Користувач:Allabrezgina

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Про мене

Брезгіна Алла Олександрівна - вчитель української мови та літератури та зарубіжної літератури,спеціаліст 2 категорії КЗШ№102

Портфоліо "Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього…"

[1]Блог-рефлексія

Назва навчальної теми

"Україна та її історія в літературі"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

світова література, українська література, історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

тема "Україна та її історія в літературі"

Вік учнів, клас

7 клас

Стислий опис

Учасники проекту – учні 7класу. Учні читають повістьМ.Гоголя «Тарас Бульба» ». На початку вивчення теми учитель пояснює учням метод проектів. Проводить опитування знань учнів. Учні заповнюють таблицю ЗХД. Після прочитання вони з’ясовують необхідність вивчення історичного минулого свого народу. Учні працюють в групах («Історики», «Літературознавці», «Журналісти», «Психологи», «Мистецтвознавці») з метою планування та розробки проектних продуктів, які б стосувалися обраного ними питання для підготовки до дискусії між ними. Семикласники шукають відповідь на риторичні питання, намагаються дійти істини і знайти шляхи вирішення проблеми. Свої результати презентують в цільовій групі однолітків. Діяльність учнів: пошукова робота в групах, створення публікації, презентації, написання есе. Продукти діяльності учнів: Презентація PowerPoint, публікація, есе. Кінцевий результат: аргументована дискусія в чаті.

[2]Опитувальник

Повний План вивчення теми

[3]план

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

ЗВ процесі своєї діяльності учні вивчать основні поняття теми, зможуть наводити приклади з життя головного героя під час своєї доповіді з захисту проекту. Навчаться ефективно використовувати та розподіляти свій час. Отримають комунікативні навички роботи в колективі. Зможуть використовувати навички знання комп’ютерних технологій для досягнення спільної мети, а саме створювати презентації, які переконливо продемонструють їх знання з історії Запорізької Січі, багатство характеру головного героя. Формувати навички збирання та обробки інформації даних кількома способами (робота з Інтернетом, підборка матеріалів газетах та журналах відповідно до обраної теми), впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про історичне значення Запорізької Січі; про характерну особливість головного героя.


Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку виконання проекту учні знайомляться з презентацією вчителя про проектну діяльність, дізнаються, над яким питанням їм доведеться працювати, яким чином потрібно буде об‘єднатись в групи та як їх робота буде оцінена. За допомогою вчителя учні відповідають на питання тесту та заповнюють таблицю ЗХД для з′ясування рівня знань з творчості М.Гоголя та історичних фактів розвитку Запорізької Січі. Учитель щотижня проводить оцінювання знань, вмінь та навичок учнів за допомогою усного опитування, анкетування та доповнення таблиці ЗХД. Під час роботи групи обмінюються набутим досвідом з знайденого матеріалу шляхом усної доповіді,електронної презентації, тестування, консультування з учителем. Здійснюють аналіз власних досягнень та досягнень кожної групи (форми оцінювання, рефлексія згідно контрольних списків). По закінченню проекту учні складають тест зі знань програмного матеріалу. Презентують свій проект з історичних фактів,образу Тараса Бульби;обговорюють в групах участь кожного та роблять публікацію на веб-сайті. Оцінювання цих видів роботи проводиться завдяки формам оцінювання публікації, презентації, створення блогу. Після чого вчителем підбивається підсумок виконаної роботи, і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки.


[4] Контрольний список оцінювання обговорення

[5]оцінювання презентації

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

[6]вхідна презентація

[7]Приклад учнівської презентації


На початку проекту вчитель показує презентацію з проектної діяльності, проводить опитування з теми «Творчість М.Гоголя» з метою визначення навчальних потреб учнів. З‘ясування навчальних потреб учнів буде здійснюватись на основі тестування, використання таблиць З-Х-Д. Учням пропонується заповнити таблицю «ЗХД». Надалі учні об’єднуються групи та складають орієнтовний план реалізації проекту. (проведення мозкової атаки). 1-й тиждень Кожна група здійснює пошук інформації - статі, малюнки та відеоматеріали згідно тематичних цілей, а саме історики: про історичний розвиток Запорізької Січі; психологи: внутрішний стан військової людини; літературознавці: стиль творчості письменника, його відношення до головного героя та інші - в Інтернеті (учням надається форма оцінювання сайту), бібліотеці, газетах та журналах відповідно до обраної теми. 2-й тиждень При вивчені теми учні знаходять відповіді на тематичні запитання. Група літературознавців досліджує майстерність письменника при опису Запорізької Січі, образу головного героя. Група психологів проводить міні-дослідження, яке підтверджує,що зображений чоловік, який звик сам приймати рішення, не рахуючись з почуттями інших людей, але це лицар, воїн, якого закликає військовий обов'язок. Група істориків відстежує історичний розвиток країни, який вплинув на характер Тараса Бульби та його відношення к життєвим цінностям. Група мистецтвознавців ілюструє роботи художньої цінності, які передали дух епохи,підкреслили характер героя. Кожна група презентує знайдену та оброблену інформацію. Члени групи обговорюють роботу кожного. Оформлюють кінцевий продукт у вигляді презентації, де дають відповіді на поставлені запитання. 3-й тиждень Учні обговорюють результати своєї роботи. Презентують свій продукт у вигляді презентації, створюють блог, де розмістять свої есе та твори. Беруть участь у рольовій грі «Відгадай героя» за основними характерними рисами героїв. Оцінювання робіт буде здійснюватись на основі форми оцінювання продуктів (презентація, блог, публікація) та демонстрація результатів проекту в конкретного продукту – твору, есе. Також учні оцінять власну роботу та роботи в групі. Оцінювання самоспрямованісті учнів буде здійснюватись на основі результатів бесід, перевірки таблиць З-Х-Д, тестування і інших методів перевірки прогресу у навчанні. Допомога буде надана учням у формі коригуючих питань, певних роз‘яснень того чи іншого питання, наданні інструкції, в якій будуть вказані основне, тематичне та інші запитання, корисні посилання на веб-ресурси.


[8] Приклади ділення на групи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Брезгіна Алла

Фах, навчальний предмет

вчитель зарубіжної літератури

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг

Контактні дані

allabrezgina на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.10-5.11.2012

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №102

Прізвища тренерів

Бокайчук Наталя Вікторіна

Мій внесок

[9]оцінювання презентації

[10]Блог-рефлексія

[11]Опитувальник

[12]план

[13]вхідна презентація