Вікі-стаття "Зірчасті многогранники"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Многогранник.png


Назва проекту

Многогранники навколо нас.

Автори проекту

Група учнів 11 класу

Тема дослідження

Зірчасті многогранники

Проблема дослідження

Що таке зірчасті многогранники?

Гіпотеза дослідження

Зірчасті многогранники-це такі тіла,які схожі на зірки.

Мета дослідження

Дослідити та проаналізувати зірчасті многогранники

Результати дослідження

Зірчастий багатогранник (зірчасте тіло) - це неопуклий многогранник, грані якого перетинаються між собою. Як і у незірчастих багатогранників межі попарно з'єднуються в ребрах, при цьому внутрішні лінії перетину не вважаються ребрами.

Багатогранником зірчастої форми називається багатогранник, отриманий шляхом продовження граней даного багатогранника через ребра до їх наступного перетину з іншими гранями за новими ребрах.

Правильні зірчасті многогранники - це зірчасті многогранники, гранями яких є однакові правильні або зірчасті многокутники. Коші встановив, що існує всього 4 правильних зірчастих тіла, які не є сполуками платонових і зірчастих тіл, звані тілами Кепплера-Пуансо: всі 3 зірчастих форми Додекаедр і одна з зірчастих форм ікосаедра. Решта правильні зірчасті многогранники є або з'єднаннями платонових тіл, або з'єднаннями тіл Кепплера-Пуансо.

Існує тільки одна зірчаста форма октаедра. Зірчастий октаедр був відкритий Леонардо да Вінчі, потім через майже 100 років перевідкритий Іоганном Кеплером, і названий ним Stella octangula - зірка восьмикутна. Звідси ця форма має і другу назву "stella octangula Кеплера". По суті вона є з'єднанням двох тетраедрів. Ікосаедр має двадцять граней. Якщо кожну з них продовжити необмежено, то тіло буде оточено великим різноманіттям відсіків - частин простору, обмежених площинами граней. Всі зірчасті форми ікосаедра можна отримати додаванням до вихідного тіла таких відсіків. Не рахуючи самого ікосаедра, продовження його граней відокремлюють від простору 20 +30 +60 +20 +60 +120 + 12 +30 +60 +60 відсіків десяти різних форм і розмірів. Великий ікосаедр (див. рис) складається з усіх цих шматків, за винятком останніх шістдесяти. Кубооктаедр - напівправильні багатогранник, що складається з 14 граней (8 правильних трикутників і 6 квадратів). У кубооктаедрі 12 однакових вершин, в яких сходяться два трикутники і два квадрати, а також 24 однакових ребра, кожне з яких розділяє трикутник і квадрат. Двоїстий до кубооктаедру многогранник - ромбододекаедр.

Для кубооктаедра з довжиною ребра a можна висловити деякі кількісні характеристики:

   обсяг : V = \ frac {5a ^ 3} {3} \ sqrt {2};
   площа : S = 2a ^ 2 (3 + \ sqrt {3}).

Багато форм зірчастих многогранників підказує сама природа. Наприклад Сніжинки - це плоскі проекції зірчастих багатогранників. Деякі молекули мають правильні структури об'ємних фігур.

Висновки

Ми дізналися що зірчасті многогранники- це тіла,гранями яких є однаково правильні або зірчасті многокутники.

Корисні ресурси

http://znaimo.com.ua

http://es.slideshare.net/ssuser811004/ss-14938932