Вікі - стаття по темі "Створення антитютюнової, антиалкогольної та антинаркотичної реклами"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Створення антитютюнової, антиалкогольної та антинаркотичної реклами"

Автори проекту

група учнів 7-го класу, "рекламодавці"

Тема дослідження

Дослідити яку роль відіграє реклама в житті сучасної людини.

Проблема дослідження

Визначити вплив реклами на формування шкідливих звичок у підлітків.

Гіпотеза дослідження

Припутимо, що під впливом рекламних роликів, які транслюються у ЗМІ, людина стає схильною до виконання тих дій, які їй пропонуються рекламодавцем.

Мета дослідження

Навчити учнів аргументовано захищати правила здорового способу життя, користуватися знаннями про шкоду нікотину, алкоголю, наркотиків; виробити практичні уміння та навички щодо ведення здорового способу життя; створити антирекламні плакати.

Результати дослідження

-визначили види рекламни (соціальна, комерційна, політична). -встановили, що перегляд реклами у багатьох випадках викликає в людей негативні руйнівні емоції, підвищує їх роздратованість, виснажуючи нервову систему, що згубно впливає на здоров’я людини в цілому. -спробували навчитись захищатись від дії реклами шляхом осмисленої фільтрації інформації. -Провели опитування «Ставлення учнів школи до різних видів реклами»

Висновки

Внаслідок розвитку інформаційних технологій сучасний світ вже є немислимим без реклами, що нині проникає в усі сфери суспільного життя. Ми зустрічаємось з рекламою скрізь: на сторінках газет та журналів, в громадському транспорті, в теле- та радіо-ефірі, у Всесвітній мережі Інтернет. Комерційна реклама є невід’ємною частиною сучасної економіки. Вона – рушій торгівлі. Але з іншого погляду – вона давно вже перестала бути просто джерелом інформації про товари і послуги, вона стала могутнім засобом впливу та маніпуляцією людиною. Головні негативні моменти цього впливу полягають у тому, що реклама спричиняє стереотипізацію мислення, нав’язує готові моделі й стандарти життя. Реклама навіює людині думку, що якщо вона купить ту чи іншу річ, то вона стане щасливішою, привабливішою, успішнішою, що це сприятиме підвищенню її статусу. Люди оцінюють себе та інших в залежності від того, чим вони володіють, а не від їхніх особистих якостей. Так формується система цінностей, орієнтована виключно на споживання. Проблемна ситуація полягає в тому, що не дивлячись на те, що реклама –річ, корисна в діяльності рекламодавця, вона у той же час може згубно впливати на здоров’я та психіку людей.

Корисні ресурси

http://www.doctorate.ru/ekologia-pitania/

http://communications.kiev.ua/ru/publikacii/view/14756

http://vkurse.ua/ua/health/socialnaya-reklama-negativno-vliyaet-na-psikhiku.

http://zdorovja.com.ua

Основи реклами:Навч. посіб. – Ромат Є.В. – Х.: Студцентр, 2006. – 288 с.

http://uk.wikipedia.org