Вікі-стаття "Як працює реклама"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Антиреклама: тютюн, алкоголь, наркотики"

Автори проекту

Учні 7 класу. Група № 2

Тема дослідження

Як працює реклама

Проблема дослідження

Сучасний світ називають суспільством споживання. Суттєву роль у виникненні хвороб цивілізації відіграє комерційна реклама сигарет та алкоголю.Оцінити ступінь впливу реклами на наші рішення.

Гіпотеза дослідження

Припустимо, що реклама не впливає на прийняття рішення підлітками

Мета дослідження

Дослідити які потреби і бажання підлітків використовують рекламодавці у рекламі тютюну та алкоголю

Результати дослідження

17340342.jpg

Чи відомо тобі, що мавпи обожнюють вишні? Мисливці користуються цим і влаштовують для них хитрі пастки. Вони насипають стиглі вишні у скляну посудину з вузьким горлом. Помітивши улюблені ласощі, мавпа не може стриматись і засовує руку в посудину. Відтак затискує вишні в кулаці і намагається витягнути. Але кулак не проходить крізь вузьке горло посудини, а зметикувати, що його треба розтиснути, тварина не здатна. Почувши відчайдушне верещання, мисливець вибігає з укриття і хапає мавпу.

Фахівці рекламного бізнесу використовують подібні прийоми. Спочатку вони визначають цільову групу, наприклад, пенсіонери, батьки підлітки. Відтак намагаються знайти «вишні» — те, що є важливим для цих людей (для пенсіонерів — ціна, для батьків — користь для здоров'я дітей, а для підлітків — те, що вважається сучасним, «крутим» і допомагає почуватися дорослішим).

Якщо товар корисний (як пральний порошок чи олія), рекламодавці намагаються привернути увагу до тих якостей, що вигідно вирізняють саме цю торгову марку (ціна, ефективність, смак). Коли ж людина не має природної потреби у вживанні певного товару (наприклад, алкоголю тютюну), рекламодавці «тиснуть» на інші потреби, щоб вона почала вживати цей продукт і стала залежною.

Вони розраховують (і недаремно!), що молода людина спробує сигарету, звикне розважатися з пляшкою пива. Отже, неодмінно потрапить у "пастку" — нікотинову та алкогольну залежність і згодом вже не зможе "розтиснути кулак" і поповнить ряди тих, хто примножує прибутки тютюнових і алкогольних магнатів.

Висновки

Таким чином проведене дослідження довело,що мета реклами- продати продукт і забезпечити виробникові прибуток.Для цього в рекламному бізнесі використовують спеціальні прийоми.Головне їх завдання - залучити до паління і вживання алкоголю якнайбільше молоді замість тих, хто кинув палити (пити) чи вже помер.

Корисні ресурси

http://news.dt.ua/HEALTH/kabmin_zatverdiv_poperedzhuvalni_kartinki_na_tsigarkah_fot 78541.html

http://www.mon.gov.ua/ офіційний сайт Міністерства освіти та науки України.

http://osvita.org.ua – освітній портал – каталог освітніх ресурсів, новини освіти, вищі навчальні заклади України і Росії