Вікі стаття на тему "Життя не трагедія, і не комедія..."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Прагнення бути людиною, незважаючи на всю жорстокість навколишнього світу

Автори проекту

Михайлов Андрій

Тема дослідження

"Життя не трагедія, і не комедія..."

Проблема дослідження

Як трактувати події повсякденного життя?

Гіпотеза дослідження

Чого більше в житті: трагічного чи комічного?

Мета дослідження

Дослідити аспекти повсякденного життя

Результати дослідження

Життя - це така реальність, яка дуже часто буває непередбачуваною. Недарма американський письменник О.Генрі любив повторювати: "Життя - не трагедія і не комедія. У ньому поєднуються і комічне, і трагічне..."

Але право на життя є таким щедрим даром, який компенсує всі життєві негаразди. Ніколи не треба боятися труднощів. Бо, як говорив відомий художник і філософ М.Реріх, "благословіть труднощі, ними ростемо". Просто завжди треба прагнути здолати будь-які негаразди.

Різним було життя американського письменника О.Генрі. Але він ніколи не здавався і не втрачав надії на краще. Його оповідання починаються із начебто звичайного випадку буденного життя, але в процесі розвитку сюжету цей епізод перетворюється на несподіваний для читача парадокс, який треба розгадати. За допомогою парадоксу письменник показує порушення моральних і суспільних норм, загальну абсурдність буття. Розгадка парадоксу в новелах О.Генрі міститься наприкінці твору. У житті іноді трапляються такі ситуації, коли потрібно зібрати усі сили й волю, щоб подолати певні труднощі. І від уміння людини зібратися залежить її поразка чи перемога. Саме з такими складними обставинами зіткнулися герої новели О.Генрі "Останній листок"

Уночі, під холодним осіннім дощем, при слабкому світлі ліхтаря Берман створює на стіні будинку простий малюнок - останній листок плюща, що розбив усі марення Джонсі. Цьому малюнкові судилося стати першим і останнім шедевром Бермана, у який він вклав своє велике серце, що билося у грудях художника-невдахи. Виявляється, що шедевром може бути не тільки грандіозне полотно, а й маленький малюнок, якщо він залишив слід у людській душі. Це вражає читача. Тому з усіх образів твору, мабуть, найбільше запам'ятався Берман - некрасивий, старий, буркотливий дідуган, бо він мав справжнє милосердя і здатність піти на самопожертву.

Кожний герой О.Генрі пережив певне моральне потрясіння. Це насамперед Джонсі, яка через хворобу втратила жагу до життя. Але, побачивши стійкість маленького листчка, що пережив холодний дощ зі снігом, шалений вітер, їй стало соромно за свою слабкодухість, і вона вирішила боротися з хворобою. У Джонсі з'явлося прагнення до життя.

Берман теж пережив потрясіння від споглядання безвиході, в якій опинилася дівчина. Це співчуття й змусило його, незважаючи на вік, хвороби, негоду, не думати про себе, а врятувати Джонсі. Він не хотів померти, навіть не думав про це, але людину в його віці лікувати важко. Медицина часто безсила.

Мабуть, після всього, що сталося, Сью теж подивиться на світ іншими очима. Вона розповіла Джонсі всю правду про вчинок Бермана, щоб подруга зрозуміла не тільки велич подвигу художника, а й те, як вона живе, заради чого він віддав своє життя.

Досить цікава символіка новели. В оригіналі новели "Останній листок" ужите слово "vine", що перекладається як виноградна лоза і як плющ. Але перекладачі обирають слово "плющ". І це не випадково. У християнській символіці плющ трактується як символ вічного життя і як символ смерті. Плющ в'ється вгору, так і людина чіпляється за життя, коли хоче вижити, подолавши всі негаразди. Тому в новелі, де йдеться про боротьбу за життя, взято саме цю рослину.

Висновки

Отже, провівши наше дослідження на основі новелу О.Генрі "Останній листок" ми дійшли до висновку, що в житті поєднуються як комічні так і трагічні події. Але не слід занепадати духом при виникненні якихось життєвих проблем чи хвороб. Слід завжди прагнути до життя, допомагати ближнім.

Корисні ресурси