Загальна характеристика освіти регіону Чернігівська область

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

«Однією із найважливіших особливостей нашого часу є перехід розвинутих країн світу від постіндустріального до інформаційного суспільства, а тому питання інформатизації всіх сфер суспільного життя є одним із пріоритетних завдань держави. До найважливіших стратегій розвитку суспільства відноситься, зокрема, інформатизація освіти, підготовка майбутнього покоління до життя у інформаційному суспільстві і створення умов до безперервної освіти» - Станіслав Ніколаєнко.

Педагоги нашої області не залишаються осторонь від комп’ютерних технологій, і тому стають активними учасниками програми „Intel® Навчання для майбутнього”. Продовжуються на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та опорних шкіл області тренінги за цією програмою „Intel®Навчання для майбутнього” щодо навчання вчителів ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі.

За 2007 рік підготовлено 901 вчителі різного фаху, з них на базі обласного інституту післядипломної освіти 119 вчителі. Всього з початку реалізації програми (квітень 2005 року) учасниками тренінгів стали 2987 вчителі.

Вчителі області, які активно використовують новітні технології в навчальному процесі, є учасниками конкурсу «Успішний проект». В 2006-2007 навчальному році вчителі Ічнянського та Прилуцького районів стали учасниками Всеукраїнського конкурсу «Успішний проект» в рамках програми „Intel® Навчання для майбутнього”. Творчі спільні роботи вчителів та учнів були відмічені дирекцією освітніх програм корпорації Intel, учасники нагороджені грошовими преміями.

Програма „Intel® Навчання для майбутнього” пропонує світовий досвід успішного надання освітянам навичок ефективного використання ІКТ в освіті. Програма локалізована та адаптована до державних стандартів та навчальних планів України, до реалій та потреб державної освіти, збагачена кращим досвідом української науки та досвідом вітчизняних вчителів-новаторів. Тому саме ця Програма має майбутнє, так як вона сприяє підготовці вчителів в області новітніх педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій, підготовці нового покоління учнів та майбутніх робітників.

В наступних роках ми плануємо проведення тренінгів як на базі обласного інституту, так і на базі опорних шкіл області, для удосконалення методики проведення тренінгів проведення обласних майстер-класів для вчителів-тренерів програми „Intel® Навчання для майбутнього”. Проведений вже третій обласний майстер-клас для вчителів-тренерів Програми, про який Ви можете прочитати у закладинці «Новини програми». Впевнені, що у наступному році збільшиться кількість учасників конкурсу «Успішний проект» від нашої області, так як вчителі-учасники Програми перейшли вже на наступну сходинку – впровадження навчального проекту.

Продовжує функціонувати сайт обласного інституту післядипломної педагогічної освіти /http://chippo.edu.ua/. За його допомогою здійснюється ефективний дистанційний зв’язок з педагогами області, своєчасне отримання ними офіційної інформації в галузі освіти. Відділом інформаційних технологій інституту здійснюється його постійний супровід, вносяться своєчасні розробки та дистанційні зміни інтерфейсу в мережі Інтернет.

Створено неофіційне віртуальне методичне об’єднання вчителів інформатики Чернігівської області на форумі сайту видавництва "Аспект". Права модератора надані Ковшуну Миколі Івановичу, вчителю математики та інформатики Любецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ріпкинського району. За допомогою цього методоб’єднання вчителі нашої області мають можливість вільно спілкуватися, знаходити відповіді на самі найактуальніші питання щодо викладання інформатики. Адреса форуму для Чернігівської області: http://aspekt-edu.kiev.ua/forum/index.php?showforum=15


Обласна база комп’ютерних програм поповнюється не тільки конкурсними роботами, а і педагогічними програмними засобами навчального призначення, які були надані Інститутом інноваційних технологій МОН України для апробації, а також для використання у навчально - виховному процесі. У 2007-2008 навчальному році в апробації будуть брати участь всі регіони нашої області. Для апробації педагогічних програмних засобів з різноманітних предметів отримано 223 дисків, для використання у навчально - виховному процесі – 1432 дисків.

Організовано та проводяться IV обласний конкурс учнівської комп’ютерної творчості та обласний конкурс веб-дизайну серед вчителів загальноосвітніх навчальних закладів.