Вікі-стаття з теми "Безпека дітей в Іnternet"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Безпека дітей в інтернеті

Автори проекту

Учні 9-х класів

Тема дослідження

Як зробити Інтернет безпечним?

Проблема дослідження

Які загрози чатують на мене в Інтернеті?

Гіпотеза дослідження

Наш комп'ютер є частиною величезної Мережі, в якій є і друзі, і вороги. Уберегтися від небезпеки завжди простіше, якщо знати, кого і чого боятися. Ми гадаємо, що Інтернет містить не тільки інформацію різного характеру, але й небезпеки, про які ми навіть й не здогадуємось. На власному досвіді, знаємо, що спокуса зайти на якусь "цікаву" сторінку, дуже велика. Передбачаємо, що не всі сторінки всесвітньої мережі безпечні. Будемо з'ясовувати, в чому конкретно полягає ця небезпека .

Мета дослідження

Мета нашого дослідження - виявити негативні моменти користування мережею Інтернет, з'ясувати реальні загрози мережі для нас-дітей.

Ознайомити з нашими результатами учнів інших класів.

Результати дослідження

Статистика

Спочатку наведемо дані дослідження компанії "Майкрософт Україна", яке було проведено в 2011 році

З 96% дітей-користувачів Інтернету віком від 10 до 17 років 51% не знає про небезпеки в мережі.

52% дітей виходять в Інтернет передусім для спілкування у соціальних мережах, де залишають свій номер мобільного телефону (46%), домашню адресу (36%), особисті фото (51%).

44% дітей знаходяться у потенційній зоні ризику (розміщують особисту інформацію) і 24,3% вже були в ризикованих ситуаціях (ходили на зустріч з віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник досягає 60,3%.

72,5% дітей хочуть отримувати більше інформації про те, як убезпечити себе в Інтернеті. 77% батьків також висловили бажання більше дізнатися про безпеку Інтернету для дітей.

У сім’ях діти краще за батьків розбираються у комп’ютері та Інтернеті. З 81% батьків, у яких на домашньому комп’ютері є антивірус, 95% зазначили, що його установкою і налаштуванням займалася дитина.

Думку про те, що навчати дітей безпеці в Інтернеті повинні вчителі, розділяють 95% батьків і лише 13% самих вчителів. Загрози Інтернету

Аналізуючи негативні моменти Інтернету, можна виділити основні загрози:

- "Дорослий" контент: еротика, азартні ігри, реклама тютюну та алкоголю.

- Незаконний контент: порнографія.

- Он-лайн насильство: заклики до асоціальної поведінки, жорстокості, насильства, суїцидальної поведінки, сексуальної експлуатації тощо.

- Розголошення приватної інформації, яка може бути використана проти дітей та їхніх родин.

- Контент, що може задати фінансових збитків - короткі номери й платні сервіси, що тарифікуються окремо, різного роду лотереї, тощо Хто і як може завдати мені шкоди?

Звичайно, шкоду комп'ютеру можуть нанести віруси і спам, але від них можна захиститися. Слід тільки правильно встановити відповідне програмне забезпечення.

Найбільшу загрозу становити людський фактор.

Існують особи, які через Інтернет знайомляться з дітьми, здобувають їхню довіру, випитують особисті дані й призначають зустріч. Треба пам'ятайте, що наш приятель із чату, який, скажімо, відрекомендувався 14-річним підлітком, що шукає друзів, насправді може виявитися дуже небезпечною людиною. Саме чати та системи обміну миттєвими повідомленнями ці особи обирають для налагоджування контактів з молодими людьми, оскільки почуваються там безпечно.

Велику загрозу несуть сторінки, що містять порнографію, насилля, пропагують жорстокість тощо. На жаль, багато наших однолітків взагалі не вважають це небезпекою. Адже в нашому віці формується особистість, і негативні фактори Інтернету можуть погано вплинути на розвиток характеру.

Нами було опитано 60 учнів 9-х класів нашого закладу. Було задано питання:

1) Чи існують для тебе загрози в Інтернеті?


Результати представлені на діаграмі.

Diagrama1.jpg

- Інтернет-залежність Наші поради В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею. Дотримуйтесь кількох простих правил, і ви будете гарантовані, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

1. Якщо тебе щось непокоїть в мережі Інтернет, не бійся спитати поради у батьків, вчителів, дорослих, яким ти довіряєш.

2. Завжди звертайтеся до батьків чи учителів з будь-яких питань, пов'язаних із користуванням Інтернетом.

3. Візьміть за звичку не надавати свою персональну інформацію в кімнатах чату та системах обміну миттєвими повідомленнями.

4. Ніколи не погоджуйтеся на зустріч із людиною, з якою ви познайомилися через Інтернет.

5. Не надсилайте своє фото інтернет-знайомим.

6. Ніколи не давайте незнайомим людям таку інформацію, як повне ім'я, адре­са, номер школи, розклад занять або відомості про родину.

Більше повні правила безпечної поведінки в мережі Інтернет можна побачити в публікації, яку розробили наші колеги по проекту.

Висновки

Рівень проінформованості учнів на тему безпеки в Інтернеті є невисоким при високому рівні ризиків, які можуть трапитись з нами у мережі.

До того ж зовсім недостатнім є рівень обізнаності та діяльності батьків у процес виховання культури безпечного користування Інтернетом.

Шляхи підвищення обізнаності учнів та їх батьків:

1. Провести роз'яснювальну роботу серед учнів 9-х класів.

2. Поширити по класах Інструкцію по безпечному користуванню Інтернетом.

3. Розробити та зробити стенд з Безпеки в Інтернеті для учнів та їх батьків.

4. Викласти інформацію про проект "Безпека в Інтернеті" на сайті нашого закладу.

Корисні ресурси

Онляндія

Відеоролик