Гра не тільки сильних, але й для розумних

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Баскетбол

Основний та другорядні навчальні предмети

Основний предмет фізична культура

Вік учнів, клас

Вік учнів: 12-14, 8-9 клас

Стислий опис проекту

Цей проект присвячений розділу шкільної програми баскетбол. В ньому розповідається про історію баскетболу,етапи її становлення,розвиток. Вплив фізичних вправ на здоров'я людини, спеціальні фізичні вправи гри.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Оцінювання відбувається протягом усього навчального проекту, але:

Перед початком проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою запитань з підказками, а також оцінювання вчителем учнів готовності до критичного мислення, оцінювання вміння зробити промову.

Протягом проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності допомогу (усні консультації). При зворотному зв’язку від однолітків записи збираються в особистій або груповій теці. Контрольний список для самооцінювання свого блогу, презентації допомагає учням утримувати увагу на очікуваній поведінці та оцінити вміння до співпраці. Всі ці форми оцінювання різних умінь, навичок вчитель пропонує , щоб допомогти учням розуміти до чого їм потрібно прагнути, вміти об`єктивно оцінювати свою роботу.

Під час захисту проектів відбувається оцінювання групової роботи, вкладу кожного учня. Для цього вчитель може скористатися формою оцінювання дослідження, блогу, презентації. В групах відбувається самооцінювання. Подібні форми оцінювання використовуються і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням всіх видів роботи, яку виконував учень під час проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Дослідження проводиться протягом 1 тижня.

Перед початком проекту:

- згідно складеного плану впровадження проекту вчитель роздає вказівки особам, задіяним в реалізації проекту(вчитель фізичного виховання,батьки,тренер);

- вчитель проводить попереднє оцінювання, визначає рівень комп’ютерної грамотності учнів, обізнаності конструювання і моделювання, рівень володіння елементарними економічними знаннями.


На початку роботи учні:

- вчитель ознайомлює з ТБ роботи (роботі на комп’ютері, санітарно-гігієнічними нормами роботи з комп’ютерною технікою);

- переглядаючи початкову презентацію учні розпочинають заповнювати інструменти учнівських потреб (форми), першу форму учні продовжують заповнювати протягом всього дослідження, другу заповнюють відразу в повному обсязі. При перегляді презентації учні:

- ознайомлюються з проблемою дослідження;

- ознайомлюються з ключовим та тематичним питаннями вчителя, формулюють свої питання до дослідження, гіпотезу;

- об’єднуються в 2 групи за напрямками роботи (за вподобаннями).

Кожна група отримує завдання до дослідження:

Теоретики: група, яка займеться теоретичним вивченням історії та правил баскетболу.

Практики: група, яка буде досліджувати вплив баскетболу на людину та шляхи її вдосконалення.

Вчитель учням пропонує список інформаційних джерел для дослідження. Пропонує переглянути сайти та оцінити ресурси Інтернету, нагадує учням про коректне використання інформації відповідно до авторського права. З метою ознайомлення учнів з правилами дотримання авторського права вчитель демонструє презентацію про дотримання авторського права. Вчитель допомагає учням у створенні презентації, розробивши шаблон. Важливо показати погану якість розміщених в мережі робіт та наголосити про необхідність навчання.


Під час проекту учні здійснюють спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою приймають участь в інтерактивних обговореннях; збирають дані від багатьох людей за допомогою онлайн-опитування. Вчаться спільному використанні (створення, редагування) з іншими людьми документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі;отримання вражень та відгуків інших людей щодо створеного ними продукту;спільної роботи над навчальними проектами в групах чи парах в режимі реального часу разом з іншими учасниками.


В кінці дослідження учні стоврюють презентацію, блог, шкільну газету, та влаштовують матч з баскетболу.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бобровський Роман Вікторович

Фах, навчальний предмет

Студент

Навчальний заклад

ВП "Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка"

Місто\село, район, область

м.Лисичанськ, вул.Героїв Сталінграду,21

Контактні дані

0505722995

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.02.2014-08.02.2014

Місце проведення тренінгу

ВП "Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка"

Тренери

Демченко Павло Євгенович

Борисенко Лілія Леонідівна