Здорова дитина здорова країна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вища нервова та психічна діяльність людини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія,основи здоров'я,інформатика

Вік учнів, клас

15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні проводитимуть пошук цікавих історичних фактів та статистичних даних про складові здоров’я, здійснюватимуть діагностичні дослідження з питань соматичного та психологічного здоров’я пУчні досліджуватимуть основні положення законодавства України, щодо проблем здоров’я, підлітків. У результаті проекту учні розроблять ресурси: • буклет з назвою «Наше здоров’я – в наших руках» та розповсюдять його серед старшокласників; • презентацію про взаємозв’язок психічного та соматичного здоров’я . Ціль проекту - пропаганда здорового способу життя серед учнів.

План вивчення теми (вставити файл)

Повний план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

План оцінювання: 1. До початку проекту оцінити готовність учнів до проектної діяльності, визначити їх інтереси й уподобання. 2. Упродовж проекту регулярно оцінювати діяльність учнів і оперативно корегувати її. 3. Оцінювання готових проектів згідно з критеріями. оцінювання презентації учнів оцінювання буклету

Діяльність учнів та вчителя

ЗА ТИЖДЕНЬ ДО ПОЧАТКУ ПРОЕКТУ: учитель розповідає учням та батькам про метод проектів, показує публікацію (брошуру) й заохочує до роботи, пояснює специфіку проектної роботи й формує в учнів навички об’єктивного самооцінювання, колективної роботи (групова робота на уроках). ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ: учитель пропонує учням індивідуально заповнити таблицю ЗХД – що вони знають і чому хочуть навчитись, що для них цікаво. Методами бесіди, заповнення організаційних діаграм (бланків) та мозкового штурму виявляються попередні ЗУН та інтереси учнів. Учні формулюють загальну тему проекту на основі цікавої та актуальної проблеми згідно з навчальною програмою, визначаються з можливими напрямками роботи й за допомогою вчителя розподіляються на групи за ролями: історики – проводитимуть пошук інформації про відношення до здоров’я, здорового способу життя у різні часи; юристи – проведуть дослідження закону України щодо охорони здоров’я; медики – дослідять як впливають на організм підлітків фізичні та психічні навантаження; журналісти – на основі досліджень інших груп створюють буклет, який розповсюдять після проекту серед старшокласників. Учні складають план роботи в групах і прогнозують кінцевий результат. ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ: Група істориків: 1. Вивчають спеціальну літературу, користуються ресурсами мережі Інтернет, збирають статистичну інформацію щодо цього питання за тривалий історичний проміжок часу. 2. Аналізують відношення у різні часи до здоров’я та здорового способу життя. 3. Складають карту «Здоров’я населення України». Група юристів: Шукають інформацію про основні положення в законодавстві України щодо охорони здоров’я. Група медиків: 1. Відвідують медичний кабінет. 2. Розглядають інформацію по медицині, яка відноситься до захворювань (результати медичних оглядів). 3. Читають та аналізують дані про фізичний стан підлітків. 4. Створюють презентацію про вплив фізичних та психічних навантажень на стан здоров’я . Група журналісти 1. Підтримують зв’язок зі всіма групами 2. На основі зібраної інформації по групам готують буклет «Наше здоров’я – в наших руках». Учитель допомагає, виправляє помилки й стимулює діяльність груп. ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ:учні готуються до презентації результатів проекту, демонструється буклет, який в подальшому розповсюджують серед старшокласників; презентація з демонстрацією графіків та діаграм. Відбувається захист і спільне обговорення. Учитель оцінює й коментує роботу кожної групи й роботу класу в цілому.

Буклет до проекту

буклет1 буклет2

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Шевченко

Фах, навчальний предмет

біолог, викладач біології і хімії,біологія і хімія

Навчальний заклад

загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26

Місто\село, район, область

Маріуполь, Донецька

Контактні дані

pitachok.sv@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.03 - 29.03 2013

Місце проведення тренінгу

Маріупольський технічний ліцей, вул.Пушкіна, 51

Тренери

В.В.Пономарчук