Всеукраїнський конкурс "Intel-ЕкоУкраїна"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Корисні посилання

Умови національного конкурсу - http://nenc.gov.ua/401.html

Умови міжнародного кокурсу -http://www.societyforscience.org/isef/about/rules_regulations.asp

Вимоги до наукових робіт на конкурсі тут: http://www.societyforscience.org/isef/rules/safdisp.pdf

Детальна інформація про переможців Intel ISEF 2008 тут: http://www.intel.com/education/isef/2008winners.htm

Як взяти участь в конкурсі наступного року читайте тут: http://www.nenc.gov.ua/isef

Подивитись, як відбувався конкурс в Україні можна тут: http://www.youtube.com/watch?v=b7IqVAqbVEY

Про міжнародний конкурс дивіться: http://www.youtube.com/user/SocietyforScience


Новини конкурсу

В УКРАЇНІ ВІДБУДЕТЬСЯ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕТАП МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ INTEL® ISEF

Київ, 18 лютого 2009 г. – З 25 по 27 лютого в Києві пройде національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel® ISEF. Міжнародний конкурс науково-технічної творчості школярів Intel® International Science and Engineering Fair (Intel® ISEF) – одна з найбільш широкомасштабних міжнародних освітніх ініціатив всесвітньо відомої корпорації Intel. В Україні національний етап конкурсу «Intel-ЕкоУкраїна 2009» відбудеться з 25 по 27 лютого. Урочисте відкриття пройде 25 лютого в Київському міському Палаці дітей і юнацтва. Конкурс проводить Міністерство освіти і науки України (МОН України) спільно з Національним еколого-натуралістічним центром (НЕНЦ), за підтримки Intel Україна. Переможців конкурсу буде оголошено 27 лютого і саме вони здобудуть право представляти Україну на міжнародному конкурсі Intel ISEF, завершальний етап якого пройде цього року 10-15 травня в м. Рено (штат Невада, США). Учасниками конкурсу стануть учні загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних учбових закладів у віці від 15 до 17 років. Вперше Україна виступила повноправною країною-учасницею Intel ISEF в 2004 році, після здобуття офіційного статусу національного конкурсу під назвою «Intel-ЕкоУкраїна». НЕНЦ виступає в ролі установи-організатора конкурсу Intel ISEF в Україні. За час участі України в конкурсі українські представники показали високі результати в рамках міжнародних фіналів Intel ISEF. У 2005 році Україна отримала III місце в категорії «Комп'ютерні науки» і спеціальний приз NASA; у 2006 році – IV місце в категорії «Хімія», спеціальну відзнаку та I премію Міжнародного почесного науково-технічного товариства Sigma Хi. 2007 рік приніс спеціальну нагороду Асоціації обчислювальної техніки (Association for Computing Machinery) і спеціальну нагороду Американського геологічного товариства (The Geological Society of America), диплом і премію за актуальний та оригінальний екологічний проект. В 2008 році Україна отримала головну премію і II призове місце в категорії «Хімія». Intel ISEF є одним з проектів, які корпорація Intel здійснює в рамках корпоративної соціальної відповідальності. Незалежно від країни або регіону, де компанія здійснює свою діяльність, вона бере участь в розвитку місцевого інформаційного суспільства, виходячи з принципів корпоративної цивільної етики, тобто не лише дотримується законодавчо встановлених норм і вимог, але і активно впливає на поліпшення якості життя людей.СТАЛИ ВІДОМИМИ ІМЕНА ФІНАЛІСТІВ, ЯКІ ПРЕДСТАВЛЯТИМУТЬ УКРАЇНУ НА МІЖНАРОДНОМУ ФІНАЛІ INTEL® ISEF 2009 В США

Київ, 3 березня 2009 р. – 27 лютого в Києві було оголошено імена фіналістів та переможців національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel® ISEF.

Під час роботи
Всеукраїнський конкурс «Intel-ЕкоУкраїна 2009» пройшов в кінці лютого в Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України за сприяння Міністерства і компанії Intel. В національному фіналі взяли участь більше ста учнів 9-11 класів зі всієї України, які приїхали до столиці, щоб представити свої наукові проекти.

Урочисте відкриття конкурсу пройшло 25 лютого в Київському міському Палаці дітей і юнацтва.

На відкритті конкурсу перед учасниками виступили почесні гості: Сергій Комісаренко, академік НАН України, академік-секретар Відділення молекулярної біології, біохімії, експериментальної і клінічної фізіології НАН України, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України та Валерій Пугач, завідувач відділом фізики високих енергій Інституту ядерних досліджень НАНУ.

Молоді вчені також мали можливість презентувати свої роботи всій освітній спільноті України в рамках ХІІ міжнародної виставки «Сучасна освіта України 2009». На виставці були представлені провідні освітні заклади із всіх регіонів України, загалом більше 3 тисяч учасників та гостей виставки відвідали відкриту презентацію наукових проектів конкурсантів. Цей факт свідчить про відкритість та прозорість конкурсу, а також атмосферу чесної боротьби, в якій відбувались змагання. Загалом в національному фіналі було представлено 120 командних та індивідуальних робіт старшокласників в десяти тематичних категоріях: ботаника, зоологія, біологія, біохімія, хімія, науки про Землю, науки про людину, інженерні і комп'ютерні науки, математика, фізика, астрономія.

До складу наукового журі ввійшли провідні вчені та працівники освіти України (викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету "Києво-Могилянська академія", НТУУ "Київський політехнічний інститут", наукових інститутів Національної академії наук України та інші), а також молоді вчені, в тому числі, переможці попередніх конкурсів «Intel ISEF».

Першим етапом наукового змагання став індивідуальний стендовий захист проектів за категоріями, за результатами якого було визначено переможців та призерів в кожній категорії знань. Варто відзначити, що сам формат захисту є максимально наближеним до стандартів міжнародного конкурсу Intel ISEF і є інноваційним для України.

Переможці в секціях взяли участь в суперфіналі, де вони змагались за право представляти Україну на міжнародному фіналі у форматі захисту та інтерв'ю із членами журі. Всіх переможців та призерів конкурсу було нагороджено цінними призами та дипломами. На етапі суперфіналу особлива увага приділялася не тільки науковим роботам, але й презентаційним та комунікаційним навичкам учасників: вмінню ефективно спілкуватись, аргументовано відстоювати свою точку зору, самостійності та завершеності проектів, а також володінню англійською мовою. Важливою обов’язковою умовою конкурсу є спрямованість наукових проектів школярів на вирішення суспільних, наукових проблем та можливість практичної реалізації.

Серед молодих вчених, що взяли участь в конкурсі «Intel-ЕкоУкраїна 2009» були як дебютанти, так і досвідчені школярі, які не вперше представляли свої роботи в рамках українського этапу Intel ISEF 2009. Всі учасники конкурсу відзначають, що подібна ініціатива є дуже важливою для них, оскільки вона дає можливість проявити свої таланти, досягти нових висот, отримати реальні результати та професійну оцінку своєї роботи. Але головним, що всі конкурсанти змогли отримати під час участі в конкурсі, залишається все-таки спілкування з талановитими однолітками та однодумцями, нові емоції та враження, можливість знайти нових друзів та познайомитись із науковою елітою країни. Цікаво відзначити, що більшість школярів вже визначилися із своєю майбутньою професією і багато хто пов'язує своє майбутнє з наукою. Молоді таланти вбачають велику перспективу у розвитку науки в Україні і радіють з того, що вже зараз вони можуть презентувати свої наукові проекти перед професіоналами, відчувають важливість та серйозність своєї роботи, намагаються спрямувати свої проекти на допомогу людям. Переможці «Intel-ЕкоУкраїна» попередніх років, ставши студентами, не втрачають інтересу до конкурсу і беруть активну участь в його роботі в якості членів оргкомітету та членів журі. Так, фіналісти минулого року Марина Мешкович та Віталій Клокун (м.Дніпропетровськ, II призове місце в категорії «Хімія» на міжнародному фіналі Intel ISEF 2008 в Атланті) стали учасниками журі цьогорічного національного етапу. За словами наукового керівника їхнього проекту, Вадима Леонідовича Коваленка, доцента кафедри технічної електрохімії Українського державного хіміко-технологічного Університету Дніпропетровська, Марина Мешкович та Віталій Клокун зробили наукове відкриття і тепер, будучи студентами університету, продовжують наукову роботу і наразі готують статтю в один із західних наукових журналів. Цей факт є ілюстрацією важливості та перспективності конкурсу молодих наукових талантів Intel ISEF. Такі науково-дослідницькі конкурси сприяють росту творчого потенціалу обдарованої молоді, залученню молодих дослідників до науки, посилюють зв'язок між освітою та наукою. «Конкурс дає юним вченим можливість спілкування, обміну ідеями, самоствердження, - сказала Тетяна Нанаєва, директор освітніх программ корпорації Intel в Україні. – Конкурсанти зробили крок ще на одну сходинку вгору, яка може привести їх до ще більших висот. Наукові ідеї дітей дійсно можуть змінити життя на краще. А головне – те, що вони можуть проявити себе як особистості, а їх небайдуже ставлення до навколишнього світу, дух та харизма допоможуть їм досягати серйозних результатів в навчанні та в науковій діяльності. Ми дякуємо міжнародному фонду «Україна 3000» та НТУУ "Київський політехнічний інститут" за підтримку конкурсу та запрошуємо науковців, науково-дослідницькі інститути, бізнес-партнерів до співробітницва та підтримки молодих талантів на конкурсі ( кожен у своїй галузі знань). Це є наше спільне майбутнє і творити його треба разом».

27 лютого відбулась церемонія нагородження переможців «Intel-ЕкоУкраїна 2009».

Журі до останнього моменту працювало над визначенням представників України на міжнародному фіналі. Переможцями стали:

Переможці "Intel-ЕкоУкраїна 2009"

Феріде Ібраімова та Лутфі Раіфов (АР Крим, с. Міжводне Чорноморського району, Міжводненська ЗОШ 1-3 ступенів, І місце в категорії «Науки про Землю» з проектом «Видобуток прісної води з субмаринного джерела без енергетичних затрат»);

Олександр Оленєв (м. Запоріжжя, Багатопрофільний ліцей №99, I місце в категорії «Фізика» з проектом «Датчик швидкості вітру для системы регулювання робочих параметрів вітроенергетичних установок»);

Дмитро Тітов (м.Донецьк, Донецька спеціалізована фізико-математична школа №35, I місце в категорії «Комп'ютерні науки» з проектом «Приближені математичні обчислення в задачах розпізнавання образів»).

Ці учні здобули право представляти Україну на міжнародному фіналі Intel ISEF, заключний етап якого відбудеться 10-15 травня в місті Рено (штат Невада, США).

Додаткові нагороди від наукових товариств США отримали:

Христина Ненько з Дебальцева, Донецької області, здобула нагороду Асоціації жінок-дослідниць Землі за проект «Антропогенні ланшафти Донбасу»;

Вікторія Мартиненко з Сум була нагороджена дипломом від наукового товариства Мю Альфа Тета за найкращий науковий проект з використанням математичних методів;

Микола Маркін з Дніпропетровської області здобув нагороду Єльської науково-інженерної асоціації за свій проект із вдосконалення системи збирання соняшника;

Дмитро Тітов був нагороджений почесним дипломом від корпорації Intel та премією в 200 доларів за свій проект в категорії «Комп’ютерні науки».

«Нове покоління Землі зможе дати нові ідеї, щоб людство стало жити краще, – сказав Володимир Вербицький, директор конкурсу Intel-ЕкоУкраїна, під час урочистої церемонії оголошення та нагородження переможців. – Мы всіляко підтримуємо ідею корпорації Intel в рамках конкурсу, який дає можливість виявляти та розвивати молоді таланти. Представництво України на міжнародному фіналі в США – велика відповідальність. Фіналісти здобудуть шанс відстояти гордість та честь нашої країни на світовій арені. Ми впевнені, що наші молоді вчені достойно представлять Україну». Міжнародний конкурс науково-технічної творчості школярів Intel® International Science and Engineering Fair (Intel® ISEF) – одна з найбільш широкомасштабних міжнародних освітніх ініціатив всесвітньо відомої корпорації Intel. В Україні національний етап конкурсу «Intel-ЕкоУкраїна» проходить уже вп'яте. Вперше Україна виступила повноправною країною-учасницею Intel ISEF в 2004 році, після здобуття офіційного статусу національного конкурсу під назвою «Intel-ЕкоУкраїна». НЕНЦ виступає в ролі установи-організатора конкурсу Intel ISEF в Україні.

За час участі України в конкурсі українські представники показали високі результати в рамках міжнародних фіналів Intel ISEF.

2005р. - III місце в категорії «Комп'ютерні науки» і спеціальний приз NASA;

2006р. – IV місце в категорії «Хімія», спеціальна відзнака та I премію Міжнародного почесного науково-технічного товариства Sigma Хi

2007р. - спеціальна нагорода Асоціації обчислювальної техніки (Association for Computing Machinery) і спеціальну нагороду Американського геологічного товариства (The Geological Society of America), диплом і премія за актуальний та оригінальний екологічний проект.

2008 р. - головна премія і II призове місце в категорії «Хімія».

Intel ISEF є одним з проектів, які корпорація Intel здійснює в рамках корпоративної соціальної відповідальності разом із широкомаштабною прграмою Intel «Навчання для майбутнього», учасниками якої стали 127 тисяч українських вчителів та студентів та новою програмою Intel для дітей «Шлях до успіху». Незалежно від країни або регіону, де компанія здійснює свою діяльність, вона бере участь в розвитку місцевого інформаційного суспільства, виходячи з принципів корпоративної цивільної етики, тобто не лише дотримується законодавчо встановлених норм і вимог, але і активно впливає на поліпшення якості життя людей. Всесвітні ярмарки науково-технічної творчості школярів проводяться з 1950 року під егідою некомерційної організації Society for Science & the Public, метою якої є сприяння розвитку науки в різних країнах світу. З 1997 року генеральним спонсором ISEF виступає компанія Intel (в рамках корпоративної програми «Intel Новаторство в освіті», а також завдяки діяльності благодійної організації Intel Foundation).