Користувач:Волшин Віталій Валерійович

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Про мене

Mої курси

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, 29 жовтня - 3 листопада 2012

Мій внесок

Портфоліо Волошин Віталій Валерійовичв

Мої тренінги

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього" в м. Кривий Ріг, 2-17 грудня 2013

Мої захоплення

Буклет до проекту

Назва проекту

Велика Французька революція

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, географія, зарубіжна література

Навчальні цілі

Учні вміють формувати поняття революція та терор та визначати їх, показувати причини,які призвели до початку революції.

Вік учнів, клас

9 клас

Стислий опис проекту

Проект розроблено для уроків історії у 9 класі. Назва теми у програмі «Велика французька революція». При вивченні теми рекомендуються такі види діяльності : робота на уроці, робота з підручником, робота з історичною картою, робота з документами. Результатом діяльності учнів є знання причин, ходу подій, наслідків революції, проведення історичних аналогій.

Повний План вивчення теми

Тема 1. ВЕЛИКА ФРАНЦУЗЬКА РЕВОЛЮЦІЯ КІНЦЯ ХVІІІ ст. ЄВРОПА В ПЕРІОД НАПОЛЕОНІВСЬКИХ ВІЙН Французьке суспільство наприкінці ХVІІІ ст. Доба Просвітництва. Причини та початок Французької революції. Декларація прав людини і громадянина. Конституція 1791 р. Встановлення республіки. Якобінська диктатура. Термідоріанська реакція. Франція за Директорії. Наполеон Бонапарт. Франція в період Консульства й Імперії. Кодекси Наполеона. Війни Наполеона. Континентальна блокада. Російський похід Наполеона. Битви під Лейпцигом і Ватерлоо. «100 днів» Наполеона. Територіальні зміни внаслідок Віденського конгресу. Утворення Священного союзу.

Навчальні цілі

Визначити основні ознаки кризи феодально-абсолютиської системи у Франції, причини революції, провідні ідеї Французького просвітництва.

Метою навчання історії в загальноосвітній школі є формування в учнів ідентичності та почуття власної гідності у результаті осмислення соціального та морального досвіду минулих поколінь, розуміння історії і культури України в контексті історичного процесу. Історичний компонент забезпечує: розвиток інтересу учнів до історії як сфери знань і навчального предмета, власних освітніх запитів учнів і вміння їх задовольняти; отримання та засвоєння системних знань про головні події, явища та тенденції в історії України та світу; ознайомлення учнів з духовними і культурними надбаннями та цінностями, історико-культурними традиціями українського народу і цивілізації в цілому; визначення, відбір і використання у процесі пошуку інформації про минуле різних видів історичних джерел, у тому числі текстових, візуальних та усних, артефактів, об’єктів навколишнього історичного середовища (музеїв, архівів, пам’яток культури та архітектури), а також інформаційно-комп’ютерних технологій; вміння представляти обґрунтовані та структуровані знання з історії, власне розуміння історії з використанням відповідного понятійного апарату та виважено розглядати контраверсійні і суперечливі теми. Зміст історичного компонента структуровано з урахуваннями специфіки історичного знання та хронологічних етапів розвитку людства за такими наскрізними змістовими лініями: людина — людина, людина — суспільство, людина — влада, людина — світ уявлень та ідей, людина — простір, людина — природа, людина — світ речей. Зазначені змістові лінії подаються за групами у складових змісту освітньої галузі і в державних вимогах до рівня загальноосвітньої підготовки учнів із застосуванням проблемно-тематичного підходу, що поєднаний з оглядовим, тематичним та поглибленим вивченням і синхронним викладанням взаємопов’язаних курсів історії України та всесвітньої історії.

Опис оцінювання

Провести обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією та за допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні виконують контрольний список для створення блогу для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мисленнявищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання блогу та форму для зворотного зв’язку для здійснення учнями самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання блогу проектів.

Діяльність учнів та вчителя

визначає основні риси кризи феодально-абсолютистської системи у Франції наприкінці ХVІІІ ст., причини Французької революції; характеризує діяльність Установчих і Законодавчих зборів, наслідки повалення монархії, погляди жирондистів і монтаньярів, соціально-економічну політику якобінців, суспільно-політичне життя Франції після Термідоріанського перевороту; дає оцінку якобінській диктатурі, політиці Директорії; аналізує життя французів часів Консульства й Імперії, характер наполеонівських війн, їх вплив на життя і долю народів Європи; пояснює суть політики континентальної блокади, причини краху наполеонівської імперії, характер, спрямованість і наслідки рішень Віденського конгресу; дає характеристику визначним особистостям цього періоду: Вольтеру, Монтеск’є, Руссо, Дідро, Мірабо, Сійєсу, Лафайєту, Дантону, Робесп’єру, Наполеону Бонапарту; показує на карті кордони країн Європи наприкінці ХVІІІ — на початку ХІХ ст., походи Наполеона, місце основних битв, територіальний перерозподіл Європи за рішенням Віденського конгресу; тлумачить, співвідносить і застосовує поняття і терміни: «революція», «права і свободи громадянина», «інтервенція», «реформа», «Гора і Жиронда», «якобінці», «термідоріанці», «Директорія», «консулат», «Перша імперія», «кодекси Наполеона», «континентальна блокада», «100 днів», «Священний союз».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Волошин Віталій

Фах, навчальний предмет

вчитель історії географії

Навчальний заклад

ОКЗО"Криворізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №5 І-ІІІ ступенів"

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Інгулецький район

Контактні дані

istorikvvv@gmail.com

Відомості про тренінг

  • Очний курс Intel "Навчання для майбутнього"(10 версія) для тренерів учителів 7 класів ЗНЗ, що беруть участь у Національному проекті "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери