Вікі-статті "Які вони рідкі кристали?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

«Цікаві кристали»

Автори проекту

Група учнів 10 класу

Тема дослідження

"Які вони – рідкі кристали?"

Проблема дослідження

"Які вони – рідкі кристали?"

Гіпотеза дослідження

Рідкі кристали мають науковий потенціал, який можна використати у навчанні учнів

Мета дослідження

Метою дослідження є з’ясування властивостей рідких кристалів та їх застосування

Результати дослідження

Нами був проведений аналіз будови та фізичних властивостей рідких кристалів. В результаті аналізу ми з’ясували наступне:

  • Рідкі кристали можна використовувати в якості середовища з різними властивостями, оскільки існує анізотропія механічних, електричних, магнітних та оптичних властивостей речовин цього класу
  • Рідкі кристали, внаслідок особливостей будови, мають очевидні переваги перед іншими речовинами.
  • Рідкі кристали дають можливість по-новому підійти до питань про будову та властивості речовини в різних агрегатних станах, оскільки рідкі кристали проявляють специфічні ефекти, багато з яких не спостерігаються у рідинах та твердих тілах. Зокрема, в рідких кристалах спостерігається подвійне променезаломлення, флексоелектричний ефект.
* Рідкі кристали мають широке застосування в рідкокристалічних дисплеях. Створення телевізорів з рідкокристалічними екранами стало новою історичною віхою вживання рідких кристалів (LCD). Телевізори цього типу стають доступніші для покупців, тому що відбувається регулярне зниження цін, через вдосконалення технологій виробництва.
* Рідкі кристали в союзі з мікроелектронікою дали надзвичайно ефективним не лише в готовому виробі, але і на стадії виготовлення інтегральних схем.

Висновки

Таким чином ми з’ясували, що рідкі кристали мають великий науковий та технічний потенціал: володіння дуже важливими оптичними властивостями, які забезпечили їх численне застосування і великий інтерес до їх вивчення; як нематики, так і смектики є одноосними кристалами, властивості яких легко і в широких мажах змінюються зовнішніми діями; на властивості рідких кристалів великий вплив роблять електричні і магнітні поля. Вивчення цих впливів є в даний час предметом дослідження, а отримані результати використовуються в практиці. Багато оптичних ефектів рідких кристалів, про які розповідалося вище, вже освоєні технікою і використовуються у виробах масового виробництва. Наприклад, всім відомий годинник з індикатором на рідких кристалах, але не всі ще знають, що ті ж рідкі кристали використовуються для виробництва наручного годинника, в який вбудований калькулятор. Тут вже навіть важко сказати, як назвати такий пристрій, чи то годинник, чи то комп’ютер. Але все це освоєні промисловістю вироби, хоча всього десятиліття тому подібне здавалося нереальним. Перспективи ж майбутніх масових і ефективних застосувань рідких кристалів ще дивовижніші.

Корисні ресурси

Посилання

wikipedia.org/wiki/Рідкі кристали/ Вікіпедія – Вільна енциклопедія: Рідкі кристали. Фізика. Частина 2 Молекулярна фізика і термодинаміка. Розділ 6 Будова і властивості речовини в конденсованому стані. Структура і властивості рідкіх кристалівІ [ http://academia-pc.com.ua/product/299 Фізика рідких кристалів ("Академія") Гриценко М. І.] Основи мікроелектроніки. Рідкі кристали Властивості рідких кристалів

Інші ресурси

1. Мала гірнича енциклопедія. В 3-х т. / За ред. В. С. Білецького. — Донецьк: Донбас, 2004. — ISBN 966-7804-14-3. 2. Р.М.Лучицький, М.О.Галущак, Фізика твердого тіла: Навч. посібник. - Івано-Франківськ: «Факел», 2008.-250с. — ISBN 966-7327-41-8. 3. УСЕ. Універсальний словник-енциклопедія / Гол. ред. ради чл.-кор. НАНУ М. Попович. — Київ, «Ірина», 1999. -VII +1551с., іл.