які рухаються по різним поверхням: перша група досліджує рух дерев’яного бруска по дерев’яній дошці, друга група досліджує рух сталевого бруска по сталевій лінійці. Результати дослідів записуються у таблиці в зошиті для лабораторних робіт. За результатами вимірювань будуються графіки залежності сили тертя від ваги брусків з важками. По точці на прямій в середній частині графіка визначаються числові значення величин сили тертя і ваги тіла для середній ділянки графіку. На основі цих даних розраховується середнє значення коефіцієнта тертя.

На третьому уроці. За даними розрахунками складається порівняльна таблиця коефіцієнтів тертя для різних матеріалів. Виконується аналіз отриманих даних. Група дизайнерів готує презентацію учнівської роботи. Група істориків робить доклад . під назвою «Світ без тертя»; Група дизайнерів показує презентацію учнівської роботи. Учні заповнюють таблицю «ЗХД» Виконується оцінка виконаних робіт.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Віктор Максимов

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики

Навчальний заклад

загальноосвітня школа № 45

Місто\село, район, область

місто Маріуполь

Контактні дані

vitaska1955@gmail.com

Про мене

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ