Користувач:Olhova-oksana

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього" в м. Мелітополь у МДПУ ім. Б. Хмельницького


Назва навчальної теми

Азбука вулиць, проспектів, доріг

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет: Основи здоров’я. Тема з програми «Дорожні знаки»

Другорядні предмети: Світ навколо нас, ОБЖ: правила дорожнього руху: дорожній знак.

Вік учнів, клас

4 клас, віком 10-11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект розроблений відповідно до програми загальноосвітньої школи з предмету «основи здоров’я», для 4 класу при вивченні теми «Азбука вулиць, проспектів, доріг». У проекті учні поділяються на 8 груп. Кожна група працює самостійно. У ході дослідження діти знаходять і обробляють отриману інформацію, представляють її на конференції у вигляді презентації. Проект реалізується в урочний та позаурочний час. Продукт проекту: знак зроблений дітьми для школи.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють З-Х-Д таблицю, в якій показують свої попередні знання про дорожні знаки. Перед тим, як учні приступлять до створення презентацій, вчитель знайомить їх із формою та критеріями оцінювання презентацій. За якими він потім буде оцінювати їх роботи. Ця форма виступає також інструкцією до наповнення презентації. Після того, як учні ознайомляться із презентаціями про дорожні знаки, вчитель пропонує їм відповісти на питання опитувальника, який допоможе вчителю зрозуміти наскільки учні усвідомили данну інформацію

З-Х-Д таблиця

вивчення навчальніх потреб учнів - радіальна діаграма

форма оцінювання презентації

форма оцінювання самоспрямування у навчанні

мережевий опитувальник

відповіді на мережевий опитувальник

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

ДО початку роботи над проектом вчитель має відібрати безпечні веб-ресурси з інтернету та за допомогою вчителя інформатики розмістити їх на шкільному сервері або на локальному сервері. Серед цих сайтів має бути 1-2 таких, зміст яких не дозволяє стверджувати, що інформацію, розміщена на них є достовірною. Також вчитель має організувати додаткові заняття з учнями, щоб обговорити з ними закон про авторське право та питання безпеки в інтернеті. Створює шаблони необхідних документів для підтримки учнів. Які потребують допомоги у навчанні. Домовитись із фахівцем з теми про його допомогу учням у виконанні проекту. День перший: На початку роботи над проектом з метою виявлення навчальних потреб учнів вчитель демонструє їм вступну презентацію з метою організації дискусії за проблемою проекту.

презентація ідей проекту

В процесі роботи з презентацією вчитель пропонує учням заповнити організаційну діаграму на комп’ютері з метою виявлення знань про визначення на які групи діляться всі знаки та якої вони форми. А потім пропонує для заповнення З-Х-Д таблицю. В ній учні мають відобразити свої знання про дорожні знаки. Потім учні під керівництвом вчителя заповнюють останній слайд презентації – складають план дій щодо розв’язання проблеми. Учні об’єднуються у малі групи для обговорення тих аспектів, які треба дізнатися про дорожні знаки. Після цього організовується загальна дискусія та складається загальний план вивчення дорожніх знаків. Учні розподіляють обов’язки у групах – хто яку інформацію буде збирати.

фасилітація об'єднання у групи

День другий: В цей день вчитель пропонує дітям попрацювати в Інтернеті для пошука необхідної для кожного інформації за темою. Але перед цим попереджає, що не кожному сайту можна довіряти і тому пропонує оцінити веб-ресурси за спеціальною формою. Після вправи учні роблять висновок про те, що необхідно вміти оцінювати веб-ресурси. Після цього учні переходять власне до пошуку інформації відповідно до індивідуального завдання кожного. Після цього знов збираються у групи, обговорюють що вони знайшли та обирають найголовніше. День третій: Коли діти зібрали всю необхідну для них інформацію про дорожні знаки вчитель пропанує поспілкуватися з працівником ДАІ. Діти задають питання які їх цікавлять і вносять корективи в свої роботи. Вигадують свій знак який можна повісити на території школи. День четвертий: Оформлюємо результати групових досліджень. Для цього вчитель роздає учням форми оцінювання. Ці форми учні можуть використовувати як інструкцію зі створення презентацій, а також для само оцінювання своєї групової роботи та роботи інших груп. Потім вчитель буде оцінювати їх презентацію за цими ж самими критеріями. Тим групам, які цього потребують, вчитель надає шаблон створення презентації.

шаблон

форма оцінювання учнівської роботи

Групи мають представити результати своєї роботи у вигляді презентації з 7слайдів: 1 слайд - титульний, де вказується назва та автори; 2 слайд – внесок кожного члена групи у дослідження; 3 слайд – порівняльна табличка;4 слайд – знаки для пішоходів ; 5 слайд – висновок; 6 слайд – використані джерела; 7 слайд – подяка глядачам.

презентація учня

День п’ятий:

Конференція:

 перегляд та оцінювання презентацій кожної групи;

 учні роблять висновок про важливість дорожніх знаків для пішоходів;

 разом роблять знак який повідомляє про небезпечне місце в школі;

 створюють плакат з найважливішими знаками для пішохода та вішають його у класі;

 відповідають на питання з опитувальника;

 вчитель виставляє оцінки у журнал.

діаграма

Інші документи

буклет для батьків

дозвіл батьків

посилання

дист

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольхова Оксана

Фах, навчальний предмет

початкова освіта

тренінг за програмою Intel. Навчання для майбутнього

Навчальний заклад

Мелітопольський Державний Педагогічний Університет ім. Б. Хмельницького

Місто\село, район, область

м. Мелітополь, Запорізька область

Контактні дані

olhovaoksana31 на gmail крапка com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25 лютого – 3 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

м. Мелітополь

Тренери

Ганна Михайлівна Шкільова