Користувач:Pridvorovanatalya
Зміст
[сховати]Назва проекту
Хімія поруч з нами
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія, основи здоров'я
Навчальні цілі
В учнів будуть вдосконалюватися навички збору та обробки інформації. Учень самостійно і логічно відтворює фактичний і теоретичний навчальний матеріал, класифікує хiмічні об’єкти; Учень виявляє розуміння основоположних хімічних теорій і фактів, наводить приклади на підтвердження цього; Учень володіє навчальним матеріалом і застосовує знання у стандартних і нестандартних ситуаціях, уміє узагальнювати й систематизувати надану інформацію, робити висновки; встановлює зв’язки між явищами; самостійно використовує інформацію згідно з поставленим завданням; називає хімічні елементи (не менше 20-ти) за сучасною науковою українською номенклатурою, записує їхні символи; описує якісний і кількісний склад речовин за хімічними формулами, явища, які супроводжують хімічні реакції;
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
Навчальний проект розрахований на учнів 7 класу (11-ти річного навчання), розділ “ Початкові хімічні поняття ”, тема “ Атоми, молекули, йони. Хімічні елементи, їх назви та символи.”. Учні будуть аналізувати значення хімічних знань в своєму повсякденному житті, досліджувати зв'язок хімії з іншими науками. Для того щоб відповісти на ключові і тематичні запитання учні будуть проводити пошукову інформацію в Інтернеті, а дослідницька частина, полягає в тому, щоб дійсно спробувати прожити день без побутової хімії, а потім поділитися – складно було чи ні, і якщо складно, то про що це свідчить. Кінцевими продуктами будуть презентація, яку учні продемонструють на учнівській конференції. Учні отримують мотивацію від вчителя, отримують питання до розгляду, за допомогою ІКТ та навчальної літератури, вони знайомляться з хімічними елементами, та вивчають символами, застосувують свої знання на практиці. Вчитель супроводжуе учнів, слідкує за виконанням роботи. Наприкінці проекту учні готують проектний продукт, учитель перевіряє розроблений проект.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які будуть грати роль наглядностей на уроках з фізики. В учнів будуть вдосконалюватися навички збору та обробки інформації. Учень самостійно і логічно відтворює фактичний і теоретичний навчальний матеріал, класифікує хiмічні об’єкти; Учень виявляє розуміння основоположних хімічних теорій і фактів, наводить приклади на підтвердження цього; Учень володіє навчальним матеріалом і застосовує знання у стандартних і нестандартних ситуаціях, уміє узагальнювати й систематизувати надану інформацію, робити висновки; встановлює зв’язки між явищами; самостійно використовує інформацію згідно з поставленим завданням; називає хімічні елементи (не менше 20-ти) за сучасною науковою українською номенклатурою, записує їхні символи; описує якісний і кількісний склад речовин за хімічними формулами, явища, які супроводжують хімічні реакції;
Опис оцінювання
Учитель буде оцінювати такі учнівські роботи як: письмові роботи, презентації, виступи учнів, контрольні списки питань. Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.
Діяльність учнів та вчителя
На першому уроці роботи над проектом вчитель пропонує переглянути вступну презентацію, яка дозволить учням уявити, над якими питаннями їм доведеться замислитися. Учні об’єднуються в дві групи, розподіляють обов’язки, складають план роботи, проводять анкетування у вигляді онлайн-опитування для з’ясування навчальних потреб. Для представлення результатів власного дослідження учні створюють мультимедійну презентацію в програмі PowerPoint, яку демонструють перед класом. Під час створення презентації учні складають план, шукають інформацію в Інтернеті, спілкуються з однолітками. В кінці проекту проводиться урок з теми “Атоми, молекули, йони. Хімічні елементи, їх назви та символи.”. І. Етап. Учні знайомляться з темою проеку, переглядаючи презентацію вчителя, в ході презентації заповнюють форми для вхідного оцінювання навчальних потреб; Учні діляться на три групи, кожна група складає план проектної діяльності та розподіляє ролі, що виконують різні члени групи. Учні здійснюють пошук необхідної інформації, в тому числі і в мережі Інтернет. ІІ. Етап. Працюючи в групах, учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Кожна група презентує свою роботу на підсумковій конференції, роблячі презентацію для класу.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Придворова Наталія Валеріївна
Фах, навчальний предмет
хімія, Основи здоров'я
Навчальний заклад
Красноармійський навчально виховний комлекс
Місто\село, район, область
Красноармійськ
Контактні дані
kiss01888yfgmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
03 - 08 вересня 2012
Місце проведення тренінгу
м. Красноармійськ, Красноармійський НВК
Тренери
Шевченко Олена Миколаївна