Користувач:Марія1992

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього" в м. Мелітополь у МДПУ ім. Б. Хмельницького

Портфоліо проекту

Назва навчальної теми

Про працьовитих та лінивих.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет:суспільствознавство. Другорядні предмети: українська література, основи здоров’я

Вік учнів, клас

Другий клас 8-9 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з суспільствознавства з теми «Про працелюбних і лінивих» для 2 класу.У проєкті учні об’єднуються у 3 групи ,кожна з них досліджує важливість шкільних предметів. Результатом групової роботи є пам’ятка, яка демонструється іншим групам класу,що вони дізналися для чого важливість предметів, які вони не досліджували

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють З-Х-Д таблицю, в якій показують свої попередні знання про те,що заважає людині досягти успіху. Перед тим, як учні приступлять до створення презентацій, вчитель знайомить їх із формою та критеріями оцінювання презентацій. За якими він потім буде оцінювати їх роботи. Ця форма виступає також інструкцією до наповнення презентації. Ці форми також будуть використані учнями для оцінювання презентацій інших груп. Після того, як учні ознайомляться із презентаціями про всі предмети, вчитель пропонує їм відповісти на питання опитувальника, який допоможе вчителю зрозуміти наскільки учні усвідомили взаємозв’язки між компонентами. Впродовж роботи над проектом учні також використовують форми оцінювання, які допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів. таблиця З-Х-Д

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

ДО початку роботи над проектом вчитель має відібрати безпечні веб-ресурси з інтернету та за допомогою вчителя інформатики розмістити їх на шкільному сервері або на локальному сервері. Серед цих сайтів має бути 1-2 таких, зміст яких не дозволяє стверджувати, що інформацію, розміщена на них є достовірною. Також вчитель має організувати додаткові заняття з учнями, щоб обговорити з ними закон про авторське право та питання безпеки в інтернеті. Створює шаблони необхідних документів для підтримки учнів. Які потребують допомоги у навчанні. Домовитись із фахівцем з теми про його допомогу учням у виконанні проекту. Вчитель готує та роздає публікацію з основами проектного навчання батькам. Проводить батьківські збори, на яких ознайомить батьків з проектом, який планується, пояснює його особливості та закликає їх до співробітництва. Вчитель проголошує тиждень працелюбності та знайомить батьків з правилами безпечного користування інтернетом.форма оцінювання веб сайтів День перший На початку роботи над проектом учням вчитель ставить ключове запитання «Як бути успішним?». Учні обговорюють це запитання в малих групах чи в парах та занотовують свої відповіді, наводять приклади з життя. Кожна група ділиться своїми ідеями. Ідеї учнів записуються на великому аркуші паперу і цей аркуш висить в класі впродовж всього вивчення теми, щоб час від часу до нього повертатися і доповнювати.

З метою виявлення навчальних потреб учнів вчитель демонструє їм вступну презентацію з метою організації дискусії за проблемою проекту. В процесі роботи з презентацією вчитель пропонує учням заповнити організаційну діаграму на комп’ютері з метою виявлення знань про чинники, що заважають людині досягти успіху. А потім пропонує для заповнення З-Х-Д таблицю. В ній учні мають відобразити свої знання про те яким би було життя лінивої людини. Потім учні під керівництвом вчителя заповнюють останній слайд презентації – складають план дій щодо розв’язання проблеми.

Учні об’єднуються у малі групи. Групи отримують завдання: І група – дослідити для чого потрібні природничі предмети, ІІ група – дослідити для чого потрібні точні науки, ІІІ група – дослідити для чого потрібні гуманітарні науки.Після цього організовується загальна дискусія та складається загальний план вивчення предметів у вигляді таблиці. Учні розподіляють обов’язки у групах – хто який аспект буде вивчати (кожен свій предмет). презентація основних ідей проекту мережевий опитувальник

День другий День починається із нагадування авторське право та безпеки в інтернеті. Також вчитель пропонує учням працювати в інтернеті з метою знаходження необхідної для кожного інформації за темою. Але перед цим попереджає, що не кожному сайту можна довіряти і тому пропонує оцінити веб-ресурси за спеціальною формою. Після вправи учні роблять висновок про те, що необхідно вміти оцінювати веб-ресурси.

Після цього учні переходять власне до пошуку інформації відповідно до індивідуального завдання кожного. Після цього знов збираються у групи, обговорюють що вони знайшли та заповнюють друковану таблицю вивчення шкільних предметів.

День третій Коли зібрана вся необхідна інформація про важливість шкільних предметів вчитель пропонує впорядкувати записи (побудувати табличку у ворді) та надіслати їх фахівцю з теми (педагогу). Після того, як фахівець ознайомиться з їх записами, в узгоджений час проводиться відео конференція за допомогою скайпу, в якій він коментує записи учнів, відповідає на їх питання та задає свої, радить. Діти вносять корективи у свої дослідження. За необхідності вчитель проводить консультації з кожною групою окремо, щоб сприяти роботі учнів над проектами та їх навчанню, умінню планувати свою діяльність.

День четвертий. Оформлюємо результати групових досліджень. Для цього вчитель роздає учням форми оцінювання. Ці форми учні можуть використовувати як інструкцію зі створення презентацій, а також для самооцінювання своєї групової роботи та роботи інших груп. Потім вчитель буде оцінювати їх презентацію за цими ж самими критеріями. Тим групам, які цього потребують, вчитель надає шаблон створення презентації. приклад учнівської роботи

Групи мають представити результати досліджень кожної групи предметів у вигляді презентації з 5 слайдів: 1 слайд - титульний, де вказується назва та автори; 2 слайд – внесок кожного члена групи у дослідження; 3 слайд – відповідь на запитання «що потрібно знати,щоб бути успішним»; 4 слайд – висновок; 5 слайд – використані джерела. Такі презентації призначені для індивідуального перегляду, для того, щоб учасники проекту ознайомились із важливістю всіх шкільних предметів.

День п’ятий Закінчуємо створювати презентації. Учні оцінюють свої презентації в групах за критеріями наданими вчителем. Потім переглядають презентації, створені іншими групами. Оцінюють їх роботу, коментують, вказують на недоліки та позитивні сторони. Доробляють свої презентації якщо потрібно.

День шостий Узагальнюючий аналіз всіх шкільних предметів. На плакаті учні заповнюють узагальнену таблицю про всі шкільні предмети (заносять відомості про значущість кожного з них). Учні провели свої дослідження і зробили висновки, вони знову переглядають свої припущення, які зробили на початку вивчення теми, записують, чому вони навчилися в ході цього проекту. Вчитель об’єднує учнів у нові малі групи для обговорення Ключового та Тематичних запитань. Вчитель використовує таблицю З-Х-Д. Запитує учнів, чому вони навчилися, відповідаючи на Ключове, Тематичні та Змістовні запитання (записує їх відповіді на аркуші паперу або на дошці). Вчитель пропонує учням дати письмову відповідь на Ключове запитання (одним реченням) та навести приклади з реального життя, які підтверджують їх думку.

День сьомий Спираючись на узагальнену таблицю із відомостями про шкільні предмети та порівнюючи значущість кожного з них, учні роблять висновок «Чи можливо досягти успіху не навчаючись?». Учні визначать, що з вивченої теми їм найбільше сподобалося та пишуть невеликий твір про те, що вони дізналися з експериментів та чому навчилися. Потім, використовуючи частину організація роботи над проектом з форми оцінювання,та свій план роботи в проекті, описують, як вони організували свою роботу в проекті. Вчитель додає учнівські твори-рефлексії до їх портфоліо. Учнівська презентація показується на батьківських зборах з подальшим обговоренням отриманих результатів та перспектив у даному питанні. Вчитель пропонує учням відповісти на питання з опитувальника та виставляє оцінки у журнал.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марія Бережна

Фах, навчальний предмет

Дошкільна освіта. Початкова освіта.

Навчальний заклад

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Місто\село, район, область

місто Мелітополь Запорізької області

Контактні дані

trane_tim@mail.ru 0976509234

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.02. - 15.02. 2013 року

Місце проведення тренінгу

місто Мелітополь, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Тренери

Ганна Михайлівна Шкільова