Дивосвіт навколо нас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Жива і нежива природа»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна (природознавство)

Вік учнів, клас

8-10 років, 3 клас

Стислий опис проекту

Проект «Дивосвіт навколо нас» для учнів 3 класу з навчального курсу «Я і Україна» (природознавство) Проект «Дивосвіт навколо нас», тема «Жива і нежива природа». Учні дізнаються про різноманітність рослинного та тваринного світу; про небесні тіла (Сонце – зірка). Учні досліджуватимуть кількість представників рослинного та тваринного світу, на які групи та види їх поділяють; позитивний і негативний вплив Сонця на живу та неживу природу. Вони шукатимуть шляхи збереження живої та неживої природи. Свої висновки учні представлять у вигляді публікації в Microsoft Publisher. Учні шукатимуть інформацію в бібліотеці та в Інтернеті, випустять стіннівки «Рослинний світ України», «Тварини України», «Сонце-зірка»; приготують загадки, вірші та казки про рослини, тварин та Сонце. Вони прийматимуть участь у акціях «Посади дерево» та «Шпаківня для птахів».

План вивчення теми (вставити файл)

[1] План вивчення теми

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проекту Вчитель готує всі необхідні матеріали, розробляє план проекту, лист планування роботи у групах, пояснює сенс проведення навчальних занять. Розповідає про проектну технологію учням, батькам. Здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернет. На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових досягнень учнів за допомогою таблиці «ЗДХ». Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту.
На початку проектаУчні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На постановку завдання відведено 1 урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в 3 групи, кожна з яких буде мати своє завдання:
1 група «Зірка Сонце» - працює над пошуком інформації про Сонце, його значення;
2 група «Рослини» - працює над пошуком інформації про рослини України, їх значення у природі;
3 група «Тварини» - працює над пошуком інформації про тварин України, їхню роль у природі.
Учні проводять відбір ідей, уточнення інформації («Мозкова атака»). Розподіляється робота у групах.
Під час виконання проекту. Учитель спостерігає, радить, корегує виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно плану і ролі у групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект, проводять дослідження, намагаються відповісти на питання своєї теми (згідно обраної групи). Виконують завдання по темі.За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності (стіннівка, публікація)[2]. Роблять висновки по темі. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи- підготовка до захисту. Під час захисту проекту (Доречно провести у вигляді свята або творчого звіту для певної аудиторії – батьків, учнів 1-4 класів) Учитель проводить дискусію з обговорення завдань кожної групи, задає питання за змістом, аналізує виконану роботу кожної групи, окремого учня, все узагальнює. Учні – кожна група виступає з презентацією результатів. [3] На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала найповніше своє завдання, провела дослідження. Учитель підводить підсумки всього проекту, пропонує висвітлити цю тему на сайті школи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Мусатова

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

ЗОШ № 21

Місто\село, район, область

м.Шахтарськ, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.04.2013-11.06.2013

Місце проведення тренінгу

ЗОШ № 22

Тренери

Лавриненко Ірина Василівна