Догляд за орхідеями
У кожної квітки є свої переваги, а у такої екзотичної їх чимало. Насамперед, важливо не забувати, що батьківщиною рослини вважається місцевість з вологими гірськими і рівнинними лісами, тому в приміщенні необхідно створити ідеальний мікроклімат, навіть штучним шляхом. Для цього необхідно знати деякі особливості орхідеї: Ґрунт і горщик потрібні квітці не в якості місця проживання, а як опора для численної кореневої системи. Головним шляхом отримання харчування є корені рослини. У природних умовах орхідея вбирає вологу з атмосфери, а мінеральні речовини — з дерева, на якому росте. У приміщенні створити такі умови не вдасться, але вкрай важливо залишати коріння відкритими, оскільки вони беруть участь у фотосинтезі і потребують ультрафіолетових променів.
- У рослини є ще й повітряні корені, які перебувають у постійному пошуку води та харчування, тому краще не ставити орхідею близько з горщиками інших квіток.
- Щоб орхідея нормально росла і розвивалася, важливу роль в її життєдіяльності відіграють правильні умови догляду.
- Освітлення. Тут головне не перестаратися і пам’ятати, що квітка любить багато розсіяного кольору і боїться прямих сонячних променів. Найоптимальнішим варіантом, в цьому випадку, буде притемнене місце на західному чи східному боці. У зимовий період, коли денне світло набагато скорочується, для квітки необхідне додаткове підсвічування у вигляді люмінесцентної лампи. Якщо світла недостатньо, листя почнуть витягатися в довжину, втрачати забарвлення і жовтіти.
- Температура.'' Оскільки рослина прибуло до нас з теплих країв, вона дуже погано реагує на холод і протяги. Комфортною вважається температура від +20 до +25 градусів. Якщо ця межа перевищена, на цвітіння орхідеї можна не розраховувати. У холодну пору року досить підтримувати +17 градусів. Не менш важлива різниця між температурою вдень і вночі, яка повинна становити не менше 4 градусів.