Користувач:Черниченко Елена

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Вчитель хімії та біології Черніченко Олена Адольфівна Освіта: Дніпропетровський Державний університет, біологічний факультет Спеціальність: біолог, викладач біології та хімії Педагогічний стаж: 7 років Категорія: спеціаліст ІІ категорії Додаткове навантаження: керівник шкільного МО природничих наук "ГЕО"

                       керівник районного семінару з хімії" Використання програмних педагогічних засобів під час навчально-виховного процесу"

Класний керівник 8-В кл. Методична проблема: «РОЗВИТОК КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ ХІМІЇ та БІОЛОГІЇ»

Прагну до того щоб кожен урок був результативним, а досягнути цього можна за умови, якщо привити учням прагнення до активної творчої діяльності. По тому, наскільки учень самостійний у вирішенні поставленних перед ним завдань, можна судити про рівень його знань, а міцними знання стають тоді, коли засвоєння матеріалу носить осмислений характер, коли у набутті їх активну участь приймав сам учень. Я намагаюся будувати викладання на мотиваційній основі. В основі моєї педагогічної роботи лежать ідеї, перш за все, В.О.Сухомлинського з його теорією про розвиток творчих здібностей школярів та наукові роботи провідних методистів. Тому я направляю всі свої зусилля на те, щоб звести до мінімуму час, коли учень є просто пасивним слухачем. Намагаюсь у своєй роботі зацікавити учнів хімією та біологією, показати необхідність знань з природничих наук в різних сферах народного господарства. При розв’язанні та вдосконаленні своєї проблеми «Розвиток критичного мислення та пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії та біології» користуюсь різними методами, які змінюються в залежності від вікових особливостей учнів, їх розумового розвитку та здібностей. На власному досвіді переконалась, що робочий режим уроку, динамічне ведення заняття, яскравість і новизна викладу, образна, виразна мова вчителя, поєднання емоційності й логічності пояснення спонукають учнів до активності та уважності на уроці. Важливу роль відіграє біологічний та хімічний демонстраційний експеримент. Він є не тільки необхідною умовою для досягнення осмислених опорних знань, але й полегшує розуміння хімічних виробництв, допомагає розвитку спостережливості, навику пояснювати явища, що спостерігаються, використовуючи для цього теоретичні знання.

             Я намагаюсь зробити урок цікавим для учнів і досягти мети. Але це не означає, що урок повинен бути якимось «шоу», тому що:

1.В учнів може виробитись звичка звертати увагу тільки на те, що цікаво; 2.Не весь навчальний матеріал може викликати безпосередній інтерес учнів. Щось є цікавішим, щось менш цікавим, а дещо й взагалі не може викликати зацікавленості, хоча важливе і необхідне. Учень повинен бути уважним у будь-якому випадку. Справжній інтерес учня до предмету не зникає, якщо він розуміє зміст навчального матеріалу; бачить його велике пізнавальне та практичне значення. Тому при вивченні деяких тем я наголошую учням:"Те, що ми зараз будемо вивчати на уроці, можливо і не всім дуже цікаво, але, повірте, дуже важливе при вивченні послідуючих тем і в житті вам знадобиться при використанні навіть у побуті неорганічних та органічних речовин." Очикуваний результат -набуття практичних навичок та вмінь -підвищення продуктивності навчання -посилення інтересу до предмету -підвищення ступеня активності мислення учнів

Досягнення: 2008-2009 н.р. – ІІ місце в Районому конкурсі «Юні хіміки-дослідники» 2009-2010 н.р. - І місце в Районому конкурсі «Юні хіміки-дослідники»

                            Шульга Б. – кращий капітан конкурсу
                           ІІІ місце в районному конкурсі дослідницьких робіт «Горобець – птах року 2009» (робота Іванченко Є. 8-Акл.) 

2010-1011 н.р. – ІІІ місце в районному етапі олімпіади з хімії (Козлова К. 8-В кл.)

                      ІІІ місце в районному етапі олімпіади з біології (Богомолець Є. 8-В кл.)   
       2011-2012 н.р.- ІІІ місце в районному етапі олімпіади з хімії (Козлова К. 9-В кл.)
                      ІІІ місце в районному етапі олімпіади з біології (Богомолець Є. 9-В кл.)