Користувач:Білоконь Людмила

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Мова єднання

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова і література,інформатика

Вік учнів, клас

9-10 клас

Стислий опис проекту

Учні досліджуватимуть походження мови і її багатство, виявлятимуть своє ставлення до поставленої задачі. У результаті проекту учні розроблять ресурси, а саме: презентацію або публікацію «Мова єднання», розміщену в Інтернеті.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається впродовж усього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на відповідях і запитаннях, які попередньо подані вчителем у навчальному тесті з метою виявлення розуміння перед ними поставленого завдання для дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі мультимедійного продукту(презентація) та буклетів. Учні використовують форму самооцінювання свого проекту.

Діяльність учнів та вчителя

ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ: на початку роботи необхідно отримати дозвіл батьків на використання учнями Інтернету. Учитель розповідає про метод проектів і пропонує учням індивідуально заповнити таблицю ЗХД – що вони знають і чому хочуть навчитись, що для них цікаво. Методами бесіди, заповнення організаційних діаграм (бланків) та мозкового штурму виявляються попередні ЗУН та інтереси учнів. Учні формулюють загальну тему проекту на основі цікавої та актуальної проблеми згідно з навчальною програмою, визначаються з можливими напрямками роботи й за допомогою вчителя розподіляються на групи за ролями: статисти (пошукачі) – знаходитимуть цікаві факти ; експерти (філологи) – виправлятимуть помилки, створять схему «правильно – неправильно»; історики-розглядатимуть вклад у мовлення видатних постатей. Учні складають план роботи в групах і прогнозують кінцевий результат. Учні ознайомлюються з законом про авторське право. ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ: група пошукачів (статистів) добирає тексти з переписки в соціальних мережах і кількох молодіжних форумах (чатах) та фіксують, порівнюють цікаві факти з усними діалогами однолітків, організовують інтернет - опитування для однолітків з приводу грамотності спілкування Учитель спостерігає за діяльністю групи, радить, які матеріали варто добирати. Експерти виправляють помилки, створюють рекомендації щодо їх усунення у вигляді презентації або публікації «Правильно – неправильно» згідно з інструкцією. Учитель допомагає виправляти помилки й стимулює діяльність групи. Художники-аніматори починають розробляти презентацію Учитель зазначає, які зображення, музику й інші матеріали і з якою метою можна використовувати без згоди автора, а що – тільки зі згодою або посиланням на джерело.

ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ: учні в групах готуються до презентації результатів проекту, викладають матеріал в Інтернет. Відбувається захист і спільне обговорення. Учитель оцінює й коментує роботу кожної групи й роботу класу в цілому

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Білоконь

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови і літератури, українська мова

Навчальний заклад

Вербківська ЗШ І-ІІІступенів

Місто\село, район, область

с.Вербки, Павлоградський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

lyusiverbki@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16.03 - 28.03.2015

Місце проведення тренінгу

Вербківська ЗШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Пазіна Н.В.