Користувач:Homenko

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Файл:Фото Хоменко.jpg
Хоменко Ольга Григорівна

Про мене

Прізвище ім`я по-батькові Хоменко Ольга Григорівна

Місце праці Вознесенська ЗОШ №8

Посада Вчитель початкових класів

Мій внесок

Мої проекти Народні свята в УкраїніОпис виховного проекту

Роботу над проектом «Народні свята в Україні» з учнями 3-Б класу (діти 8-9 років) Вознесенської ЗОШ № 8 було розпочато у жовтні 2010 року з метою : дізнатися про життя наших славних предків, про народні свята, а також про те, як їх святкували. Для того, щоб поглибити знання з навчальних предметів, розширити пізнавальний досвід і творчі здібності учнів, виникла ідея написання проекту з даної теми. Під час реалізації проекту школярі використовували знання з різних предметів: громадянської освіти, природознавства, української мови, читання, музики, образотворчого мистецтва.

Робота над проектом була спрямована на оволодіння учнями методами і засобами інформаційних технологій, формування навиків раціонального і вмотивованого використання комп’ютерів у навчальній діяльності; розвиток мислення та життєвої компетентності учнів. Під час роботи над проектом школярі проводили дослідження матеріалів з даної теми у бібліотеці, Інтернеті; учні працювали з науково-популярною літературою, періодичними виданнями, енциклопедіями; відвідали Вознесенський кафедральний собор Святого Вознесіння Гоподнього, недільну школу, шкільний музей; зустрілися з вчителями історії та християнської етики. Проект був орієнтований на самостійну діяльність учнів - індивідуальну, парну, групову, яку учні виконували у визначений час. Для кожної групи було визначено круг обов'язків, направлених на раціональне виконання поставленого завдання. У дослідницькій роботі над проектом учні використовували інформаційно-комунікаційні технології. В Інтернеті школярі проводили дослідження свят осінньо-зимового циклу, добирали матеріал про народний календар українців, вірші про Святого Миколая, обрядові пісні, щедрівки, засівалки, прикмети. Для зацікавленості учнів до навчання вчитель доцільно і ефективно використовував презентації, відео. У результаті роботи над проектом учні дізналися про народні свята, їх традиції і звичаї, розширили знання з теми «Історія свят осінньо-зимового циклу»; виявляли шанобливе ставлення до традицій предків, до культурної спадщини рідного краю; навчилися самостійно набувати необхідні знання, аналізувати, критично мислити. Таким чином, учні набули не лише певних умінь та навичок, а й самостійно створили достатньо якісний продукт. У школярів змінилося ставлення до навчання, результати їх навчальної діяльності покращилися. Успішність виросла на 20%.В учнів розширилось коло знань, умінь і навичок з громадянської освіти, природознавства, читання та інших навчальних предметів. Головний результат проекту - формування особистого життєвого досвіду учнів та їх національної самосвідомості, бажання відроджувати народні традиції. Головне професійне надбання вчителя - вдосконалення вміння організовувати проектно-дослідницьку роботу учнів. На заключному етапі проведено захід « Народні свята в Україні» з презентацією дослідницьких учнівських робіт. Захід вилився у справжнє свято. У яскравому дійстві взяли участь всі учні класу. Відповідно до своїх інтересів та здібностей діти декламували, співали, танцювали, розігрували сценки. Учні з великим інтересом слухали та дивилися презентації учасників проекту з інших груп. На свято були запрошені: адміністрація, колеги, батьки учнів. Захід пройшов на високому професійному рівні. За результатами проекту було оформлено збірку. Щоб більше дізнатися про народні свята, а також про те, як їх святкували, вирішено продовжити роботу над новим проектом - «Дослідження свят весняно-літнього періоду».


Результати участі дітей у проекті

Під час роботи над проектом учні навчилися самостійно набувати необхідні знання, критично мислити, бути комунікабельними, працювати над розвитком особистої моральності, інтелекту, культурного рівня. Школярі вчилися працювати в команді, відповідально ставитися до виконання завдань, об'єктивно оцінювати результати своєї роботи. Навчилися проводити дослідження матеріалів з даноі теми у бібліотеці, Інтернеті; працювати з науково-популярною літературою, періодичними виданнями, енциклопедіями. У результаті роботи над проектом учні дізналися про народні свята, їх традиції і звичаї, розширили знання з теми «Історія свят осінньо-зимового циклу»; виховували в собі шанобливе ставлення до традицій предків, культурної спадщини рідного краю; навчилися самостійно набувати знання, аналізувати, критично мислити. Таким чином, учні набули не лише певних умінь та навичок, а й самостійно створили достатньо якісний продукт. У школярів змінилося ставлення до навчання, результати їх навчальної діяльності покращилися. Успішність виросла на 20%. Головний результат проекту - формування особистого життєвого досвіду учнів та їх національної самосвідомості, бажання відроджувати народні традиції.

Мої файли

Вчительська презентація

Навчальний план

Народні свята в Україні

Організаційний захід

Світлана Весна Мій рідний край

Андрій Первозванний

Реалізація проекту

Опис проекту

Результати проекту