Користувач:Наталия Гайдина

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Виштовхувальна сила

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, математика, інформатика.

Навчальна тема

«Взаємодія тіл»

Вік учнів, клас

8 клас , 13 – 14 років

Стислий опис проекту

На початку проекту учитель оцінює готовність учнів до роботи за допомогою мозкового штурму. На початку роботи робота З-Х-Д (знаю, хочу, дізнаюсь). Впродовж проекту ведеться письмовий щоденник , оформлюється фотожурнал подій , здійснюється щоденний самоаналіз діяльності. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи та оцінювання роботи дітей вчителем.

Повний План вивчення теми

План проекту План впровадження проекту

Навчальні цілі

В процесі роботи над проектом учні навчаються здобувати інформацію з різних джерел , обробляти її, отримувати самостійно знання , оперувати поняттями та презентувати отримані знання у різних формах; розвивають комунікативні , ораторські навички , навички створення презентацій, буклетів, повідомлень; виховується охайність ведення записів, самостійність прийняття рішення, відповідальність за спільну справу.

Опис оцінювання

На початку проекту учитель оцінює готовність учнів до роботи за допомогою мозкового штурму. На початку роботи робота З-Х-Д (знаю, хочу, дізнаюсь). Впродовж проекту ведеться письмовий щоденник , оформлюється фотожурнал подій , здійснюється щоденний самоаналіз діяльності. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи та оцінювання роботи дітей вчителем.

Діяльність учнів і вчителя

До початку проекту вчитель знайомить батьків з проектною діяльністю, роздає їм буклет1,буклет2 , та отримуе батьківський дозвіл на публікацію. Пояснює діяльність груп: « Історики» Отримують завдання дослідити історію вивчення та використання виштовхувальної сили, починаючи з античних часів, в середні віки та в наш час. «Теоретики» Знаходять та пояснюють виведення формули для обчислення виштовхувальної сили , та закону Архімеда. «Практики» Готують та виконують досліди, що демонструють залежність сили від об’єму тіла та густини рідини. «Кореспонденти» Слідкують за процесом роботи над проектом, фіксують всі його етапи на допомагають в створенні презентацій.

Заняття 1 Учитель проводить анкетування , для подальшого розбиття дітей на групи: « Історики», «Теоретики», «Практики», «Кореспонденти».( Якщо за результатами тестуванням кількість учнів у групах не рівна ,можна пропанувати формування груп жеребкуванням.) Вчитель показує презентацію , ставить перед учнями проблему , намічає шляхи розв’язання проблеми. Діти починають заповнювати форму З-Х-Д. Діти розбиваються на групи за видами діяльності, знайомляться з завдання для груп, отримують щоденник, для подальшої звітності. Вчитель показує приклад остаточної презентації , який мають створити діти. Заняття2 « Історики» збирають інформацію з проблеми. «Теоретики» виводять формулу для розрахунку сили Архімеда. «Практики» виконують експерименти , які підтверджують залежність виштовхувальної сили від об’єму зануреного тіла та від густини рідини. «Кореспонденти» роблять відео та фото знімки. В кінці заняття здійснюють самоаналіз діяльності. Заняття3 Вчитель перевіряє результати роботи попереднього заняття. Учні оброблюють інформацію готують презентації та необхідні звіти. В кінці заняття здійснюють самоаналіз діяльності. Заняття4 Діти презентують свою роботу , взаємно та само оцінюють роботу над проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гайдіна Наталія Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Учитель фізики, математики.

Навчальний заклад

Маріупольська гімназія №2

Місто\село, район, область

М. Маріуполь , Донецька обл.

Контактні дані

gaydin1969@gmail.com

Про мене

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ