Користувач:Savelevna

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Хлеб - всему голова».

Призвище Ім'я по Батькові

Соловйова Валентина Савеліївна.

Номінація

Навчальний проект.

Перелік шкільних навчальних предметів:

Читання, українська мова, російська мова, малювання, природознавство.

Перелік ключових компетентностей, розвиток яких передбачено проектом

Загальні навички: комунікація, вміння вирішувати проблеми, лідерство та здатність навчатися. Особистісні компетентності: цікавість, вмотивованість, креативність, самоповага, ініціативність, реалістичність. Соціальні компетентності: повага до людей різних професій, історія української культури, патріотичність. ІКТ компетентності, як ключ до діяльності у суспільстві знань. Самоосвітня компетентність, творча та інші.

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті:

Другі класи. Учні семи-восьми років.

Термін реалізації проекту

Один місяць.

Мета проекту:

За допомогою новітніх інформаційно-комунікаційних технологій готувати учнів до життя, розвивати життєві компетенції. Розширювати знання учнів стосовно національних традицій, значення хлібу в житті української сім'ї та шлях потрапляння хлібу до столу. Збагачення мови дітей через усну народну творчість. Виховання бережного відношення до хлібу.

Опис проекту

Бережне відношення до хлібу.

Презентація http://www.ex.ua/view_storage/357738995070

Ідея проекту:

Ідея проекту - пошук та становлення ролі хлібу в житті української людини.

Ключове питання:

Яка роль хлібу в українській сім'ї?

Тематичні питання:

Що таке «хліб»? Які професії людей задіяні у вирощенні хліба? Коли вперше стали випікати хліб? Яка загальна історія виникнення хлібу? Хліб в усній народній творчості України.

Візуалізація (структура) проекту

Савелевна.jpg

Стислий опис:

Номер Крок Які дослідження проводили учні? Що вони робили? Як учні використовували інформаційно – комунікаційні технології в дослідницькій роботі над проектом? Як звітували?
1.

Перший

Збір інформації про хліб з різних джерел

За допомогою інформаційно – комунікаційні технології збирали інформації про хліб з різних джерел.На базі зібраного матеріалу виготовляли дидактичний матеріал.

2.

Другий

Подорож шляхами виготовлення хлібу

Екскурсії у супермаркети, взяття інтерв'ю у продавців хліба, у покупців хлібу про хліб та його значення у їхньому житті. Звітували інфивідуальними фото-газетами.

3.

Третій

Перегляд теле-стрічок про хліб

Переглядали підборку фільмів про музеї хліба в Україні. Написання розповідей, віршів про хліб.

4.

Четвертий

Мобільні технології

Вчились кодувати слово хдіб. QR код «QR - Quick Response - Швидкий Відгук» - це двомірний штрих-код (бар-код), що надає інформацію для швидкого розпізнавання з допомогою камери на мобільному телефоні. За допомогою QR-коду кодували слово "Хліб" Хліб.gif

5.

П'ятий

Підготовка та вибір казок про хліб віршів про хліб.

Інсценування казок про хліб "Вершки та корінці", "Трудолюбивий та ледачий", конкурс віршів про хліб.


Які результати одержали учні в проекті?

Готуючи проект учні знайшли багато цінної інформації про історію виникнення хлібу, музеї хліба України, про професії людей: як хліб прийшов до столу, про хліб в народній творчості. Робота на проектом збагатила словниковий запас учнів. Були створені умови для виховання бережного відношення до хлібу та поважного ставлення людей різних професій.

Наш фотоальбом

Хлеб 5.JPG Хлеб 1.JPG Хлеб 2.JPG Хлеб 3.JPG Хлеб 4.JPG

Матеріали проекту:

Картини художників, вишиті рушники, ілюстрація малюнків про хліб, газета "Хліб всьому голова", вироби з хліба, виставка книжичок про хліб, телебачення, інтернет, комп'ютор, мобільні телефони.

Використані матеріали:

Хлеб — статья из Большой советской энциклопедии Подробнее: «Этимологический словарь русского языка» М. Фасмера, т. IV, стр. 241—242; это же место словаря Фасмера на «Старлинге» Хлеб // Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона: В 86 томах (82 т. и 4 доп.). — СПб., 1890—1907. Ацимон // Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона: В 86 томах (82 т. и 4 доп.). — СПб., 1890—1907. Пословицы и поговорки о хлебе Кравченко А.И. Обществознание. Prospekt.org, ISBN 978-5-392-01208-4

Інтернет-ресурси

numama.ru, CoolReferat.com, kleopa.ru, hlebopechka.net, prozagadki.ru, chudopredki.ru, playroom.ru, hlebosol.info, pogovorki.net

Список літератури

Проекти подібної тематики

Відгуки про проект