Користувач:Katyag

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


'Жирний текстВійна очима дитини. Григір Тютюнник "Климко"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія, культурологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Григір Тютюнник "Климко"

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект з української літератури для учнів 7 класу з теми «Григір Тютюнник "Климко"». Під час вивчення теми учні беруть участь у проекті "Війна очима дитини. Григір Тютюнник "Климко". За допомогою цього проекту учні продовжують знайомитися з життєвим і творчим шляхом Григіра Тютюнника. З'ясовують ідейний зміст твору "Климко", а також ідейно-тематичне спрямування та історія написання повісті. Ознайомлюються з особливостями твору , аналізують кожен розділ твору. Учні на початку цієї теми діляться на групи і отримають завдання, під час вивчення теми вони опрацьовують та досліджують основний матеріал та додатковий, а в кінці грамотно висловлюють свої думки, почуття, наводячи переконливі обґрунтування у вигляді презентацій. Під час проекту учні виконують такі види роботи: Робота на картках, Робота в групах, Міні-дослідження, Письмова робота, Бесіди, Тестові завдання, Конкурс на кращого оповідача улюбленого уривка. Школярі будуть вдосконалювати вміння аналізувати твір, творчі здібності, розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування, зміцнювати інтерес до творчості українських митців.

Повний План вивчення теми

"План вивчення обраної теми" "План впровадження теми"

    1 УРОК

Перед початком роботи вчитель знайомить дітей з темою проекту, демонструє презентацію "Війна очима дитини" та повідомляє ключові та тематичні запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування, таблиці З-Х-Д [[1]] визначаються знання учнів та їх навчальні потреби. Діти об’єднуються у три групи – «дослідники», "літературознавці" та «історики». Кожна группа протягом проекту працює у своєму напрямку. Протягом проекту школярі ведуть щоденник спостережень за поданою темою для кожної групи, самостійно обирають матеріал, з яким їм варто працювати.

    2  УРОК

Учні готують доповіді з цікавих сторінок життя та творчості автора. Опрацьовують зміст твору, обговорюють та кожна з груп створює презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Свої думки та досягнення учні заносять до щоденника. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань.

     3 УРОК
Лідери кожної групи захищають свої проекти за обраною темою використовуючи ІКТ – презентації, 
щоденник. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою підсумкової таблиці вчитель  підбиває
підсумки."презентація дослідників" ,"презентація істориків" 

Навчальні цілі

Мета вивчення проекту

Учні зможуть: Навчальна: - опрацювати ідейний зміст твору Г. Тютюнника «Климко»; - дослідити, як у творі відображено воєнне дитинство, як особисте життя автора пов’язане із сюжетом його повісті; - через художнє слово осмислити та сприйняти морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних на прикладі взаємостосунків героїв твору Г. Тютюнника «Климко» - поглибити знання про творчість письменника, Розвиваюча: - розвити культуру зв’язного мовлення, пам’ять, увагу, спостережливість, вміння грамотно висловлювати власні думки, судження,обстоювати їх, - розвивати уяву та формувати навички толерантного спілкування, Виховна: - формувати вміння логічно та аргументовано висловлювати власні думки та позиції щодо змісту твору, - виховувати почуття поваги, пошани до творчості Г. Тютюнника, літератури як виду мистецтва; прищеплювати риси чуйності, доброти, щирості.

Протягом реалізації проекту учні навчаються: - шукати в Інтернеті необхідну інформацію стосовно теми уроків ( аудіо, відеоматеріали, статті щодо творчого доробку композитора), - працювати у програмах Microsoft Office: Word, Power Point, - створювати та демонструвати презентації.

Опис оцінювання

Контрольно-оцінювальна діяльності на уроках української літератури передбачає систематичну взаємодію між учителем та учнями у результаті якої отримується об’єктивна інформація про перебіг і результати навчально-виховної діяльності. Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про зміни в підлітковому віці заповненні ними таблиці З-Х-Д. Оцінювання ґрунтується на відповідях і запитаннях, які попередньо записані вчителем для учнів в журналах спостережень. Метою, яких є виявлення розуміння учнями процесу дослідження індивідуальних особливостей підліткового віку, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання для представлення результатів учнівських проектів. Використовуються форми оцінювання навичок, спільної діяльності кожної групи. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Контрольний список для блогу, який допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, спрямовує їх навчання в потрібному напрямку. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. Під час створення презентацій потрібно призначити бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Надайте можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використовуйте форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Діялність вчителя. Перед вивченням теми вчитель знайомить учнів та батьків з методом проектів за допомогою буклету. Окрім всього отримує Дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, організовує заповнення Форми щодо збереження конфіденційності учня та Форми батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет. Для правильного та зручного проведення проекту учитель може використовувати План впровадження проекту. Демонструє презентацію, яка розкриває основні проблеми проекту. Об’єднує учнів у групи: дослідники, літературознавці та історики. Кожна групв отримує завдання. Кожна група протягом проекту працює у своєму напрямку. Протягом проекту школярі ведуть щоденник спостережень за поданою темою для кожної групи, самостійно обирають матеріал, з яким їм варто працювати. Учні готують доповіді з цікавих сторінок життя та творчості автора. Опрацьовують зміст твору, обговорюють та кожна з груп створює презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Свої думки та досягнення учні заносять до щоденника. Лідери кожної групи захищають свої проекти за обраною темою використовуючи ІКТ – презентації, щоденник. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою підсумкової таблиці вчитель підбиває підсумки. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гувір Катерина Іванівна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Одеська загальноосвітня школа №79 І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м. Одеса

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-18 серпня 2012 р.

Місце проведення тренінгу

ОЗОШ №118 м. Одеси, вул. Преображенська, 75

Тренери

Крижевська Анжела Миколаївна