Вікі стаття учня навчального проекту: О. Уайльд "Саломея", "Балада Редінгської тюрми"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

О. Уайльд "Саломея", "Балада Редінгської тюрми"

Автори проекту

Глущенко Олена

Тема дослідження

О. Уайльд "Саломея", "Балада Редінгської тюрми"

Проблема дослідження

«Возлюбленных все убивают, но все ль за то умрут?»

Гіпотеза дослідження

Одна із вічних проблем, яку піднімає і вирішує автор - це проблема кохання та ті душевні, моральні зміни і рішення, які супроводжують людину у зв'язку з ним. Гіпотеза заключається в тому, що Оскар Уайльд дає нетрадиційне, нове рішення цієї вічної проблеми.

Саломея.jpg

Цілі дослідження

1. Дізнатись, що таке жанр твору?

2. Дізнатись, що означає термін "головна дійова особа", "ліричний герой"?

3. Зрозуміти, як автор вирішує вічне питання і чи є в цьому рішенні новаторський підхід.

Результати дослідження

1. Жанр

(від фр. genre — «манера, різновид») у мистецтвознавстві — рід твору, що характеризується сукупністю формальних і змістовних особливостей.

У кожній області художньої діяльності жанрова диференціація особлива залежно від специфіки виду мистецтва: такий жанровий ряд, як «побутовий жанр — портрет — пейзаж — натюрморт», властивий живопису і неможливий в музиці, літературі і кіномистецтві; так само «пісня — романс — кантата — ораторія» є ряд специфічно музичних жанрів. Та все ж існують загальні для всіх мистецтв принципи жанрової диференціації, які лише по-своєму відбиваються в кожному виді.


2. Головна дійова особа

Інша назва – персонаж. Дійова особа в художньому творі, змальована широко і всебічно, у зв’язках із соціальним, національним та історичним контекстом. Розрізняють головних та другорядних героїв твору. Іноді героїв твору поділяють на позитивних і негативних, проте цей поділ є дуже умовним, особливо в сучасній літературі.

3. Ліричний герой

Особа, думки і почуття якої виражаються в ліриці. Найчастіше виступає у першій особі ("Я"), проте не слід ототожнювати автора і його ліричного героя, останній є способом непрямої присутності автора в ліричному творі.

4. Вирішення вічної проблеми автором

5Iqi-V1rfJs.jpg

До вирішення проблеми кохання автор підходить по-різному у кожному творі. Так, у п'єсі "Саломея" ми бачимо, що моральний вибір головної героїні полягає у тому, що вбивство обраної людини звершається для власного самоствердження і диктується егоїзмом, що забирає інші життя, але ніколи не готовий віддати своє. Така розв'язка була обрана автором під впливом, з одного боку, песимістичної філософії Щопенгауера, яка є однією із складових частин естетичних полядів письменника, а з іншого - диктуається біблійними образами та сюжетами на основі яких і був побудований твір. Саме на зіткненні цих ідей вибудовується дія п'єси головною метою якої є показ первинної природи та істинної суті жіночого начала.

У поемі "Балада Редінгської тюрми" життя в обраної людини віднімається через велику силу кохання. Ліричний герой фактично вбиває свою душу віднімаючи життя у своєї обраниці. Життя віддається за життя. Бачимо новий підхід до трактування цієї теми.



Висновки

Так, ми можемо зробити висновок, що у автор дає нам різну відповідь на ключове питання. У п'єсі "Саломея" письменник заперечує нашу гіпотезу і вирішує її у більш тррадиційному руслі ідей філософії Шопенгауера та Уолтера Пейтера, а поемі "Балада Редінгської тюрми" автор всиловлює підтверджує цю гіпотезу (тобто, є люди, які за це помруть) спираючись на власне естеттичне бачення світу, тобто вирішує її по-новому.


Корисні ресурси

- літературознавчий словник-довідник

- Оскар Уайльд (біографія письменника)